AktualnościTurniejeCennikGaleriaDojazdKontakt
tel. 89 533 02 15
Skanda

Aktualności

Rosyjska Ruletka

Do ostatniego tegorocznego turnieju na Skandzie - Rosyjskiej Ruletki - przystąpiło piętnastu hazardzistów. Przez przeszło osiem godzin walczono na tie-breaki, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było ponad sto pojedynków. Jak co roku, emocji nie brakowało, był towarzyski grill, a jedynym zgrzytem stała się absencja dwóch żywych legend olsztyńskiego tenisa - Marka Adamowskiego i Wiesława Jaśkiewicza, co znacznie obniżyło poziom sportowy rywalizacji. Małym pocieszeniem dla miłośników talentu Wiesława była jego obecność na zawodach w roli eksperta i menedżera Moniki Erzepki.

Zwycięzcą turnieju został Przemysław Zieliński, który wyprzedził Tomasza Chacińskiego, Andrzeja Cegiełkę i Marka Jędrzejczyka. Piąte miejsce przypadło znakomicie dysponowanemu Bogdanowi Czarneckiemu, który siał spustoszenie leworęcznymi uderzeniami, zmiatając z kortu rywala za rywalem. Szósty był Andrzej Lasota, siódmy solidny Stanisław Kulesza, a ósme miejsce zajęła Monika Erzepki, kończąca turniej z wyrównanym bilansem siedmiu wygranych i porażek, w tym triumfem nad zwycięzcą Ruletki. Jednym z najbardziej zaciętych pojedynków okazał się mecz Leszka Żbikowskiego i Roberta Pierzyckiego, w którym padł najwyższy rezultat dnia - 14:12. Ten długi tie-break, jak również cały mecz, wygrał Leszek, ostatecznie zajął on jednak jedno miejsce niżej od rywala (zadecydował ...jeden przegrany tie-break za dużo). Wyraźną zwyżkę formy zasygnalizował też Zbyszek Wojciechowski, który grał trochę pechowo, ale urwał wiele setów utytułowanym przeciwnikom. Z innych faworytów obrońca tytułu Bartek Cierach był dziewiąty, odkrycie sezonu Tomek Trembicki dziesiąty, Krystian Kielecki czternasty, a Irek Górski - piętnasty.

Ruletka utrzymała stan rywalizacji o Grand Prix Skandy, jako że pierwsza czwórka rankingu zajęła miejsca analogiczne do klasyfikacji: 1. Przemysław Zieliński, 2. Tomasz Chaciński, 3. Andrzej Cegiełka, 4. Marek Jędrzejczyk. Na piąte miejsce awansował ostatecznie Andrzej Lasota, szósty na koniec sezonu zameldował się Tomasz Trembicki. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Bartek Stempień, Darek Kardaś, Stanisław Kulesza i Marek Wawrzyniak, a drugą dziesiątkę otwiera fenomenalny Mirosław Badura.

Dodano: 15 października 2012

Wielki triumf Andrzeja Cegiełki

Jesień dała znać o sobie, próbując deszczem storpedować weekendowe zmagania na Skandzie w turnieju Grand Prix Skandy. Wytrzymałość graczy i możliwość skorzystania z hali tenisowej pozwoliły jednak na przeprowadzenie turnieju, co okazało się szczególne cenne dla rosnącego grona miłośników talentu Andrzeja Cegiełki. Reprezentant Bartoszyc, który już tydzień temu otarł się o podium w deblu, tym razem nie dał szans rywalom, grając właściwie bezbłędnie i pokonując same znakomitości: Marka Adamowskiego (po bardzo zaciętym pojedynku), Radosława Kołakowskiego i w finale Tomasza Chacińskiego (5:7, 6:4, 10:8). Trzecie miejsce zajęli Radek Kołakowski (Starogard Gdański) i Stanisław Kulesza. Turniej pocieszenia wygrał Andrzej Lasota, ale maestrią błysnęli też finalista Marek Adamowski i trzeci Tomasz Trembicki.

Wielkim zwycięstwem Andrzej Cegiełka potwierdził aspiracje do podium Grand Prix Skandy: powrócił na trzecie miejsce, a do drugiego Tomka Chacińskiego traci tylko 20 punktów. Na czwarte miejsce spadł nieobecny tym razem Marek Jędrzejczyk. Wciąż trwa też walka o piątą lokatę, gdzie do miana faworyta urasta pozostający na fali wznoszącej Tomek Trembicki (minimalna strata do Bartka Stempnia). Duże szanse na powrót do czołowej dziesiątki ma arcymistrz Marek Adamowski, którego w obecnej formie z pewnością stać na najwyższe miejsca w najbliższym turnieju. Ostatniego słowa w sezonie nie powiedział też zapewne Wiesław Jaśkiewicz.

Wszystkie rozstrzygnięcia zapadną już w najbliższy weekend. W sobotę 13 października o godzinie 10 na Skandzie rozpocznie się ostatni turniej sezonu - Rosyjska Ruletka, czyli rywalizacja na tie-breaki. Rok temu najlepszy był Bartek Cierach przed Andrzejem Cegiełką. Zapraszamy!

Dodano: 8 października 2012

Megadominatorzy debla

Cóż za pasjonujący finisz cyklu turniejów deblowych o Grand Prix McDonalda! Siódmy turniej przeszli jak burza Marek Jędrzejczyk i Tomasz Chaciński, niemal niepokonani w tym sezonie, i oczywiście zapewnili sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Szczegóne uznanie należy się panu Markowi, który w supertiebreaku w finale przeciwko Tomaszowi Trembickiemu i Wojciechowi Jacyszynowi zdobył sam osiem z dziesięciu punktów (3:6, 7:6, 10:0!). Nieco w tle bajecznego występu megadominatorów podkreślić trzeba postawę Tomka Trembickiego, który wyrasta na czołowego deblistę i był bez wątpienia jaśniejszym punktem swojego zespołu. Trzecim miejscem tym razem musieli się zadowolić Wiesław Soluch i Jan Musiałek, po wygranej 6:4, 6:4 nad Arkiem Tuzikiem (Lidzbark Warmiński) i Andrzejem Cegiełką (Bartoszyce). W finale turnieju pocieszenia interesująca para Szymon Borowski i Stanisław Roland Rusak pokonali jedyny w sezonie na Skandzie mikst - Monikę Erzepki i fenomenalnego Mirosława Badurę, po wyjątkowo zaciętym spotkaniu 5:7, 7:5, 10:3. Nie można też pominąć znakomitego występu popularnych "Bogdanów" - Czarneckiego i Liśkiewicza, którzy dochodząc do ćwierćfinału jeszcze raz potwierdzili siłę duetu tenisisty praworęcznego i mańkuta. W pocieszeniu, poza wspomnianymi finalistami, brylował Wiesław Jaśkiewicz, który razem z Bogdanem Białkiem dumnie zajął trzeci stopień podium.

Wraz z zakończeniem siódmego turnieju wyłoniona została kolejność McDonald's Grand Prix w grze podwójnej w sezonie 2012. Na czele oczywiście megadominatorzy - Marek Jędrzejczyk i Tomasz Chaciński (po 212 pkt.), trzecie miejsce zajął Przemysław Zieliński (184 pkt.), czwarte - sam Mirosław Badura (160 pkt.). Kolejne miejsca w czołówce: 5. Wiesław Soluch (140 pkt.), 6. Andrzej Cegiełka (120 pkt.), 7. Tomasz Trembicki (116 pkt.), 8. Zdzisław Lech (100 pkt.), 9. Ryszard Jabłoński (88 pkt.), 10. Bartosz Stempień i Arkadiusz Tuzik (po 84 pkt.). Serdeczne gratulacje!

W klasyfikacji Grand Prix Skandy wielkie kroki w stronę czołowej trójki zrobili zwycięzcy sobotniego turnieju. Prowadzi wciąż Przemysław Zieliński, drugi jest Tomasz Chaciński (490 pkt.), trzeci Marek Jędrzejczyk (485 pkt.), czwarty Andrzej Cegiełka (462 pkt.). Ta czwórka w najbliższych dwóch turniejach rozda między siebie miejsca na podium, natomiast na piąte miejsce szanse jeszcze mają Bartek Stempień, Darek Kardaś, Tomek Trembicki, Andrzej Lasota, Marek Wawrzyniak i Stanisław Kulesza.

W sobotę 6 października o godzinie 10 (!) na Skandzie rozpocznie się kolejny turniej z cyklu Grand Prix Skandy (gra pojedyncza, kategoria open).

Dodano: 1 października 2012

Dariusz Kardaś w fotelu Abea

Drugi duży sponsorski turniej sezonu 2012 już za nami! Tym razem tenisiści walczyli na Skandzie o cenne nagrody ufundowane przez firmę meblową Abea Roberta Pierzyckiego. Do gry zgłosili się gracze Olsztyna i dalszych stron - Działdowa, Płośnicy, Gołdapi, Mrągowa. Mimo nieprzychylnych zapowiedzi pogodowych, turniej pędził sprawnie niczym olsztyński tramwaj budowany przez Luisa Garcię i już późnym sobotnim popołudniem poznany został zwycięzca. Zainteresowanych krótką fotorelacją zapraszamy do naszej galerii.

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd - taką piekną maksymę obrał sobie w sobotę Tomasz Chaciński i chociaż kolejne pojedynki szły mu jak po grudzie, był nie do zatrzymania. Zdeterminowany Tomek odprawił z kwitkiem najpierw Roberta Popławskiego, potem Krzysztofa Krajewskiego i Przemysława Zielińskiego. Dopiero ostatnia przeszkoda okazała się nieco za mocna, a był to zawodnik rozstawiony z "dwójką" - Dariusz Kardaś. Finałowy pojedynek zakończył się niestety już po pierwszym secie (7:5 dla Kardasia), po którym Tomek poddał mecz. Tym samym w najwygodniejszym fotelu Abea zasiadł Darek, nieco mniejszy fotel przypadł Tomaszowi, natomiast nagrody za trzecie miejsce odebrali Andrzej Lasota i Przemysław Zieliński.

Robert Popławski (Gołdap) powetował sobie straty w turnieju pocieszenia, w finale którego pokonał wirtuoza rakiety Mirosława Badurę (9:5). Z innych wydarzeń turnieju wspomnieć trzeba o wyczynie Zdzisława Paliwody, który wygrał mecz ze stanu 2:6, 0:5. Jedną z niespodzianek była porażka turniejowej "czwórki" Tomka Trembickiego z Leszkiem Żbikowskim, ale w końcu Leszek z niejednego tenisowego pieca chleb jadł, a Tomek, chociaż to niewątpliwie odkrycie sezonu, dopiero nabiera niezbędnego doświadczenia (czego nie ułatwia uraz ręki). Marek Adamowski był tym razem bezwględny dla Krystiana Kieleckiego, a potem poważnie postraszył Marka Dzieńkowskiego, poległ jednak w walce o ćwierćfinał. Sponsor imprezy Robert Pierzycki również dotarł do 1/8 finału, eliminując m.in. Zbyszka Wojciechowskiego.

Przy okazji turnieju gościła na Skandzie pani redaktor Anna Meger z portalu olsztyntown.pl. Liczymy, że ta miła wizyta zaowocuje dłuższą współpracą, a na portalu już niebawem będzie można także znaleźć relacje z naszych turniejów.

Turniej przewrócił do góry nogami czołówkę Grand Prix Skandy. Na pozycję wicelidera powrócił Tomasz Chaciński, trzeci jest Marek Jędrzejczyk (grał w sobotę wyśmienicie, ale nieco pechowo), na czwarte miejsce spadł nieobecny Andrzej Cegiełka. Umocnił swoją pozycję w czołówce Darek Kardaś, spadł o dwa miejsca Tomek Trembicki. W drugiej dziesiątce awansował nieco Marek Adamowski, ktory zapowiada w ostatnich turniejach atak na pierwszą piątkę. Na dwudzieste miejsce wszedł Marek Dzieńkowski.

W sobotę 29 września o godzinie 9 rozpocznie się siódmy, ostatni turniej McDonald's Grand Prix w grze podwójnej. Zapraszamy!

Dodano: 22 września 2012

Turniej o nagrody firmy Abea

W najbliższą sobotę 22 września o godzinie 9 będzie na Skandzie okazja walczyć o cenne nagrody. Sponsorem singlowego turnieju (w kategorii open) jest firma Abea, specjalizująca się w meblach biurowych. Do wygrania będą towary z asortymentu firmy, a także upominki sportowe. Pula nagrodowa zbliża się do trzech tysięcy, a sponsor oczywiście nie zapomni o poczęstunku, który zawsze sprzyja miłej atmosferze. Warto też dodać, że turniej będzie miał czwartą rangę w programie Amatorski Tenis Polski.

W imieniu klubu i sponsora - Roberta Pierzyckiego - serdecznie zapraszamy! Już dziś zaplanuj sobie sportowy weekend na Skandzie!

Dodano: 18 września 2012

Marek Jędrzejczyk i Tomasz Chaciński na szczycie!

Szósty turniej McDonald's Grand Prix w grze podwójnej przeszedł do historii jako benefis Marka Jędrzejczyka. Ręce ekspertów same składały się do oklasków po jego zagraniach, a zachwytom na trybunach nie było końca, nic więc dziwnego, że pan Marek, wspierany przez Tomasza Chacińskiego, został zwycięzcą turnieju, po finałowym zwycięstwie 7:5, 6:0 nad inną wyśmienitą parą - Tomaszem Trembickim (gratulacje za pierwszy finał na Skandzie!) i Wojciechem Jacyszynem. Nad trzecią parą turnieju A. Cegiełką i P. Zielińskim spuśćmy litościwie zasłonę milczenia, bo na większą uwagę zasługuje fantastyczny występ Wiesława Jaśkiewicza i Janusza Truskowskiego, którzy ostatecznie uplasowali się tuż za podium. Niepowtarzalna ekspresja gry, zabójcze rotacje, zmienność tempa, piękne loby i ekwilibrystyczne woleje to od lat domena Wiesława i wszystkich tych technicznych pereł nie żałował rywalom także w sobotniej rywalizacji; potwierdza to choćby błyskotliwe zwycięstwo nad Stanisławem Kuleszą i Andrzejem Lasotą w I rundzie. W turnieju pocieszenia klasą dla siebie byli Wiesiek Soluch z Janem Musiałkiem, którzy wyprzedzili Bartosza Cieracha i Marka Siudaka.

Błysk geniuszu Marka Jędrzejczyka ponownie wyniósł go na drugie miejsce w rankingu Grand Prix Skandy. Na wyższe miejsce pan Marek nie ma niestety szans, bo na cztery imprezy do końca sezonu zwycięstwo zapewnił sobie Przemysław Zieliński. Niezmiernie interesująco zapowiada się jednak walka o dalsze miejsca na podium, bo Markowi po piętach depcze Andrzej Cegiełka (strata zaledwie trzy punkty), niewiele dalej jest Tomasz Chaciński, a nie bez szans na pierwszą trójkę pozostaje Tomasz Trembicki, który wysunął się już na szóstą pozycję.

W najbliższą sobotę 22 września od godziny 9 rywalizacja turniejowa toczyć się będzie w grze pojedynczej (kategoria open), a stawką będą nagrody firmy Abea (meble biurowe). Zapraszamy!

Dodano: 15 września 2012

Medaliści z Iławy

Tenisowe życie regionu to nie tylko Skanda. W tygodniu liczni bywalcy naszych kortów spakowali rakiety i udali się do Iławy, by walczyć o medale Senior Games 2012. Z pewnością do największych zwycięzców zaliczyć należy Monikę Erzepki, trzykrotną mistrzynię - w grze pojedynczej, podwójnej (z Krystyną Cerowską) i mieszanej (z Lesławem Markowiczem). Złote medale zdobyli także debliści - fenomenalny Mirosław Badura z Ryszardem Jabłońskim (kategoria powyżej 50 lat) oraz Andrzej Lasota z Lechem Smoczyńskim (kategoria powyżej 60 lat). W mikście trzecie miejsce zajął Andrzej Lasota (w parze z Aleksandrą Wannatin). W grze pojedynczej najsilniej Skanda reprezentowana była wśród 55-latków - wygrał wprawdzie rzadko u nas goszczący Krzysztof Badurek, ale Mirosław Badura uległ mu dopiero w finale, a trzecie miejsce zajęli wspólnie Ryszard Jabłoński i Marek Wawrzyniak (Morąg), którzy zaledwie tydzień temu grali przeciwko sobie w finale skandowskiego turnieju. W kategorii powyżej 60 lat trzeci był Jacek Leman. Swoje finały singlowe przegrali nasi regularni goście z Iławy - Zbigniew Kotewicz (powyżej 45 lat) i Marek Dzieńkowski (powyżej 50 lat). Z kolei nie w tenisie, a w tenisie stołowym i badmintonie po medale siegnął Zdzisław Paliwoda. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Dodano: 15 września 2012

Ostatnie zawody Grand Prix Seniorów

Wietrzna wrześniowa sobota na Skandzie, podczas której rywalizowali seniorzy starsi w swoim piątym i ostatnim turnieju Grand Prix, po raz kolejny potwierdziła zasadność walki w tenisie do ostatniej piłki. Szereg pojedynków rozstrzygnęło się po emocjonujących końcówkach, nie brakowało efektownych powrotów do meczu, wielu graczy po raz pierwszy pokonywało niewygodnych dla siebie rywali.

Do wielkich niespodzianek nie doszło w kategorii najstarszej - 55-latków, gdzie wygrała wprawdzie turniejowa "dwójka" - Ryszard Jabłoński, no ale w końcu takie nazwisko zobowiązuje. W finale Ryszard pokonał Marka Wawrzyniaka z Morąga 6:1, 6:2. Trzecim miejscem podzielili się Lech Smoczyński i sympatyczny gość z Białegostoku, Jacek Farbiszewski. Z kolei 45-latkowie przeżyli na wstępie gigantyczne rozczarowanie: nazwisko Wiesława Jaśkiewicza okazało się doskonałym magnesem, zmierzyć się z nim chciało aż dziesięciu rywali, głównego bohatera jednak na liście startowej zabrakło. W tej sytuacji wygrał Zbigniew Kotewicz (Iława), ale jego tajemnicą pozostanie sposób wygrzebania się z tenisowych zaświatów w pojedynku finałowym przeciwko Wiesławowi Soluchowi (1:6, 7:6, 11:9). Podium tej kategorii uzupełnili Przemysław Sobiech i Marek Dzieńkowski (Płośnica). W kategorii open odwet za tegoroczne porażki wziął Andrzej Cegiełka z Bartoszyc, który w półfinale wyeliminował samego Marka Jędrzejczyka (6:1, 7:6), a w finale pokonał Przemysława Zielińskiego 1:6, 6:4, 10:7. Marek podzielił się trzecim miejscem z pięknie grającym, wypoczętym po urlopie Tomaszem Chacińskim. Emocji nie brakowało też we wspólnym dla wszystkich kategorii turnieju pocieszenia, gdzie kilka błyskotliwych wygranych odnotował najmłodszy gracz turnieju, Mateusz Brdak z Mrągowa, by dopiero w finale ulec Zdzisławowi Paliwodzie 6:9. O wysokim poziomie pocieszenia świadczy fakt, że nawet tak znani i popularni olsztyńscy mistrzowie rakiety, jak Marek Adamowski, Leszek Żbikowski czy Zbigniew Piekarczyk nie znaleźli się w czołowej czwórce. Warto dodać, że turniej miał nie tylko obsadę międzynarodową zawodniczą (pozdrowienia dla Luisa Garcii i jego czworonożnego przyjaciela Pepe!), ale i kibicowską - pojedynek Zdziśka Paliwody z Mateuszem Brdakiem, toczony w ładnej świetlnej oprawie, oglądał i komentował, niestety tylko w języku wojaka Szwejka, ekspert z Czech.

Wraz z piątym turniejem zakończyła się rywalizacja w tegorocznym Grand Prix Seniorów Starszych. Zwycięzcy znani byli już po poprzednim turnieju, teraz wyłoniona została cała czołówka. Wśród 55-latków trzy pierwsze miejsca zajęli Marek Wawrzyniak (216 pkt.), Ryszard Jabłoński (96 pkt.) i Zdzisław Lech (84 pkt.). Najlepsi 45-latkowie to Włodek Amielańczyk (158 pkt.), Zbyszek Kotewicz (144 pkt. - niepokonany w tym sezonie!) i Marek Dzieńkowski (114 pkt.). Czołówkę kategorii open stanowią Przemysław Zieliński (224 pkt.), Andrzej Cegiełka (170 pkt.) oraz Tomasz Chaciński (112 pkt.). Wszystko otwarte pozostaje w Grand Prix Skandy, gdzie liderem jest Przemysław Zieliński, ale z poważnymi szansami na końcowy triumf pozostaje również powracający na drugą pozycję Andrzej Cegiełka. Efektowny, choć mniej efektywny w sobotę Marek Jędrzejczyk pozostaje na trzecim miejscu, przed Tomaszem Chacińskim i Bartoszem Stempniem.

W tygodniu wielu skandowców krzyżować rakiety będzie w Iławie w rozgrywkach Senior Games 2012, gdzie udział zapowiedziały choćby takie znakomitości jak Ryszard Jabłoński (z takim nazwiskiem niewątpliwie należy do faworytów), Zbigniew Kotewicz, Zdzisław Paliwoda, Monika Erzepki, Marek Dzieńkowski, Zbigniew Wojciechowski, Marek Wawrzyniak, Jacek Leman, Andrzej Lasota, Lech Smoczyński, Zdzisław Lech i przede wszystkim Mirosław Badura. Ten znany od lat wszechstronny gwiazdor sportu dał już innym dobry przykład, sięgając po wicemistrzostwo w kolarskim przełaju, i z pewnością zamierza powiększyć medalowy dorobek. Skanda zaprasza natomiast już w najbliższą sobotę 15 września, tradycyjnie o godzinie 9, na szósty turniej McDonald's Grand Prix w grze podwójnej.

Dodano: 9 września 2012

Grand Prix Toyoty rozstrzygnięte!

Zakończył się pierwszy tegoroczny cykl turniejowy na Skandzie - Grand Prix Toyoty. Ostatnie, piąte zawody wygrał Przemysław Zieliński, po finale z Dariuszem Kardasiem 6:1, 7:5. W półfinałach Przemek pokonał Andrzeja Lasotę, a Darek Przemysława Sobiecha, który tym samym nie podtrzymał zwycięskiej passy z przełomu lipca i sierpnia. Turniej pocieszenia padł łupem Stanisława Kuleszy, ale ostro po piętach deptali mu Mariusz Rutkowski z Gietrzwałdu (człowiek z tenisem w genach: kuzyn samego Mirosława Badury!) i rodak Rafaela Nadala, Luis Garcia.

Na starcie turnieju zabrakło tym razem Radosława Kołakowskiego ze Starogardu Gdańskiego, ale to właśnie jemu przypadł końcowy triumf w cyklu Grand Prix Toyoty. Drugi był Przemysław Zieliński, trzeci Marek Jędrzejczyk, czwarte miejsce podzielili Bartosz Stempień, Tomasz Chaciński (tym razem jeszcze nie grał, ale witamy po wakacjach, panie Tomaszu!) i Przemysław Sobiech.

W Grand Prix Skandy wciąż na czele Przemysław Zieliński, ale liczne zmiany nastąpiły na dalszych pozycjach. Fenomenalna gra Marka Jędrzejczyka, tym razem uwieńczona ćwierćfinałem, wywindowała go ponownie na pozycję wicelidera. Na trzecie miejsce spadł Andrzej Cegiełka, tym razem zajęty - chociaż nie do końca udanie - walką o mistrzostwo Bartoszyc. Na wysokie siódme miejsce awansował Andrzej Lasota, w drugiej dziesiątce duży awans odnotował Artur Zientek. Niestety, znowu nieco spadły notowania Marka Adamowskiego.

W sobotę 8 września o godzinie 9 początek kolejnego turnieju - piątego (i ostatniego) Grand Prix Seniorów Starszych (kategorie powyżej 55 lat, powyżej 45 lat, open). Szczególnie starannie powinni przygotowywać się do zawodów 45-latkowie, start zapowiedział bowiem powracający do wysokiej dyspozycji zawodnik, którego bliżej przedstawiać nie trzeba - Wiesław Jaśkiewicz.

Dodano: 2 września 2012

Wygrane Smoczyńskiego, Dzieńkowskiego i Zielińskiego

Świetny debiut w tegorocznych rozgrywkach na Skandzie odnotował Lech Smoczyński. Doświadczony tenisista okazał się najlepszy w czwartym turnieju Grand Prix Seniorów Starszych w kategorii powyżej 55 lat, wygrywając komplet spotkań grupowych. W decydującym meczu Smoczyński pokonał Marka Wawrzyniaka (Morąg) 9:2; trzeci był Stanisław Kulesza, czwarty - Andrzej Lasota. W finale 45-latków z pierwszego turniejowego triumfu na Skandzie cieszył się Marek Dzieńkowski (Płośnica), po finale z Włodzimierzem Amielańczykiem 3:6, 6:3, 10:3. Włodek był niewątpliwie najbardziej zapracowanym w sobotę graczem w swojej kategorii - stoczył niemal komplet setów we wszystkich pojedynkach. Trzecie miejsce zajęli wspólnie Jacek Kiwit (Straszyn) i Piotr Sobolewski (Izabelin). W kategorii open wszystkie mecze i tym samym cały turniej wygrał Przemysław Zieliński, wyprzedzając Andrzeja Cegiełkę (Bartoszyce), Rafała Smoczyńskiego i Artura Zientka. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia kontuzjowanemu Tomaszowi Trembickiemu! Jeszcze jedna znakomitość olsztyńskiego tenisa pojawiła się w tym sezonie na Skandzie po raz pierwszy - to Janusz Truskowski, który zdecydowanie triumfował w turnieju pocieszenia, przed Dariuszem Turkiem. Z kolei na Marku Adamowskim można polegać jak na Zawiszy - nie opuszcza on niemal w tym sezonie turniejowego podium, więc i tym razem stanął na wysokości zadania: po dobrej grze był w pocieszeniu trzeci.

Turniej przyniósł poważne przetasowania w rankingu Grand Prix Skandy. Liderem pozostał Przemysław Zieliński, ale na drugie miejsce wysunął się Andrzej Cegiełka, wyprzedzając Marka Jędrzejczyka i Tomasza Chacińskiego (udanych wakacji, panie Tomku!). Do czołowej dziesiątki weszli Stanisław Kulesza i ponownie Marek Wawrzyniak. W klasyfikacji Grand Prix Seniorów Starszych wyłonieni zostali zwycięzcy - pozostał jeszcze jeden turniej, ale obecni liderzy nie mogą już być doścignięci. To Marek Wawrzyniak (powyżej 55 lat), Włodzimierz Amielańczyk (powyżej 45 lat) i Przemysław Zieliński (open). Gratulacje! Wciąż trwa natomiast walka o dalsze miejsca na podium poszczególnych klasyfikacji.

W sobotę 1 września o godzinie 9 początek kolejnego turnieju - Grand Prix Toyoty w grze pojedynczej (kategoria open). Zapraszamy!

Dodano: 27 sierpnia 2012

Turniej Grand Prix Skandy

Tym razem rywalizowano na Skandzie o nagrody klubu w kolejnym turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. W finale Przemysław Zieliński pokonał Andrzeja Cegiełkę (Bartoszyce) 6:3, 6:2, a trzecim miejscem podzielili się Andrzej Lasota i przedstawiciel znanej tenisowej rodziny Smoczyńskich - Rafał. Dobre występy zapewniły ćwierćfinały m.in. Tomkowi Trembickiemu, Witkowi Mocarskiemu ze Szczytna i gościowi z dalekiego Izabelina, Piotrowi Sobolewskiemu. W turnieju pocieszenia Jakub Borowski uporał się nie tylko z finałowym przeciwnikiem - Dariuszem Turkiem (9:3), ale i bolesnymi kurczami.

Po osiemnastu turniejach liderem klasyfikacji Grand Prix Skandy pozostaje Przemysław Zieliński (488 pkt.), przed Markiem Jędrzejczykiem (327) i Tomaszem Chacińskim (320; miłych wakacji, panie Tomaszu!), na czwarte miejsce awansował Andrzej Cegiełka (306). Trwa zacięta walka także na dalszych miejscach - między szóstym a szesnastym graczem jest zaledwie 60 punktów różnicy. Do czołowej dziesiątki awansował Tomasz Trembicki, natomiast spadający w rankingu Marek Adamowski nie może już chyba sobie pozwolić na dalsze absencje...

Szansa na kolejne punkty rankingowe już w sobotę 25 sierpnia. O godzinie 9 rozpocznie się czwarty turniej Grand Prix Seniorów Starszych w grze pojedynczej (kategorie powyżej 55 lat, powyżej 45 lat oraz open).

Dodano: 19 sierpnia 2012

Mirosław Badura znowu zwycięski!

Skromna frekwencja nie oznacza wcale małych emocji - przekonali się uczestnicy piątej odsłony cyklu McDonald's Grand Prix w deblu. Decydujący o końcowym zwycięstwie mecz obfitował w dramatyczne zwroty akcji, to jedni, to drudzy przejmowali prowadzenie, a zacięta walka trwała do końca. Ostatecznie triumfował znów znakomity Mirosław Badura w parze z Przemysławem Zielińskim, po wygranej nad Ryszardem Jabłońskim i Wiesławem Soluchem 3:6, 7:6 (7-5), 6:2. Dodać trzeba, że i dla Ryszarda, i dla Wiesława był to dopiero pierwszy przegrany mecz w tym sezonie na skandowskiej karuzeli turniejowej. Trzecie miejsce, po niemniej emocjonujących meczach, zapewniła sobie solidnie grająca para Stanisław Kulesza i Tomasz Trembicki.

Po siedemnastu tegorocznych turniejach liderem Grand Prix Skandy pozostaje Przemysław Zieliński (440 pkt.), przed Markiem Jędrzejczykiem (327 pkt.) i Tomaszem Chacińskim (320 pkt.).

W najbliższą sobotę 18 sierpnia o godzinie 9 rozpocznie się turniej singlowy Grand Prix Skandy, o nagrody ufundowane przez klub. Zapraszamy!

Dodano: 11 sierpnia 2012

IV Grand Prix Toyoty

Przemysław Sobiech zdominował letnie turnieje na Skandzie i w odstępie tygodnia sięgnął po drugi turniejowy triumf. Tym razem zakończył zwycięsko czwartą odsłonę Grand Prix Toyoty w grze pojedynczej, pokonując w finale gościa z dalekiego Jastrzębia-Zdroju Konrada Pawlaka 6:3, 4:6, 6:3. Tanio skóry nie sprzedali także półfinaliści - Andrzej Cegiełka i Zdzisław Paliwoda. W porywającym finale turnieju pocieszenia górą Marek Jędrzejczyk, przed Mirosławem Zdunkiem (6:2, 6:3). W ćwierćfinale zameldowali się m.in. Zbigniew Wojciechowski i Andrzej Lasota, co potwierdza, że ostatni polscy tenisiści opuścili już londyńskie zmagania.

Znakomity występ Marka Jędrzejczyka pozwolił mu na powrót na pozycję wicelidera Grand Prix Skandy. Na pierwszym miejscu pozostał Przemysław Zieliński, trzeci jest Tomasz Chaciński.

W sobotę 11 sierpnia o godzinie 9 na Skandzie rozpoczną sie kolejne zmagania deblowe - piąty turniej cyklu McDonald's Grand Prix.

Dodano: 5 sierpnia 2012

Wygrana Przemysława Sobiecha

Pierwszy turniej serii Grand Prix Skandy, w którym tenisiści rywalizowali o upominki ufundowane przez klub, przyniósł zwycięstwo Przemysława Sobiecha. Pokonał on w finale Pawła Dowgwiłłowicza 6:2, 6:1. W pojedynku o trzecie miejsce Tomasz Trembicki wygrał ze Stanisławem Kuleszą 6:4, 6:2. Miłym akcentem był powrót do turniejowej rywalizacji Bartka Cieracha, który zajął piąte miejsce, wspólnie z błyskotliwie grającym Markiem Adamowskim. Siódmy był Zbyszek Wojciechowski.

Na starcie turnieju zabrakło aktualnej czołówki Grand Prix Skandy (współczujemy ciężkiego dnia roboczego, panie Marku!) i nie zaszły w rankingu większe zmiany, ale licznych fanów talentu Marka Adamowskiego rozradował jego powrót do pierwszej dziesiątki. Z taką dyspozycją można się spodziewać rychłego dalszego awansu Marka w górę tabeli.

W sobotę 4 sierpnia o godzinie 9 zapraszamy na kolejną odsłonę Grand Prix Toyoty - a więc ponownie gra pojedyncza w kategorii open.

Dodano: 29 lipca 2012

Seniorzy starsi w akcji

Wakacje w pełni, więc czas także na relaks z tenisem - z taką dewizą ćwierć setki graczy przystąpiło w sobotni poranek do zmagań w trzecim turnieju Grand Prix Seniorów Starszych na Skandzie. Pojawiły się nowe twarze, zarówno debiutanci, jak i dawno nie widziani gracze, a szczególnie miło było gościć silną ekipę z Bydgoszczy. Kapryśna ostatnio pogoda zlitowała się nad tenisistami, którzy mogli i zagrać w turnieju, i pogawędzić przy grillu, a także wysłuchać ekspertyz niezawodnego Wiesława Jaśkiewicza.

Z morderczej rywalizacji w najstarszej kategorii - powyżej 55 lat - ponownie zwycięsko wyszedł Marek Wawrzyniak (Morąg), który wyprzedził Andrzeja Wojewodę, Jerzego Różyckiego (Bartoszyce) i Krzysztofa Kamińskiego (Bydgoszcz). Wśród 45-latków znakomicie zagrał Włodzimierz Amielańczyk; finałowy przeciwnik Włodka Zdzisław Paliwoda nie dotrwał do końca meczu, ale i tak zebrał gratulacje za występ - był to bowiem jego pierwszy tegoroczny turniej. Trzecim miejscem w tej kategorii podzielili się Ireneusz Przyborski (Kruszyn Krajeński) i Krzysztof Kawczyński. Finał kategorii open wygrał Dariusz Kardaś, pokonując Przemysława Zielińskiego 2:6, 6:0, 10:4, a na najniższym stopniu podium stanęli wspólnie wyśmienicie grający Tomasz Chaciński i jeden z bardziej zapracowanych graczy turnieju Andrzej Cegiełka (Bartoszyce). W finale turnieju pocieszenia, który okazał się hitem sesji nocnej, Sławomir Bojar (Bydgoszcz) pokonał Tomasza Trembickiego 6:2, 2:6, 10:6. Do udanych turniej zaliczyć mogą ponadto Robert Pierzycki i Marek Jędrzejczyk (witamy po urlopie, panie Marku!), którzy także znaleźli się w czołówce - na dzielonym trzecim miejscu w turnieju pocieszenia. Podziękowania kierujemy do grających sponsorów, którzy wzbogacili pulę nagród turnieju - Adama Molendy i Mariusza Wróbla (Londyn); co ciekawe, los skojarzył obu w I rundzie w kategorii open.

W klasyfikacji Grand Prix Seniorów Starszych po trzech imprezach prowadzą Marek Wawrzyniak (kategoria powyżej 55 lat, 136 pkt.), Włodzimierz Amielańczyk (kategoria powyżej 45 lat, 118 pkt.) i Przemysław Zieliński (kategoria open, 136 pkt.). Ten ostatni pozostaje też liderem Grand Prix Skandy (392 pkt.), na drugie miejsce w rankingu awansował Tomek Chaciński (320 pkt.), trzeci jest Marek Jędrzejczyk (311 pkt.).

W sobotę 28 lipca o godzinie 9 zapraszamy na kolejny turniej w grze pojedynczej (kategoria open) - Grand Prix Skandy.

Dodano: 22 lipca 2012

Półmetek debla przekroczony

Czwarta odsłona deblowego cyklu McDonald's Grand Prix odbyła się w gronie raczej kameralnym, ale emocji nie zabrakło. Triumfował genialny Mirosław Badura w parze z Przemysławem Zielińskim, którzy w decydującym, zaciętym pojedynku pokonali Stanisława Rolanda Rusaka i Zdzisława Lecha 6:1, 6:1. Trzecie miejsce przypadło mocnej parze z Mrągowa, Mateuszowi Brdakowi i Michałowi Wysuwie, a tuż za podium uplasowali się solidnie grający Zbigniew Wojciechowski i Maciej Deja.

Cały deblowy cykl liczy siedem imprez, ponad połowa turniejów już zatem za nami. W klasyfikacji McDonald's Grand Prix prowadzą nadal nieobecni tym razem Marek Jędrzejczyk (niezmiennie udanego urlopu, panie Marku!) i Tomasz Chaciński (po 116 pkt.), przed Mirosławem Badurą, Przemysławem Zielińskim i Zdzisławem Lechem (po 100 pkt.) oraz Bartoszem Stempniem (84 pkt.). W klasyfikacji Grand Prix Skandy samodzielnym liderem został Przemysław Zieliński.

W sobotę 21 lipca czas na weteranów, czyli turniej Grand Prix Seniorów Starszych w grze pojedynczej w grupach wiekowych powyżej 55 lat, powyżej 45 lat oraz open. Początek turnieju o godzinie 9. Zapraszamy!

Dodano: 14 lipca 2012

Radek Kołakowski z Toyotą

I znowu upał na Skandzie, który tym razem mocno przetrzebił szeregi miejscowych graczy. Na szczęście dopisali goście z bliższych i dalszych okolic, którzy tłumnie zapełnili turniejową drabinkę III Grand Prix Toyoty. Zwycięstwo przypadło stałemu bywalcowi kortów, Radosławowi Kołakowskiemu (Starogard Gdański), który w finale pokonał Marka Sadowskiego 6:1, 6:0. Trzecie miejsce zajęli wspólnie Zbigniew Wojciechowski (duże brawa!) i Tomasz Raptis. Ten ostatni mecz półfinałowy musiał oddać walkowerem, jako że w pierwszej rundzie stoczył zacięty, stojący na niesłychanie wysokim poziomie pojedynek z turniejową jedynką, Andrzejem Cegiełką (Bartoszyce). Porażka pierwszej rakiety to tylko pozornie sensacja: jego rywal jest klasyfikowany przez federację światową ITF, a tylko brak punktów ATP zadecydował o nierozstawieniu. Zresztą Andrzej potwierdził swą wyśmienitą dyspozycję w turnieju pocieszenia, triumfując w efektownym stylu, chociaż w finale trudne warunki postawił mu Tomasz Trembicki (końcowy wynik 9:1 dla Cegiełki).

Pod nieobecność czołowej czwórki (udanego urlopu, panie Marku!) bez zmian na szczycie rankingu Grand Prix Skandy: prowadzą wspólnie Marek Jędrzejczyk i Przemysław Zieliński, przed Bartkiem Stempniem i Tomkiem Chacińskim. Piąty jest Andrzej Cegiełka, na szóste miejsce awansował triumfator turnieju Radek Kołakowski.

W sobotę 14 lipca o godzinie 9 na Skandzie rozpocznie się IV turniej deblowy z cyklu McDonald's Grand Prix. Zapraszamy!

Dodano: 9 lipca 2012

Kominki Dovre dla Krzysztofa Malinowskiego

W upalną ostatnią sobotę czerwca Skanda gościła uczestników dużego turnieju o nagrody firmy Kominki Dovre. Otwarcia dokonał sponsor imprezy Mieczysław Kochmański, który osobiście wylosował pary drabinki turniejowej i sam wystąpił w inauguracyjnym pojedynku, pokonując Grzegorza Senderowskiego.

Emocji sportowych nie brakowało przez cały dzień. Uwagę skupiali na sobie na sobie długi czas Marek Adamowski i Zbigniew Wojciechowski, którzy pozazdrościli rekordu Isnerowi i Mahutowi, ale ostatecznie zadowolili się pojedynkiem czterogodzinnym, a obfitujący w efektowne wymiany mecz wygrał Marek. Zawiódł swoich licznych fanów Wiesław Jaśkiewicz, poddając pojedynek I rundy, chociaż pewnym usprawiedliwieniem był i upał, i osoba przeciwnika - fenomenalnego Mirosława Badury. Pięknie grał Bogusław Czarnecki, do niedawna postrach kortów londyńskich, który odpadł dopiero w ćwierćfinale. Z taką formą Boguś z pewnością niebawem zadomowi się w skandowskiej czołówce.

Po turniejowe zwycięstwo sięgnął Krzysztof Malinowski. Niestety, jego finałowy przeciwnik Bartek Stempień nie dotrwał do końca pojedynku i skreczował przy stanie 0:5. Trzecie miejsce zajął Przemysław Zieliński, a czwarte - Arkadiusz Mojsik. Przez turniej pocieszenia jak burza przemknął Marek Jędrzejczyk, współgospodarz imprezy, który zdecydowanie pokonał Roberta Pierzyckiego i Tomasza Trembickiego, a w finale zmiótł z kortu Tomasza Chacińskiego.

Turniejowi towarzyszyła wspaniała atmosfera, a przy grillu brylował jak zawsze Wiesław J. Najlepsi odebrali nagrody i statuetki woła piżmowego (symbol firmy Kominki Dovre) ufundowane przez Mietka Kochmańskiego. Rozlosowano także karnety na grę na kortach. Uczestnicy opuszczali Skandę z nadzieją powtórzenia takiej imprezy za rok. W naszej galerii można już obejrzeć zdjęcia z turnieju.

Turniej przyniósł zmiany w rankingu Grand Prix Skandy. Marek Jędrzejczyk musiał podzielić się pozycją lidera z Przemysławem Zielińskim, a tuż za ich plecami są Bartosz Stempień i Tomasz Chaciński - najlepszą czwórkę dzieli zaledwie 18 punktów.

W sobotę 7 lipca o godzinie 9 zapraszamy na III turniej Grand Prix Toyoty (gra pojedyncza, kategoria open).

Dodano: 1 lipca 2012

II Grand Prix Seniorów Starszych

Wiele emocji przyniósł uczestnikom drugi turniej cyklu Grand Prix Seniorów Starszych. Szereg czołowych miejsc przypadł zawodnikom spoza Olsztyna, a frekwencja okazała się odwrotna niż w pierwszej odsłonie, tym razem bowiem najliczniej stawiła się kategoria open, najskromniej zaś - weterani 55-letni. W związku z tym ci ostatni rywalizowali systemem każdy z każdym, a ostatecznym zwycięzcą okazał sie Marek Wawrzyniak z Morąga, przed Witoldem Mocarskim (Szczytno), Andrzejem Wojewodą i Zdzisławem Lechem. W kategorii powyżej 45 lat swój sukces z maja powtórzył Zbigniew Kotewicz (Iława), tym razem w finale z Arkadiuszem Tuzikiem (Lidzbark Warmiński) 6:0, 6:3. Trzecie miejsce dla Włodka Amielańczyka, czwarte - dla Marka Dzieńkowskiego; w czołówce znalazło sie też miejsce dla Marka Adamowskiego, mimo stosunkowo skromnego dorobku gemowego. Kategorię open wygrał Przemysław Zieliński, którego finałowy przeciwnik Bartosz Stempień nie przystąpił do gry z powodu kontuzji. Na trzecim miejscu uplasowali się wspólnie Radosław Kołakowski (Starogard Gdański) i Dariusz Kardaś. W turnieju pocieszenia bezkonkurencyjny był Andrzej Cegiełka (Bartoszyce).

Trwa zacięta rywalizacja o Grand Prix Skandy. Lider Marek Jędrzejczyk nie tylko obronił swoją pozycję, głównie dzięki porywającemu zwycięstwu nad Tomaszem Trembickim w półfinale pocieszenia, ale i powiększył przewagę nad Tomaszem Chacińskim.

W sobotę 30 czerwca o godzinie 9 wyjątkowa propozycja dla tenisistów - turniej singlowy (kategoria open) o nagrody firmy Kominki Dovre. Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 23 czerwca 2012

Trzeci turniej deblowy

Trzeci turniej cyklu McDonald's Grand Prix wygrali Jakub Osowski i Krzysztof Malinowski, po finale z Mirosławem Badurą i Przemysławem Zielińskim 6:1, 6:1. Trzecie miejsce przypadło dobrze dysponowanym Tomaszowi Chacińskiemu i Markowi Jędrzejczykowi, czwarte - Szymonowi Borowskiemu i Patrykowi Rusakowi (tegoroczny debiut na Skandzie!). Kto jednak wie, jak potoczyłby się dalej turniej, gdyby nie podwójny błąd serwisowy Patryka przy 8:6 w półfinałowym supertiebreaku... W finale turnieju pocieszenia znakomitą dyspozycję potwierdzili Andrzej Cegiełka i Arkadiusz Tuzik, pokonując Zdzisława Lecha i Przemysława Sobiecha 7:5, 6:2.

A na czele Grand Prix Skandy bez zmian - prowadzi Marek Jędrzejczyk przed Tomaszem Chacińskim.

Najbliższa sobota 23 czerwca, godzina 9 - to pora rozpoczęcia turnieju Grand Prix seniorów starszych (gra pojedyncza, kategorie powyżej 55 lat, powyżej 45 lat i open). A już 30 czerwca - turniej o nagrody firmy Kominki Dovre! Zapraszamy!

Dodano: 16 czerwca 2012

Tomasz Chaciński!

Drugi turniej Grand Prix Toyoty zapisał na swoje konto nie kto inny, jak Tomasz Chaciński. Swojego finałowego rywala Radosława Kołakowskiego (Starogard Gdański) pokonał 6:1, 6:2. Trzecie miejsce tym razem wspólnie dla Darka Kardasia i Bartka Stempnia. Turniej pocieszenia wygrał Dariusz Smoczyński, który w finale okazał sie lepszy od Artura Zientka (6:0, 6:3).

Dobra postawa Marka Jędrzejczyka, który po interesującym meczu wygrał z Krystianem Kieleckim i dotarł do ćwierćfinału, pozwoliła mu zachować pozycję lidera Grand Prix Skandy. Niestety, z pierwszej dziesiątki wypadł Marek Adamowski...

W sobotę 16 czerwca o godzinie 9 zapraszamy na trzeci turniej deblowego cyklu McDonald's Grand Prix.

Dodano: 9 czerwca 2012

Zmiany w harmonogramie turniejów

Uwaga! Dzięki hojności sponsorów nastąpiły drobne zmiany w harmonogramie turniejów. Dwa turnieje cyklu Grand Prix Skandy zostały zastąpione turniejami: 30 czerwca - 1 lipca rywalizować będziemy o nagrody firmy Kominki Dovre, a 22-23 września o nagrody firmy Abea (meble biurowe). Dziękujemy sponsorom!

Dodano: 3 czerwca 2012

Turniej Żywca dla Roberta Laskowskiego

W pierwszy weekend czerwca rozegrano tradycyjny turniej o nagrody Żywca S.A., chociaż deszcz zmusił do przesunięcia rozgrywek na niedzielę. Pierwsze miejsce zajął Robert Laskowski, który w finale pokonał Przemysława Zielińskiego 6:1, 6:2. Zwycięzca dedykował swój sukces zmarłego dokładnie rok temu Panu Stanisławowi Cudnochowi, wieloletniemu gospodarzowi kortów i wielkiemu Przyjacielowi Skandy. Trzecim miejscem podzielili się goście - Maciej Sośnicki z Lublina i Andrzej Cegiełka z Bartoszyc. Turniej pocieszenia wygrał Tomasz Chaciński, przed Mieczysławem Kochmańskim i Arturem Zientkiem. Po kilkuletniej przerwie na starcie turnieju zameldował się Jerzy Różycki.

Niezawodny Marek Jędrzejczyk dołożył kolejne punkty do imponującego dorobku i umocnił się na czele Grand Prix Skandy. Na pozycję wicelidera wysunął się Tomek Chaciński.

W sobotę 9 czerwca o godzinie 9 rozpocznie się drugi turniej z cyklu Grand Prix Toyoty (gra pojedyncza, open). Zapraszamy!

Dodano: 3 czerwca 2012

Jak za dawnych lat...

Mistrzowską klasę po raz kolejny potwierdzili legendarni debliści - Ryszard Jabłoński i Wiesław Soluch, wygrywając drugi tegoroczny turniej deblowy z cyklu McDonald's Grand Prix. W rywalizacji, toczonej tym razem systemem "każdy z każdym", Ryszard i Wiesław wyprzedzili Marka Jędrzejczyka i Tomasza Chacińskiego oraz Tomasza Tredera i Bartosza Stempnia. Ten ostatni stracił tym samym miano niepokonanego w bieżącym sezonie na Skandzie, natomiast jego główny rywal w czołówce Grand Prix Skandy - Marek Jędrzejczyk - umocnił się na pierwszym miejscu rankingu.

W sobotę 2 czerwca o godzinie 9 kolejna odsłona rywalizacji na Skandzie, tym razem w tradycyjnym już Pucharze Żywca (gra pojedyncza, kategoria open). Zapraszamy!

Dodano: 26 maja 2012

Najlepsi seniorzy: Jabłoński, Kotewicz, Zieliński

Rozegrano pierwszy turniej cyklu Grand Prix Seniorów Starszych w grze pojedynczej. W najstarszej kategorii (powyżej 55 lat) zwycięstwo odniósł Ryszard Jabłoński, ktory w finale dość pewnie pokonał Marka Wawrzyniaka 6:0, 6:0. Trzecim miejscem podzielili się Stanisław Kulesza i Witold Mocarski (Szczytno). Ten ostatni nie ograniczył się do kategorii 55-latków i zmierzył się także z 45-latkami, ale bez większych sukcesów. Kategorię powyżej 45 lat wygrał Zbigniew Kotewicz (Iława), po finale z Andrzejem Czapiewskim 6:1, 6:1. Na trzecim miejscu uplasowali się wspólnie Włodzimierz Amielańczyk i Wiesław Jaśkiewicz. Finał kategorii open dla Przemysława Zielińskiego, którego przeciwnik Tomasz Chaciński musiał przerwać pojedynek z powodu kontuzji. Trzeci był Marek Jędrzejczyk, przed Andrzejem Cegiełką (Bartoszyce). Turniej pocieszenia, wspólny dla dwóch starszych kategorii, wygrał Andrzej Lasota, pokonując w finale Adama Solskiego 6:1, 6:2.

Istotna zmiana nastąpiła na czele rankingu Grand Prix Skandy, gdzie na czoło wysunął się Marek Jędrzejczyk. Wielkie brawa!

W sobotę 26 maja o godzinie 9 rozpocznie się na Skandzie drugi turniej deblowego cyklu McDonald's Grand Prix.

Dodano: 20 maja 2012

Bartosz Stempień niepokonany

Kolejny turniej na Skandzie padł łupem Bartka Stempnia - tym razem pierwsza odsłona cyklu Grand Prix Toyoty w grze pojedynczej. W finale Bartosz pokonał Przemysława Zielińskiego 6:1, 2:6, 6:4. Trzecim miejscem podzielili się Radosław Kołakowski (Starogard Gdański) i Tomasz Chaciński. Ten ostatni popisał się w pierwszej rundzie heroicznym bojem z Andrzejem Cegiełką (Bartoszyce), który z kolei, niezrażony porażką, triumfował w turnieju pocieszenia: w finale ze Stanisławem Kuleszą.

Dzięki trzeciemu turniejowemu zwycięstwu w 2012 Bartek Stempień pozostaje liderem Grand Prix Skandy, ale tuż za nim plasuje się Marek Jędrzejczyk.

W najbliższą sobotę 19 maja o godzinie 9 zapraszamy na Grand Prix Seniorów Starszych w grze pojedynczej. Gra toczyć się będzie w kategoriach powyżej 55 lat, powyzej 45 lat oraz open.

Dodano: 13 maja 2012

Zwycięstwo Bartosza Kowalewskiego

Turniej o nagrody sklepu sportx.pl Wojciecha Rynkiewicza zakończył się zwycięstwem Bartosza Kowalewskiego. Wygrał on w finale z Dariuszem Kardasiem 6:4, 6:2. Trzecie miejsce przypadło Markowi Jędrzejczykowi, czwarte - Andrzejowi Cegiełce (Bartoszyce). Finał turnieju pocieszenia rozstrzygnął na swoją korzyść Tomasz Chaciński, pokonując Andrzeja Lasotę 6:4, 6:4. Po dłuższej nieobecności na korty Skandy zawitał członek znanej tenisowej rodziny Różyckich - Jacek, który dotarł do ćwierćfinału po wygranej nad słabiej dzisiaj dysponowanym Markiem Adamowskim.

Nieobecny tym razem Bartosz Stempień utrzymał prowadzenie w klasyfikacji Grand Prix Skandy, ale jego przewaga nad Markiem Jędrzejczykiem stopniała do zaledwie czterech punktów. Okazja do poprawienia dorobku punktowego na Skandzie już w sobotę 12 maja: o godzinie 9 zapraszamy na pierwszy turniej singlowego cyklu Grand Prix Toyoty.

Dodano: 5 maja 2012

Bartosz Stempień zwycięzcą rywalizacji o Puchary PHU Kasia

Pierwszy turniej dla miłośników gry pojedynczej - o Puchary PHU Kasia - wygrał w tym sezonie na Skandzie Bartosz Stempień. Rozstawiony z numerem jeden Bartek stoczył zacięty finał z Przemysławem Zielińskim, wygrywając ostatecznie 6:3, 4:6, 7:6 (7-3). Gwiazdą zawodów okazał się niewątpliwie Marek Adamowski, który sięgnął po puchar za trzecie miejsce. Czwarty był Dariusz Kardaś. W interesującym finale turnieju pocieszenia Marek Jędrzejczyk pokonał Dariusza Turka 6:0, 6:2.

Po pierwszych dwóch turniejach w klasyfikacji Grand Prix Skandy prowadzi Bartek Stempień z kompletem punktów, przed Markiem Adamowskim i Markiem Jędrzejczykiem.

Już w sobotę 5 maja o godzinie 9 kolejny turniej - o nagrody sklepu sportx.pl Wojciecha Rynkiewicza. Rywalizacja będzie toczyć się w grze pojedynczej (kategoria open). Zapraszamy!

Dodano: 3 maja 2012

Deblowa inauguracja dla dwóch Bartków

Przy pięknej upalnej pogodzie rozegrano na Skandzie pierwszy turniej - deblowe zawody o Puchary Skorpiona, będące zarazem pierwszym turniejem cyklu Grand Prix McDonald's w grze podwójnej. Zwycięzcami okazali się Bartosz Stempień i Bartosz Paderewski, którzy w finale pokonali pięknie grających Marka Jędrzejczyka i Tomasza Chacińskiego. Trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Cegiełce i Arkadiuszowi Tuzikowi, ale szczególne uznanie zdobyli także Grzegorz Senderowski z Tomaszem Gamratem - czwarta para turnieju. Turniej pocieszenia wygrali Zdzisław Lech i Krzysztof Bartnikowski.

Już w środę 2 maja o godzinie 16 rusza rywalizacja w turnieju singlowym o Puchary PHU Kasia. Zapraszamy!

Dodano: 1 maja 2012

Długi weekend z turniejami Skandy

Tradycyjnie w pierwszy weekend majowy ruszają turnieje Skandy dla amatorów tenisa. Na otwarcie sezonu zapraszamy we wtorek 1 maja o godzinie 9 - pierwszą imprezą będzie turniej gry podwójnej o Puchar Skorpiona, otwierający zarazem cykl deblowy Grand Prix McDonald's. Miłośnicy gry pojedynczej zainaugurują rywalizację o nietypowej porze - w środę 2 maja o godzinie 16 rozpocznie się turniej o Puchary PHU Kasia. Wreszcie w sobotę 5 maja o godzinie 9 kolejna propozycja dla singlistów - tradycyjny już turniej o nagrody sklepu Sport-X.pl Wojciecha Rynkiewicza.

Zapraszamy na korty Skandy!

Dodano: 27 kwietnia 2012

Praca dla kortowego

Skanda poszukuje do pracy kortowego na sezon 2012. Zapraszamy chętnych na spotkanie organizacyjne w czwartek 5 kwietnia 2012 o godzinie 15 do siedziby klubu (Wyszyńskiego 12 B). Bliższe informacje pod numerem telefonu 600 353 378.

Dodano: 24 marca 2012

Sezon 2012 u progu

Wiosenna pogoda pozwala z nadzieją patrzeć na nadchodzący sezon. Czas zaplanować swoje starty turniejowe - zapoznaj się z ofertą Skandy na 2012 rok! Na nowy sezon pula turniejów została rozszerzona i nie będzie właściwie weekendu, w którym coś się na Skandzie nie będzie działo.

Uwaga! W 2011 zawodzili seniorzy 35-letni, a na ograniczoną liczbę turniejów narzekali młodsi gracze. W tym roku będą mogli krzyżować rakiety także w cyklu Grand Prix Seniorów Starszych, gdzie wprowadzono kategorię open. Cykl imprez, zaliczanych do sumującej wszystkie turnieje klasyfikacji, uzupełni pięć turniejów o nazwie Grand Prix Skandy.

Skanda to jednak nie tylko turnieje. W nowym cenniku kolejne promocje! Między 12 a 15 w dzień powszedni kort wynajmiesz za jedyne 12 zł! Ta sama cena obowiązuje przez całe niedziele i dni świąteczne!

Dodano: 24 marca 2012

Archiwum aktualności z roku 2011
Archiwum aktualności z roku 2010

Archiwum aktualności z roku 2009

 

Cennik 2022
20 zł za godzinę - niedziele i święta
30 zł za godzinę - dni powszednie i soboty
20 zł za godzinę - członkowie klubu
Pełny cennik
 
Facebook

Ranking Grand Prix Skandy
na koniec sezonu 2022
(gra pojedyncza)
1.
Bartosz Kowalewski
240
2.
Przemysław Zieliński
210
3.
Jakub Piotrowski

152

4.
Jakub Chodkowski
96
5.
Andrzej Cegiełka
92
6.
Jakub Izdebski
78
7.
Marcin Podliński
58
8.
Anna Wojewoda
52
Dariusz Kardaś
52
  Wojciech Wietrzykowski
52
 
Ranking Grand Prix Skandy
na koniec sezonu 2022
(gra podwójna)
1.
Przemysław Zieliński
128
2.
Dariusz Turek
124
3.
Jakub Chodkowski
116
Janusz Chodkowski
116
5.
Wania Olejnik
96
Olivier Wróbel
96
Rankingi TKKF Skanda
 
Tenis na Warmii i Mazurach
Skandę wspierają:
MPEC Olsztyn
DABRO Geodezja
Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel
ABEA Meble Biurowe
PHU Kasia
JML Joanna i Marcin Podlińscy
Pan Marcin
Hurtownia MADA
Jakub Izdebski
Ekspert Usługi Księgowe i Informatyczne Joanna Urban
Gabinet Weterynaryjny Janusza Bila
Auto Salon Mazurek
Pertuś Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego
Gabinet Stomatologiczny Stomak Krystyna i Artur Marczyńscy
Markol Grawer
Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Rusinek

Aktualności | Turnieje | Cennik | Galeria | Skanda | Dojazd | Kontakt

TKKF Skanda
10-457 OLSZTYN - ul. Wyszyńskiego 12A
089 533 02 15 -
kortyskanda@gmail.com

statystyka