AktualnościTurniejeCennikGaleriaDojazdKontakt
tel. 89 533 02 15
Skanda

Aktualności

Czas świąteczny, czas oddechu

Najlepsze życzenia kierujemy do wszystkich tenisistów Skandy, ich rodzin i sympatyków, a w szczególności do naszych sponsorów! Niech ten świąteczny czas upływa w rodzinnej atmosferze, a wśród bogatych prezentów nie zabraknie też tych niematerialnych - chociażby formy tenisowej na sezon 2017! Do zobaczenia wiosną!

Dodano: 24 grudnia 2016

Weekend Marka Jędrzejczyka

I oto stało się! Pięć i pół miesiąca turniejowej rywalizacji na Skandzie dobiegło końca, a lepszego zakończenia kibice nie mogli sobie wymarzyć. Jak w zeszłym roku w ostatnim turnieju sezonu triumfowała Agnieszka Radwańska, tak teraz sezon skandowski zamknął się bezprecedensowym zwycięstwem pana Marka Jędrzejczyka! Reprezentant Łupowa długo szykował formę, by eksplodować w odpowiednim momencie i jeszcze raz potwierdzić słowa znanego polityka o wartości prawdziwego mężczyzny, który wie, jak kończyć.

Ale po kolei. Sobota 15 października nie była może idealnym dniem na turniej tenisowy, niemniej nie zabrakło chętnych do walki w kolejnej edycji tie-breakowych mistrzostw Rosyjskiej Ruletki o nagrody hurtowni MADA. Turniej był powrotem do oficjalnej rywalizacji pana Szymona Borowskiego z Jarot, co wypada nie tylko odnotować, ale i przesłać wielkie gratulacje! Kilka miesięcy wymuszonej chorobowej przerwy w najmniejszym stopniu nie wpłynęło negatywnie na znane atuty Pana Szymona, jak smecz czy przede wszystkim serwis. To oczywiście przełożyło się na wyniki i ostatecznie popularny rekonwalescent - dwukrotny wicemistrz tego turnieju - zameldował się na najniższym stopniu podium Ruletki. Szczebel wyżej wspiął się nie kto inny, jak ...Pan Marek. Morderczy, trzytie-breakowy pojedynek dwóch wspomnianych faworytów porywał publikę niczym dący tego dnia nad Skandą wicher i pozostaje żałować, że telewizje sportowe marnowały czas na mniej ciekawe transmisje turniejów tzw. zawodowych.

Ostatecznie Ruletkę wygrał Przemek Zieliński, a tuż za podium rozegrała się niezwykła walka o czwarte miejsce premiowane pamiątkowym pucharem, z której zwycięsko wyszedł coraz pewniejszy na korcie Adam Gala. Wyprzedził on sensacyjnie samego Adama Mirka Solskiego. Szóste miejsce przypadło Mateuszowi Laskowi, siódmy był Jarosław Krymski. Tuż za nimi uplasowali się Grzegorz Senderowski i Tomasz Pargólski, żeby wymienić samą tylko czołówkę. Pojedynek Jarosława Krymskiego z Adamem Galą oceniano zgodnie jako jeden z najlepszych tegorocznych pojedynków na Skandzie.

W niedzielę Pan Marek Jędrzejczyk poszedł za ciosem. Silnie obsadzona kategoria 40-latków w turnieju seniorów o puchary PHU Kasia okazała się dla niego niestraszna, ale przy aktualnej dyspozycji to nie może dziwić. Tym razem w pokonanym polu Pan Marek zostawił obu Adamów - Solskiego i Galę. Ten pierwszy wyciągnął wnioski z poprzedniego dnia i zrewanżował się młodszemu rywalowi, ostateczna kolejność na podium była zatem następująca: Jędrzejczyk, Solski, Gala. W grupie powyżej 55 lat sensacyjnie zabrakło lidera. Pod nieobecność Wiesława Jaśkiewicza karty (lewą ręką) rozdawał Bogusław Czarnecki, który wyprzedził Grzegorza Senderowskiego i Zbigniewa Piekarczyka. Lepiej późno niż wcale, zdaje się wyznawać zasadę Zbyszek, bo jego start turniejowy - w ostatniej imprezie 2016 - był zarazem pierwszym w sezonie, a do tego od razu okraszonym podium!

Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas niebawem. Tymczasem jeszcze raz wielkie gratulacje przede wszystkim dla trójki godnych mistrzów tego weekendu - Pana Marka Jędrzejczyka, Pana Szymona Borowskiego i Pana Adama Gali!

Dodano: 17 października 2016

Zmiana w harmonogramie turniejowym

Uwaga! W związku z małym załamaniem pogody w ostatni weekend musiały zajść drobne zmiany w harmongramie imprez. W najbliższą sobotę 15 października - bez zmian - o godzinie 10 rusza tradycyjna Rosyjska Ruletka dla miłośników tie-breaka, drugi rok z rzędu spponsorowana przez znaną i cenioną hurtownię bielizny MADA (sponsor nie prowadzi sprzedaży detalicznej!). Z kolei turniej Seniorów (kategorie powyżej 55 lat i powyżej 40 lat) o puchary PHU Kasia zostanie rozegrany w niedzielę 16 października, początek również o godzinie 10. Trzymamy kciuki za pogodę i za zawodników!

Dodano: 11 października 2016

W sezonie 2016 Rafał Urban niepokonany w deblu!

Sezon 2016 przeszedł na Skandzie jako ten, w którym pełnię talentu deblowego okazał słynny leworęczny Rafał Urban. Zawodnik ten triumfował w grze podwójnej aż dwukrotnie, nie ponosząc żadnej porażki, a pomagając wygrywać turnieje Robertowi Laskowskiemu i Przemkowi Zielińskiemu znalazł się na czwartym miejscu końcowego rankingu gry podwójnej.

Ten drugi triumf nastąpił właśnie w piękną październikową sobotę - w szóstym Grand Prix Skandy w grze podwójnej o nagrody MPEC. W parze z Przemkiem Zielińskim Rafał wyprzedził takie pary, jak m.in. Bogusław Czarnecki - Wiesław Jaśkiewicz (!) czy Stanisław Rusak (również w 2016 poniżej podium nie schodził) - Artur Artysiewicz. Tuż za podium uplasowali się Adam Gala i Grzegorz Senderowski. Zwłaszcza grze tej ostatniej pary wiele pochlebnych komentarzy poświęcili znani skandowscy eksperci, panowie Mirosław Badura i Szymon Borowski.

Turniej wyłonił ostateczną klasyfikację Grand Prix Skandy deblistów w sezonie 2016. Wygrał Przemek Zieliński (256 pkt.), przed Wiesławem Jaśkiewiczem (192), Grzegorzem Senderowskim (164), Rafałem Urbanem, Robertem Laskowskim i Adamem Galą (po 96 pkt.). Na dobrym, 23. miejscu uplasował się Paweł Ostaszewski.

Pożegnanie z cyklem deblowym to jednak jeszcze nie koniec turniejów na Skandzie. W sobotę 8 października o godzinie 10 rozpocznie się siódmy turniej seniorów Olsztyna w grze pojedynzcej w kategoriach powyżej 55 lat i 40 lat. Sponsorem jest firma PHU Kasia.

Dodano: 3 października 2016

Leticia Matuszewski i Paweł Tetych mistrzami w grze mieszanej!

Na czwartych mistrzostwach Olsztyna w mikstach pod patronatem Dr Bor stało się coś, co zatrząsło posadami skandowskiego tenisa! Paweł Tetych, od dłuższego czasu zdobywający doświadczenie u boku Wiesława Jaśkiewicza, odniósł nad swoim Mentorem jakże prestiżowe zwycięstwo, sięgając sensacyjnie po pierwszy tytuł w karierze. Poziomem do panów dostroiły się ich znakomite partnerki - grająca z Pawłem młoda mistrzyni Leticia Matuszewski oraz dzielnie towarzysząca Wiesławowi słynna Marzena Truskowska. Decydujące spotkanie, którym zachwycał się m.in. sam Pan Szymon, trzymało w napięciu dosłownie do ostatnich piłek, zakończyło się bowiem wynikiem 7:6, 1:6, 10:8 dla Leticii i Pawła.

Dużo dobrego napisać też trzeba o wyśmienitej grze trzeciego duetu tegorocznych mistrzostw, Oli Rzentkowskiej i Grzegorzu Senderowskim. Byli oni o krok od megasensacji w postaci urwania seta Marzenie i Wiesławowi, drugą partię przegrywając dopiero po wyrównanym tie-breaku!

Kolejne niezwykle udane mistrzostwa w grze mieszanej za nami, ale tenisistów czekają jeszcze kolejne turnieje na Skandzie. Już w sobotę 1 października - uwaga, o godzinie 10! - ostatni turniej deblowego cyklu Grand Prix Skandy o nagrody MPEC. Zapraszamy!

Dodano: 27 września 2016

Mistrzostwa Olsztyna w grze mieszanej

Drogie uczestniczki, drodzy uczestnicy! Już w sobotę 23 września o godzinie 9 rusza czwarta edycja mistrzostw Olsztyna w grze mieszanej - Olsztyn Masters Mikst pod patronatem sponsorskim centrum zdrowego życia Dr Bor. Głównym sędzią turnieju będzie znany i ceniony promotor miksta Pan Wiesław!

Dodano: 19 września 2016

Kolejny tytuł Marcina Rapackiego!

Trwa pasmo sukcesów Pana Marcina Rapackiego! Do ubiegłorocznego mistrzostwa Jarot, zimowego Mastersa tie-breakowego, drużynowego mistrzostwa Giżycka i wreszcie efektownego triumfu w Suwałkach, nie zapominając o wygranej w 2015 i aktualnym liderowaniu w kortowskiej lidze tenisowej, dołożył triumf w najbardziej prestiżowym skandowskim turnieju - Treeneo.com Masters w grze pojedynczej. Po raz trzeci z rzędu finał tego turnieju rozstrzygał się w trzech setach. Przeciwnikiem Pana Marcina był Piotr Łaguna, który mimo rodzinnego wsparcia kibiców nie wykorzystał prowadzenia 1:0 w setach. Po wyrównaniu stanu meczu przez Marcina trzeci set był już prawdziwym koncertem obu rywali. Palców jednej dłoni było zdecydowanie za dużo, żeby zliczyć błędy, a imponować na tym etapie rywalizacji mógł zwłaszcza poziom returnu. Ostatecznie to właśnie odebranie serwisu przeciwnika w ostatnim gemie dało tytuł i prawo wzniesienia słynnego pucharu Treeneo Marcinowi Rapackiemu. Wynik 2:6, 6:2, 6:4 dość wiernie oddaje dramaturgię widowiska.

Przyznać trzeba, że droga do końcowego sukcesu wcale nie była łatwa. Grupy rozlosował sponsor Tomek Trembicki i zaczęło się! Pan Marcin przegrał w rywalizacji grupowej trzy pierwsze sety, w tym mecz z ...Piotrem Łaguną. W tej samej grupie walczyli też Paweł Dąbrowski i Marcin Poroszewski, co zapewniało niezwykłe emocje. Marcin Poroszewski mógł mówić o dużym pechu, bo aż dwukrotnie kończył mecze porażkami po supertie-breakach, a z późniejszym zwycięzcą nie wykorzystał prowadzenia 6:1 w tie-breaku! Ostatecznie do półfinałów wyszli Łaguna i Rapacki, Paweł Dąbrowski był trzeci, Marcin Poroszewski - czwarty.

Poziom drugiej grupy był równie wysoki, co gwarantowały nazwiska choćby Andrzeja Cegiełki czy Darka Turka. Dość niespodziewanie akurat ci dwaj zawodnicy nie znaleźli się w końcowej czwórce turnieju, robiąc miejsce w półfinałach Darkowi Kardasiowi i Przemkowi Zielińskiemu. Dwaj ostatni stoczyli jedyny w grupie pojedynek trzysetowy, zakończony wygraną Darka. Trzecie miejsce w grupie zajął Andrzej Cegiełka, a czwarte Darek Turek.

Niedzielne poranne półfinały były już zwiastunem tego, co działo się później, bo Marcin Rapacki nadzwyczaj wysoko pokonał Darka Kardasia. Niewiele dłużej trwał mecz Piotra Łaguny z Przemkiem Zielińskim i widzowie mogli już zająć się opisanym wyżej finałem. A podkreślić trzeba, że na trybunach nie brakło prawdziwych ekspertów, w tym Panów Marka Jędrzejczyka i Szymona Borowskiego. Obu można spodziewać się w przyszłym roku w charakterze uczestników!

Dodano: 19 września 2016

Treeneo.com Masters

W sobotę 17 września o godzinie 9 rozpocznie się turniej Treeneo.com Masters, podsumowujący zmagania w Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. W gronie najlepszej ósemki - po rezygnacji trzeciego sklasyfikowanego Bartosza Kowalewskiego - zagrają: Przemysław Zieliński, Piotr Łaguna, Marcin Rapacki, Dariusz Turek, Andrzej Cegiełka, Paweł Dąbrowski, Marcin Poroszewski i Dariusz Kardaś. Ten ostatni, po bezdyskusyjnym weekendowym triumfie w turnieju w Częstochowie, uchodzi za głównego faworyta. Rezerwowym jest Paweł Tetych.

Dodano: 15 września 2016

Deblowa sensacja

Szósty turniej deblowego Grand Prix o nagrody Sport-Academy Olsztyn przyniósł niespodziewane rozwiązanie! Nie ma wątpliwości, że każdy organizator tenisowy od Melbourne po Nowy Jork z góry mógłby grawerować nazwiska triumfatorów debla, gdyby do jego imprezy zgłosiła się para Stanisław Rusak - Wiesław Jaśkiewicz, tymczasem na Skandzie zajęli dopiero drugie miejsce! Faworyci nieznacznie bo nieznacznie (0:6, 2:6), ale jednak przegrali ze skojarzoną w ostatniej chwili parą Jacek Leman i Przemysław Zieliński. Trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Senderowskiemu i Adamowi Gali.

Dodano: 15 września 2016

Turniej o nagrody Skarbnika Skandy

Turniej o nagrody ufundowane przez Skarbnika Ogniska zamknął cykl ośmiu imprez Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Zawody przyniosły szereg emocji, szczególnie w fazie półfinałowej, kiedy to m.in. Pan Marcin Rapacki (mistrz Jarot 2015) pokonał Piotra Łagunę 6:4, 6:3. Marcin odniósł też inne, równie cenne zwycięstwa w turnieju, bo zbliżoną klasę prezentują też przecież Michał Korwek czy Józef Matel. Dopiero w finale Pana Marcina pokonał Przemek Zieliński. Trzecim miejscem podzielili się Darek Kardaś i wspomniany Piotr Łaguna. Józef Matel po nieznacznej porażce w pierwszej rundzie był nie do zatrzymania w pocieszeniu, pokonując w finale Janusza Bila! Nieco mniej szczęśliwie grali tym razem doświadczeni Grzegorz Senderowski i Darek Turek, chociaż obiektywnie oceniając, do ich gry nie można zgłosić żadnych zastrzeżeń. Zabrakło tym razem niestety m.in. Pawła Tetycha, Pawła Ostaszewskiego i Marka Jędrzejczyka (Myszyniec), i te absencje to właściwie jedyny mankament sobotniej imprezy.

Wygraną turniejową Przemek Zieliński przypieczętował także pierwsze miejsce w cyklu Grand Prix Skandy. Pewni miejsca w Mastersowej ósemce są również Piotr Łaguna, Bartosz Kowalewski, Marcin Rapacki (mistrz Jarot 2015), Darek Turek, Andrzej Cegiełka oraz Paweł Dąbrowski. Ostatnie miejsce dzielą po zakończeniu turniejowej karuzeli Darek Kardaś i Marcin Poroszewski, a tym samym do wyłonienia ósmego uczestnika Masters będzie najpewniej konieczny dodatkowy mecz między zainteresowanymi.

Za głównego faworyta Masters uznać należy Pana Pawła Dąbrowskiego. Ten wielokrotny uczestnik turniejów skandowskich, a także ich sponsor (DABRO Geodezja), został właśnie w Sieradzu trzykrotnym mistrzem Polski geodetów. Gratulujemy!

Zanim jednak czekają nas emocje turnieju podsumowującego cykl Grand Prix (17-18 września), w sobotę 10 września odbędzie się kolejny turniej deblowy! Walka toczyć się będzie o nagrody ufundowane przez Sport Academy Olsztyn. Początek o godzinie 9.

Dodano: 6 września 2016

Wiesław Jaśkiewicz znowu trzeci!

Seniorzy spotkali się na Skandzie już po raz szósty w sezonie 2016, a tym razem walczyli o puchary i nagrody ufundowane przez Auto Salon Mazurek, reprezentowany przez niezawodnego Krzysztofa Kawczyńskiego. Wiele emocji towarzyszyło zwłaszcza zmaganiom w kategorii powyżej 55 lat, gdzie pierwsze miejsce wywalczył (ponownie) Bogusław Czarnecki, minimalnie wyprzedzając zwycięzcę sprzed dwóch tygodni - Adama Solskiego. Trzecie miejsce zajął z kolei Wiesław Jaśkiewicz - z pewnością nie żałowali ci, którzy obserwowali jego pojedynek z Jackiem Lemanem, okraszony tie-breakiem na korzyść Wiesława. Pan Jacek był czwarty, ale nie można też odmówić zaangażowania piątemu Andrzejowi Czapiewskiemu, który jak lew, dosłownie do upadłego, walczył o każdą piłkę. Takiego Andrzeja korty Skandy znają od lat.

W gronie 40-latków pojawił się Andrzej Cegiełka, więc w ciemno można było zakładać, że dotrze co najmniej do finału. I rzeczywiście. Trzeci tydzień z rzędu w decydującym meczu Andrzej zmierzył się z Przemkiem Zielińskim, tym razem niespodziewanie schodząc z kortu w roli pokonanego (4:6, 2:6). Trzecim miejscem podzielili się Krzysiek Kawczyński i Marcin Poroszewski, ten ostatni pokonał samego Józka Matela!!!. Turniej pocieszenia 40-latków wygrał Andrzej Łaszuk, wyprzedzając szereg znakomitych rywali na czele z Darkiem Turkiem i Pawłem Tetychem. Ładnie zagrał też dawno niewidziany na Skandzie Jacek Tomalik, wyeliminowany dopiero w ćwierćfinale. W galerii Skandy można już zobaczyć zdjęcia z turnieju.

Sobota 3 września, godzina 9 - okaże się ostatecznym momentem prawdy dla walczących o udział w Treeneo.com Masters. W ostatnim, ósmym turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej będzie okazja walczyć o nagrody ufundowane przez Skarbnika Ogniska! Zapraszamy!

Dodano: 30 sierpnia 2016

Andrzej Cegiełka nie do zatrzymania!

Wreszcie i na Skandę zawitało słońce i siódmy turniej Grand Prix w grze pojedynczej - o nagrody i puchary firmy DABRO Geodezja - odbył się bez żadnych zakłóceń pogodowych. Pod nieobecność W. Jaśkiewicza, A. Łaszuka czy P. Tetycha (o M. Adamowskim i P. Ostaszewskim nie wspominając) faworyt mógł być tylko jeden i nie zawiódł - zwycięstwo Andrzeja Cegiełki, wielokrotnego wicemistrza Bartoszyc, było pewne i osiągnięte zostało w ładnym stylu. Andrzej pokonał najpierw polskiego londyńczyka Piotra Gieryka, potem turniejową "dwójkę" Darka Turka, by w finale wygrać z najwyżej rozstawionym Przemkiem Zielińskim 6:2, 2:6, 7:6. O klasie rywali zwycięzcy świadczy fakt, że obaj - Darek i Piotr - dotarli do finału turnieju pocieszenia, w którym górą było doświadczenie Darka. Trzecie miejsce przypadło sponsorowi Pawłowi Dąbrowskiemu (DABRO Geodezja), który w pierwszej rundzie doprowadził do skrajnego wyczerpania doświadczonego Artura Głowacza (Dobre Miasto). Ogólnie dobrej zabawy nie brakowało, co zobaczyć można w galerii.

Przemek Zieliński kolejnym finałem zapewnił sobie pierwsze miejsce w cyklu Grand Prix Skandy 2016. Aktualna tegoroczna klasyfikacja (przed ostatnim turniejem cyklu) przedstawia się następująco: 1. Przemysław Zieliński (272 pkt.), 2. Bartosz Kowalewski (164 pkt.), 3. Piotr Łaguna (152 pkt.), 4. Andrzej Cegiełka i Dariusz Turek (po 80 pkt.), 6. Paweł Dąbrowski (75 pkt.), 7. Marcin Rapacki (68 pkt.), 8. Marcin Poroszewski (62 pkt.), 9. Paweł Tetych (54 pkt.), 10. Artur Głowacz (52 pkt.). Najlepsza ósemka walczyć będzie 17 i 18 września w turnieju Treeneo.com Masters.

Na specjalną prośbę anonimowego kolekcjonera magnesów serdeczne pozdrowienia kierujemy do przebywających na wakacyjnych wypadach panów Dariusza Kardasia i Marcina Rapackiego.

Tymczasem w sobotę 27 sierpnia kolejna odsłona cyklu turniejowego seniorów Olsztyna. Od godziny 9 kategorie powyżej 55 lat i powyżej 40 lat walczyć będą w turnieju sponsorowanym przez Auto Salon Mazurek. Zapraszamy!

Dodano: 20 sierpnia 2016

Wiesław Jaśkiewicz wicemistrzem wśród seniorów

Tenisiści walczyli tym razem na Skandzie o medale ufundowane przez klub w kolejnym turnieju seniorów w kategoriach wiekowych. Działo się wiele, zwłaszcza w grupie 55-latków. Po kilkuletniej przerwie sił spróbował w skandowskim turnieju Adam "Mirek" Solski i był to powrót imponujący, bo zawodnik ten ostatecznie wzniósł ręce po końcowym triumfie, a dodatkowo pokonał ...Wiesława Jaśkiewicza! Pojedynek Adama z Wiesławem zadowolić mógł najbardziej wybrednych koneserów tenisa, na korcie aż iskrzyło, prowadzenie przechodziło z zawodnika na zawodnika (Wiesław wyprowadził mecz od 2:7 na 8:7) i dopiero tie-break przyniósł sensacyjne rozwiązanie. Wiesław był ostatecznie drugi, na najniższym stopniu podium stanął Jacek Leman.

Kategorię 40-latków wygrał Przemek Zieliński po ponad dwugodzinnym finale z Andrzejem Cegiełką 5:7, 6:4, 10:5. W półfinałach Przemek pokonał Pawła Tetycha, a Andrzej samego Pawła Dowgwiłłowicza. Uwagę licznie zgromadzonej publiki przykuł mecz otwarcia, w którym pan Marek Jędrzejczyk (Łupowo) w trzech setach wyeliminował Jarosława Krymskiego. W pierwszej rundzie walczyli też dwaj wysoko sklasyfikowani Paweł Tetych i Darek Turek - Paweł, rozstawiony z "dwójką", dał radę wygrać po wyrównanym pojedynku. Turniej pocieszenia przyniósł zwycięstwo Tomkowi Trembickiemu, który wyprzedził - uwaga! - Andrzeja Łaszuka! Trzecie miejsce w pocieszeniu zajął tym razem Michał Korwek, czwarty był Marek Szymański.

Migawki turniejowe można już obejrzeć w skandowskiej galerii.

A już w sobotę 20 sierpnia powrót do rywalizacji w cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Będzie to druga w tym roku okazja, by powalczyć o nagrody ufundowane przez firmę DABRO Geodezja. Początek o godzinie 9.

Dodano: 13 sierpnia 2016

Puchary i drzewka Nadleśniczego dla Roberta i Rafała

Czwarty turniej deblowego Grand Prix o nagrody i puchary Nadleśniczego wielbarskiegowygrali Robert Laskowski i Rafał Urban. Niepokonani debliści pozostawili za sobą szereg znanych i cenionych duetów, jak Wiesław Soluch i Mariusz Rutkowski (drugie miejsce) czy Aleksandra Rychlewska i Trener Mariusz Wróbel (trzecie miejsce). Tuż za podium znalazł się prezes Ogniska pan Grzegorz Senderowski w parze z Przemkiem Zielińskim. Fundator nagród, Edward Studziński, tym razem występujący razem z wielokrotnym mistrzem Szczytna Witkiem Mocarskim, zakończył turniej na wysokim piątym miejscu.

Pod nieobecność głównych faworytów deblowej rywalizacji - W. Jaśkiewicza i P. Ostaszewskiego - Przemek Zieliński umocnił się na czele klasyfikacji Grand Prix. Wiesław Jaśkiewicz jest drugi, trzecie miejsce dzielą Robert Laskowski i Grzegorz Senderowski.

W sobotę 13 sierpnia o godzinie 9 kolejna szansa na walkę dla seniorów, tym razem w kategoriach powyżej 55 lat i powyżej 40 lat. Do zobaczenia!

Dodano: 10 sierpnia 2016

Trzecie miejsce W. Jaśkiewicza w szóstym Grand Prix Skandy

Szósty turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej wygrał Piotr Łaguna, po finale z Przemkiem Zielińskim (6:2, 6:3), nie to jednak było wydarzeniem sobotnio-niedzielnej rywalizacji. Uwaga licznych widzów skupiła się przede wszystkim na półfinaliście Wiesławie Jaśkiewiczu, który ponownie - jak w zasadzie wszystkich przyzwyczaił - zaprezentował szereg ciekawych zagrań godnych największych tenisowych aren świata. Dumny z równorzędnego z Wiesławem trzeciego miejsca może być Robert Laskowski, który po ciekawym pojedynku uległ w półfinale późniejszemu triumfatorowi Piotrowi Łagunie 5:7, 6:4, 8:10. W decydującym meczu pocieszenia Robert Koszyk pokonał Darka Turka, dla którego był to już piąty z rzędu finał pocieszeniowy w Grand Prix. Zdobyte punkty wywindowały Darka na szóste miejsce kroczącej klasyfikacji do Masters (Wiesław jest dwudziesty). Z dobrej strony zaprezentowali się ponadto ćwierćfinaliści - Edward Studziński z Wielbarka, Piotr Kowalski i Michał Korwek. Jedynym mankamentem turnieju okazała się nieobecność spodziewanego faworyta Artura Zientka, zabrakło też Pawła Ostaszewskiego i Andrzeja Cegiełki. Kibice liczą, że mistrzowie nadrobią te zaskakujące absencje w nadchodzących imprezach.

Dobre wiadomości napłynęły znad Czarnej Hańczy. Znany i ceniony gracz olsztyński (m.in. mistrz Jarot 2015) pan Marcin Rapacki triumfował w Suwałkach w dużym turnieju Recman Cup, pokonując w finale Roberta Usarka. Do ćwierćfinału dotarł też Dariusz Kardaś.

W sobotę 6 sierpnia o godzinie 9 rusza kolejny turniej. Tym razem rakiety skrzyżują debliści w czwartym turnieju Grand Prix o puchary i nagrody Nadleśnictwa Wielbark. Zapraszamy!

Dodano: 1 sierpnia 2016

I znowu triumf Wiesława! Brawo!

Tym razem na Skandzie walczyli seniorzy o puchary Prezydenta Olsztyna. W kategorii najstarszej - powyżej 55 lat - zwycięstwo odnotował Wiesław Jaśkiewicz, co trudno uznać za niespodziankę. Wiesław wyprzedził kilku trudnych przeciwników, żeby wspomnieć choćby drugiego Jacka Lemana, trzeciego Leszka Żbikowskiego czy czwartego Edwarda Studzińskiego. W grupie 40-latków wygrana przypadła Robertowi Koszykowi, który pokonał z kolei takkich rywali, jak Jarosław Krymski, Michał Korwek i Marek Szymański! Wreszcie w open triumfował ponownie Paweł Dąbrowski, przed Andrzejem Cegiełką (!) i Dariuszem Turkiem (!!). Zabrakło niestety zapowiadanego wcześniej arcymistrza Adamowskiego.

W klasyfikacjach seniorów prowadzą sobotni zwycięzcy. W rywalizacji o Puchar Skandy, obejmujacej wszystkie turnieje, na czele Przemek Zieliński, przed Pawłem Dąbrowskim i Piotrem Łaguną. Wiesław jest piąty i wydaje się, że kwestią czasu jest przejęcie przez niego pozycji lidera, chyba że do rywalizacji włączy się aktywniej Paweł Ostaszewski (obecnie wysoka 45. lokata). Z innych faworytów pan Szymon Borowski jest 15., Andrzej Łaszuk 25., Witold Mocarski 39., Marek Jędrzejczyk 42., Adam Gala - 51.

A już w sobotę 30 lipca o godzinie 9 rozpocznie się szósty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Zapraszamy!

Dodano: 27 lipca 2016

Wiesław trzeci w mikście!

W towarzyskiej formule mikstowej faworyt nie zawiódł! Drugi turniej gry mieszanej oznaczał ponownie podium dla Wiesława Jaśkiewicza, który tym razem, mając za partnerkę samą Marzenę Truskowską, był trzeci. W tle doskonałej gry tego duetu toczyły się pozostałe mecze, które wyłoniły zwycięzców w osobach Aliny Kolendo i Przemka Zielińskiego. Drugie miejsce przypadło innej debiutującej parze - Judycie Filar-Pieczkowskiej i leworęcznemu Tomaszowi Gamratowi. Tuż za podium, podobnie jak przed tygodniem, uplasowali się Ela Baranowska z Grzegorzem Senderowskim.

O terminie kolejnych imprez mikstowych będziemy informować na bieżąco. Z ciekawszych pojedynków towarzyskich na Skandzie w weekend odnotować trzeba wygrane tie-breaki arcymistrza Marka Adamowskiego z Leszkiem Żbikowskim (drżyjcie uczestnicy kategorii powyżej 55 lat w przyszłą sobotę!), a także jednego z głównych faworytów sezonu Pawła Ostaszewskiego z Przemkiem Zielińskim. W niedzielnym meczu dnia pan Marcin Rapacki (mistrz Jarot 2015) wygrał z Pawłem Dąbrowskim 7:6 (7-4), 7:5.

Dodano: 17 lipca 2016

Komunikat mikstowy z ostatniej chwili

Uwaga wszyscy zainteresowani niedzielnym towarzyskim turniejem gry mieszanej! W związku z ważnymi okolicznościami kierownik turnieju pan Wiesław (tel. 606 181 336) zarządził rozpoczęcie gier już o godzinie 11! Prosimy o uwzględnienie tego w planach. Z docierających informacji wynika, że zabraknie tym razem w rywalizacji pana Marka Jędrzejczyka z Łupowa.

Dodano: 16 lipca 2016

Kasia, Paweł i Przemek

Dawno już Skanda nie widziała tyle zaciętości w grze, co w czasie deblowego turnieju Grand Prix o puchary PHU Kasia. W decydującym meczu Paweł Dąbrowski i Przemek Zieliński zdołali nieznacznie pokonać Wiesława Jaśkiewicza (!!!) i Pawła Tetycha 6:2, 6:1. Miejsce na trzecim stopniu podium zajęli zasłużenie panowie Jacek Leman i Grzegorz Senderowski. Na półmetku deblowej rywalizacji Grand Prix prowadzi Przemek Zieliński (128 pkt.) przed Wiesławem Jaśkiewiczem (112 pkt.), Marcinem Poroszewskim (88 pkt.) i Grzegorzem Senderowskim (64 pkt.).

A już za tydzień, w sobotę 23 lipca od godziny 9 o puchary ufundowane przez Prezydenta Olsztyna będą walczyć olsztyńscy seniorzy w kategoriach open, powyżej 40 lat i powyżej 55 lat. Zapraszamy!

Dodano: 16 lipca 2016

Miksty? Zwycięzca łatwy do przewidzenia! Powtórka już 17 lipca

Pierwszy w tym sezonie turniej w grze mieszanej na Skandzie już za nami! W niedzielę 10 lipca w towarzyskim turnieju mikstowym rywalizowały znakomite pary, chociaż obecność Wiesława Jaśkiewicza nie pozostawiała wątpliwości, kto zostanie zwycięzcą. Wsparty Anną Mocarską-Gierach (Szczytno) praktycznie nie miał jak tej imprezy nie wygrać. W decydującym meczu Wiesław i Ania odprawili 9:3 Aleksandrę Rzentkowską i Pawła Dąbrowskiego. Trzecie miejsce przypadło Marzenie Truskowskiej, grającej w parze z panem Markiem Jędrzejczykiem (Łupowo, gmina Dźwierzuty). Tuż za podium znaleźli się Elżbieta Baranowska i Grzegorz Senderowski oraz Lidia Rutecka i Leszek Żbikowski.

Kilka migawek fotograficznych można znaleźć w naszej galerii. Uczestnicy byli na tyle usatysfakcjonowani, że już na najbliższą niedzielę - 17 lipca - zaplanowano kolejną edycję. Początek o godzinie 12, a informacje ponownie można uzyskać u kierownika turnieju pana Wiesława (tel. 606 181 336). Zapraszamy!

Dodano: 11 lipca 2016

Wygrana Bartka Kowalewskiego w Pucharze Stempnia

Tym razem nie upał, a deszcz stał na przeszkodzie uczestnikom sobotnich tenisowych zmagań w turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o Puchar firmy Auto-Serwis Stempień. Turniej zakończył się wygraną Bartosza Kowalewskiego, który w finale pokonał Przemka Zielińskiego 6:1, 6:1. Trzecie miejsce zajął Paweł Dąbrowski, czwarty był sponsor imprezy - Bartosz Stempień. W finale turnieju pocieszenia Grzegorz Senderowski okazał się lepszy od Darka Turka (6:4, 6:2). Klasyfikacji Grand Prix przewodzi po pięciu turniejach Przemysław Zieliński, przed Bartoszem Kowalewskim i Piotrem Łaguną. W czołowej dziesiątce są też m.in. Dariusz Turek i Paweł Tetych, a także Dariusz Kardaś i Marcin Poroszewski. Warto dodać, że dwaj ostatni stoczyli przed kilkoma godzinami pasjonujący bój w tenisowej lidze kortowskiej, zakończony wygraną Darka 4:6, 6:0, 10:8 (zapewne przygotowania do tego właśnie meczu uniemożliwiły im start turniejowy).

W sobotę 16 lipca o godzinie 9 wracają do rywalizacji debliści. Sponsorem trzeciego turnieju Grand Prix w grze podwójnej jest PHU Kasia.

Dodano: 11 lipca 2016

Puchary Prezydenta w upalnej atmosferze

Ostatnia sobota zachęcała bardziej do plażowania niż walki na korcie, ale najwieksi pasjonaci skandowskiego tenisa nie zawiedli, a na turnieju seniorów o puchary Prezydenta Olsztyna w kategoriach wiekowych pojawiły się też nowe twarze.

W grupie 55-latków kolejny triumf turniejowy odnotował Andrzej Czapiewski, który pokonał w finale Grzegorza Senderowskiego 6:1, 6:1. W kategorii powyżej 40 lat pierwsze miejsce przypadło Andrzejowi Cegiełce, który wyprzedził Roberta Koszyka i Dariusza Turka. Z kolei w finale grupy open Paweł Dąbrowski wygrał z Mateuszem Laskiem. Sobotni zwycięzy wysunęli się także na czoło klasyfikacji poszczególnych kategorii.

Interesująco zapowiada się kolejny weekend na Skandzie. W sobotę 9 lipca o godzinie 9 rozpoczyna się piąty turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, tym razem o nagrody firmy Autoserwis Stempień. W niedzielę 10 lipca o godzinie 12 zapraszamy zaś na towarzyski turniej mikstowy (informacji udziela pan Wiesław, tel. 606 181 336).

Dodano: 3 lipca 2016

Towarzyski mikst

W niedzielę 10 lipca Skanda zaprasza na nową propozycję - towarzyski turniej mikstowy. Przewidywany początek imprezy to godzina 12. Turniej koordynuje z ramienia Skandy pan Wiesław (tel. 606 181 336), u którego można zapisać się i zaczerpnąć informacji. Niezależnie od spodziewanego wysokiego poziomu sportowego, impreza ma charakter towarzysko-składkowy, każda para proszona jest o wzbogacenie puli nagrodowej upominkiem wartości 10 PLN oraz o udział w opłacie za kort. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano: 28 czerwca 2016

Finał turnieju Kominków Dovre jeszcze przed nami

Wyjątkowo upalna sobota, a w tle również piłkarskie emocje, towarzyszyły uczestnikom czwartego turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody firmy Kominki Dovre. Finał z przyczyn niezależnych został przeniesiony na późniejszy termin, a zmierzą się w nim Paweł Dowgwiłłowicz i Przemysław Zieliński. Trzecie miejsce zajęli wspólnie Igor Daszczuk i pan Marek Jędrzejczyk z Łupowa. W finale turnieju pocieszenia Paweł Tetych pokonał Dariusza Turka 7:5, 7:5, trzeci stopień podium zajęli Marek Szymański i Grzegorz Senderowski.

Tymczasem nastąpiła drobna zmiana w terminarzu turniejowym. Turniej o nagrody firmy Autoserwis Stempień odbędzie się dopiero 9 lipca (wejdzie za to do cyklu Grand Prix Skandy), natomiast w najbliższy weekend rywalizacja toczyć się będzie w grze pojedynczej o puchary Prezydenta Olsztyna w kategoriach powyżej 55 i 40 lat oraz o medale ufundowane przez Skandę w kategorii open. Początek o godzinie 9. Zapraszamy!

Dodano: 28 czerwca 2016

Triumf Marcina Poroszewskiego i Roberta Laskowskiego w deblu

Drugi turniej deblowego Grand Prix - o nagrody Pana Szymona i Pana Bogusława - przyniósł zasłużoną wygraną parze Marcin Poroszewski i Robert Laskowski. W decydującym o końcowym triumfie spotkaniu pokonali oni doświadczonych Ryszarda Jabłońskiego i Wiesława Solucha. Trzecie miejsce przypadło Wiesławowi Jaśkiewiczowi i Piotrowi Łagunie, czwarte - Andrzejowi Cegiełce i Przemysławowi Zielińskiemu, a na piątym miejscu turniej zakończyli Adam Gala i Grzegorz Senderowski. Nieobecnego tym razem Szymona Borowskiego na czele klasyfikacji Grand Prix zastąpił Marcin Poroszewski.

W sobotę 25 czerwca o godzinie 9 początek czwartego turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej pod opieką sponsorską firmy Kominki Dovre. Zapraszamy!

Dodano: 21 czerwca 2016

Bartek Kowalewski wygrał turniej ABEA.PL

Trzeci turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody firmy ABEA.PL Meble Biurowe zakończył się wygraną Bartosza Kowalewskiego, który pokonał w finale Przemysława Zielińskiego 6:3, 6:2. Trzecie miejsce zajęli wspólnie Paweł Tetych i Marcin Poroszewski. W finale turnieju pocieszenia Piotr Łaguna okazał się lepszy od Dariusza Turka (6:0, 6:1). Piotr Łaguna pozostał liderem kroczącego rankingu Grand Prix.

W sobotę 18 czerwca na korty Skandy wracają debliści. O godzinie 9 rozpocznie się długo oczekiwany turniej Grand Prix w grze podwójnej o nagrody Pana Szymona.

Dodano: 15 czerwca 2016

Rozstrzygnięcia w turnieju Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel

W tym sezonie minicykl turniejów o puchary i nagrody Mariusza Wróbla - a właściwie Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel - zastąpił w kalendarzu skandowskim jeden duży turniej w grze pojedynczej pań i panów. Wśrod kobiet na podium stanęły kolejno triumfatorka Marzena Truskowska, wicemistrzyni Joanna Arłukowicz i wreszcie trzecia Aleksandra Rzentkowska. Turniej panów wygrał Piotr Łaguna, którego finałowy przeciwnik - Michał Smoczyński - nie przystąpił do gry. Spotkanie o trzecie miejsce rozstrzygnął na swoją korzyść Paweł Dąbrowski (najlepsze życzenia urodzinowe!), pokonując Andrzeja Cegiełkę (najlepsze życzenia urodzinowe!) 6:3, 6:1. W turnieju pocieszenia najlepszy był ...Mariusz Wróbel.

Po dłuższym oczekiwaniu udało się także wyłonić zwycięzcę kategorii powyżej 40 lat w turnieju seniorów o nagrody firmy Serafin Konstrukcje Drewniane. W decydującym meczu Zbigniew Żęgota pokonał Tomasza Trembickiego 7:6, 6:4.

W najbliższą sobotę 11 czerwca o godzinie 9 rusza kolejny turniej Grand Pri Skandy w grze pojedynczej, tym razem o nagrody firmy ABEA Meble Biurowe.

Dodano: 8 czerwca 2016

Wygrana Piotra Łaguny

Turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody firmy DABRO Geodezja zakończył się wygraną Piotra Łaguny, który w finale pokonał Przemka Zielińskiego 6:3, 6:2. Trzecim miejscem podzielili się Marcin Rapacki i Bartosz Kowalewski. W finale turnieju pocieszenia Michał Smoczyński okazał się lepszy od Dariusza Turka, trzecie miejsce zajęli wspólnie Paweł Dąbrowski i Tomasz Trembicki junior.

W sobotę 4 czerwca o godzinie 9 rozpocznie się turniej gry pojedynczej kobiet i mężczyzn o nagrody Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel. Zapraszamy!

Dodano: 31 maja 2016

Przed nami - turniej DABRO Geodezja

W najbliższą sobotę 28 maja o godzinie 9 rusza drugi turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody firmy DABRO Geodezja. Z pewnością wielu z nas pamięta ten bardzo udany debiut sponsorski z zeszłego sezonu, możemy być zatem pewni udanej imprezy tenisowej.

Przypominamy też o turniejach rozłożonych w czasie, które organizuje Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel. Trwają zapisy do turnieju pań. Więcej o tych zawodach na stronie internetowej CTZ Wróbel.

Dodano: 26 maja 2016

Drugi turniej seniorów

Drugi turniej seniorów Olsztyna w kategoriach wiekowych przyniósł zwycięstwo w kategorii open Robertowi Laskowskiemu, który sięgnął po puchar Prezydenta Olsztyna dzięki trzysetowej wygranej nad Piotrem Łaguną. Trzeci był Piotr Kowalski, czwarty - Tomasz Trembicki (junior).

W rywalizacji o nagrody firmy Witold Jacek Serafin Konstrukcje Drewniane w grupie 55-latków najlepszy był Ryszard Jabłoński, przed Wiesławem Jaśkiewiczem, Witoldem Mocarskim oraz Edwardem Studzińskim. W kategorii powyżej 40 lat finału jeszcze nie rozegrano, a zmierzą się w nim Zbigniew Żęgota i Tomasz Trembicki (senior). Turniej pocieszenia wygrał natomiast dr Patryk Rusak, po wygranej 9:1 nad Pawłem Tetychem.

Dodano: 26 maja 2016

Atak deszczu

W związku z opadami deszczu turniej deblowego Grand Prix o nagrody Pana Szymona został przesunięty na 18 czerwca. W sobotę 21 maja Skanda zaprasza na kolejny turniej seniorów Olsztyna w kategoriach wiekowych. W kategorii open rywalizacja będzie się toczyć o puchary Prezydenta Olsztyna, a w kategoriach powyżej 55 lat i powyżej 40 lat o nagrody ufundowane przez firmę Witold Jacek Serafin Konstrukcje Drewniane. Początek o godzinie 9.

Dodano: 14 maja 2016 (aktualizacja: 16 maja 2016)

Weekendowe rozstrzygnięcia

W piątek 6 maja rozegrano zaległy finał pierwszego turnieju Grand Prix Skandy o nagrody Treeneo.com. W decydującym meczu Michał Głowacz (Dobre Miasto) pokonał Piotra Łagunę 6:2, 2:6, 7:5.

W weekend 7-8 maja odbył się kolejny turniej singlowy, tym razem dla seniorów Olsztyna - w kategorii open rywalizowano o puchary Prezydenta Olsztyna, a kategoriach wiekowych powyżej 40 lat i powyżej 55 lat o nagrody ufundowane przez Patryka Rusaka. Puchar Prezydenta Olsztyna zdobył Paweł Dąbrowski, po wygranej nad Piotrem Kowalskim 6:2, 6:0. Trzecie miejsce zajął Andrzej Łaszuk, czwarte - Łukasz Kujawa.

W finale kategorii powyżej 55 lat Bogusław Czarnecki pokonał Andrzeja Czapiewskiego 6:4, 6:3, trzecie miejsce zajął Wiesław Jaśkiewicz. W finale kategorii powyżej 40 lat Marcin Poroszewski wygrał 7:5, 6:1 z Przemysławem Zielińskim, trzecie miejsce zajęli wspólnie Dariusz Kardaś i Paweł Tetych. Wspólny dla dwóch starszych kategorii turniej pocieszenia wygrał Andrzej Cegiełka, przed Krzysztofem Kawczyńskim.

Na sobotę 14 maja zaplanowano na Skandzie drugi turniej Grand Prix w grze podwójnej o nagrody Pana Szymona. Zapraszamy!

Dodano: 10 maja 2016 (aktualizacja: 16 maja 2016)

Skandowska majówka

I stało się! Turniejowy sezon 2016 na Skandzie uznajemy za otwarty, chociaż ... pierwszy turniej jeszcze trwa. Zacięta rywalizacja sprawiła, że finał I Grand Prix w grze pojedynczej - o nagrody Treeneo.com - przełożony został na piątek 6 maja. W decydującym meczu zmierzą się Piotr Łaguna i Michał Głowacz (Dobre Miasto).

Inauguracyjna sobota 30 kwietnia przyniosła wiele emocji, czego nie zakłóciła nawet nieobecność kilku faworytów. Stawili się ich godni, równorzędni, jeśli nie lepsi zastępcy. W arcyciekawym zakątku drabinki spotkali się trzej międzynarodowi mistrzowie Giżycka, z których najskuteczniejszy okazał się pan Marcin Rapacki, który pokonał i Darka Kardasia, i Szymona Borowskiego. Świetny mecz rozegrali Paweł Tetych i Sebastian Mojsik, a ten ostatni, dawno niewidziany na Skandzie leworęczny mistrz, dotarł ostatecznie aż do ćwierćfinału, pokonał bowiem nie tylko Pawła, ale i samego Tomka Trembickiego (seniora). Doskonale dysponowany Andrzej Cegiełka napsuł wiele krwi faworyzowanemu Bartkowi Kowalewskiemu i ostatecznie uległ mu o przysłowiowy włos. Z kolei Michał Smoczyński przebił się do najlepszej ósemki kosztem dwóch graczy znanych bardziej z tenisa stołowego - Tomasza Goliana i Adama Molendy. Dobrze zaprezentowali się także Jakub Białkowski, Tomek Trembicki junior czy Dariusz Turek, a Marcin Poroszewski nieznacznie uległ późniejszemu finaliście Michałowi Głowaczowi. Wreszcie nie można pominąć występu Andrzeja Łaszuka, bo to, co wyczyniał na korcie ten ambitny zawodnik, zapisze się na stałe w historii Skandy. Ostatecznie jednak doskonała gra Andrzeja nie wystarczyła do pokonania Piotrka Kowalskiego, ale wymęczony rywal nie miał szans w kolejnej rundzie z Arturem Głowaczem.

Ćwierćfinały to wygrane Piotra Łaguny nad Arturem Głowaczem (w supertie-breaku), Bartka Kowalewskiego nad Michałem Smoczyńskim, Michała Głowacza nad Przemkiem Zielińskim oraz pana Marcina Rapackiego nad Sebastianem Mojsikiem. W półfinale Piotr Łaguna jeszcze raz skorzystał z supertie-breaka, tym razem do pokonania Bartka Kowalewskiego, a Michał Głowacz pokonał w dwóch wyrównanych setach pana Rapackiego.

Rozstrzygnięcie poznaliśmy już natomiast w turnieju pocieszenia. W formule "każdy z każdym" dobrego tenisa zabraknąć nie mogło, a ostatecznie z bitwy zwycięsko wyszedł Andrzej Cegiełka, przed Tomkiem Trembickim starszym, Andrzejem Łaszukiem i Tomkiem Trembickim młodszym. Solidne piąte miejsce zajął Darek Turek. O zaciętości pocieszenia świadczy fakt, że do wyłonienia kolejności na miejscach 2-4 potrzebna była mała tabelka, w której decydowały minimalne regulaminowe niuanse.

Weekend majowy oczywiście nie zakończył się na jednym turnieju. Świąteczny wtorek 3 maja stał się okazją do inauguracji cyklu deblowego Grand Prix. Elita walczyła o puchary ufundowane przez MPEC. Pan Szymon Borowski wysłał rywalom jasny sygnał, że nie zamierza rezygnować z kolejnej, trzeciej z rzędu obrony końcowego triumfu w deblowym Grand Prix. Niepokonany w Giżycku, tym razem w parze z Przemkiem Zielińskim pokonali w decydującym starciu samego Marcina Poroszewskiego i Krzysztofa Kawczyńskiego 6:2, 6:4. Prawdziwe perełki można było zaobserwować w meczu o miejsce trzecie, ale było to do przewidzenia, bo spotkało się tam czterech graczy o naprawdę rzadkim talencie. Dość powiedzieć, że grał tam Wiesław Jaśkiewicz, wsparty niezwykle mocno przez leworęcznego Alberta Nakielskiego. Doświadczenie Wiesława, który z niejednego deblowego pieca chleb jadł, chyba przesądziło o końcowym sukcesie tej pary (3:6, 6:3, 10:5), bo rywali mieli godnych - Tomasza Kasietczuka oraz niezwykle dynamicznego Pawła Ostaszewskiego. Ten - również leworęczny - brylant, którego w zasadzie można nazwać odkryciem Wiesława, przez wielu znawców typowany jest na czołową dziesiątkę, jeśli nie piątkę, końcowej klasyfikacji Grand Prix w grze pojedynczej.

Kto nie widział Pawła w akcji, ma okazję to nadrobić już w najbliższą sobotę 7 maja, kiedy to o 9 ruszy kolejny turniej, tym razem seniorów w grze pojedynczej w kategoriach wiekowych. W kategorii open walczyć będzie można o puchar ufundowany ze środków Urzędu Miasta Olsztyna. Nagrody dla kategorii powyżej 40 lat i powyżej 55 lat funduje niezawodny Patryk Rusak, chociaż pod małym znakiem zapytania stoi udział sponsora, którego nieobecność - nie ma co ukrywać - znacznie obniżyłaby poziom sportowy rywalizacji. Mimo to serdecznie zapraszamy!

Dodano: 5 maja 2016

Start sezonu o krok!

Chociaż dzisiaj nieco deszczowo za oknem, nieuchronnie nadchodzi czas rozpoczęcia cyklu turniejowego. Tym razem początek przypada na sobotę 30 kwietnia, kiedy to - o godzinie 9 - skandowscy bywalcy zmierzą się w inauguracyjnym turnieju Grand Prix w grze pojedynczej o nagrody Treeneo.com. Świąteczny wtorek 3 maja to okazja powalczenia w deblu o puchary MPEC (początek także o godzinie 9).

Lista faworytów sezonu wydaje się wyjątkowo długa. Przede wszystkim zdobywcy Drużynowego Pucharu Burmistrza Giżycka, których nazwiska (a są wśród nich m.in. mistrzowie Jarot i Armii Krajowej) znaleźć można w komplecie w czołowej ósemce rankingu singlowego 2015. Pan Marek Jędrzejczyk z Łupowa zapowiada, że rok 2016 będzie należał do niego. Do pełni zdrowia powraca też słynny Pan Tomasz. Z pewnością ostatniego słowa nie powiedział zawsze groźny mistrz Galin. Na olsztyńskich kortach zadomowił się Mario Wróbel, któremu deptać po piętach będzie inny zawodnik stajni londyńskiej, Bodzio Czarnecki. Czym zaskoczą starzy wyjadacze - Leszek Żbikowski, arcymistrz Adamowski, Zbigniew Piekarczyk? Jak zaprezentuje się triumfator cyklu TopSpinPRO 2015 Marcin Poroszewski? Kogo na kortach zniweluje Paweł Dąbrowski? A może na dobre zabłyśnie nowa megagwiazda - doktór Patryk Rusak? A może to będzie rok sukcesów Szczytna, z Witkiem Mocarskim, Andrzejem Łaszukiem czy Januszem Bilem na czele? Wymieniać można jeszcze długo, ale pewnie dopiero wczesną jesienią dowiemy się, dla kogo korty Skandy były w 2016 Szczęsne...

Krótko mówiąc - zapraszamy do zabawy! Do zobaczenia w sobotę!

Dodano: 27 kwietnia 2016

Korty już czynne

Od 12 kwietnia zapraszamy na korty! Informacje i zapisy pod telefonem (89) 533-02-15.

Dodano: 11 kwietnia 2016

Prace przedsezonowe w toku

Pod niezawodnym okiem Pana Marka Jędrzejczyka trwają intensywne prace przygotowawcze do sezonu 2016 na Skandzie. O terminie uruchomienia kortów poinformujemy, a oczywiście mile widziani są wszyscy wolontariusze chętni do pomocy. Tymczasem można się zapoznać ze wstępnym harmonogramem turniejowym, w którym tym razem więcej zabawy przewidziano dla graczy doświadczonych. Do grona sponsorów dołączył sam Patryk Rusak - główny faworyt zbliżającego się turnieju Masters w grze tie-breakowej (DABRO/Klub Jodłowa). Nie zabraknie także większości dotychczasowych sprawdzonych przyjaciół Skandy. Harmonogram nie jest ostateczny, będzie jeszcze uzupełniany i aktualizowany.

Warto też zajrzeć na stronę Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel, gdzie trener (Super)Mario osobiście opowie o planach na sezon. W planach tych jest także miejsce dla Skandy i naszych bywalców.

A dla zainteresowanych: trzymamy też kciuki za Giżycko, Panowie!

Dodano: 7 kwietnia 2016

Sezon 2015 zakończony

Zima, zima, zima... - czas szykowania formy tenisowej na wiosnę 2016 i kolejny sezon turniejowy. Dziękując wszystkim sponsorom, bez których turniejów nie udałoby się rozegrać, a także najwierniejszym bywalcom - szczególnie panom Silskiemu i Żbikowskiemu - zarząd klubu już zaprasza na Skandę w kwietniu. A więcej informacji o atrakcjach sezonu oczekujcie w pierwszych dniach wiosny!

Dodano: 17 stycznia 2016

Archiwum aktualności z roku 2015
Archiwum aktualności z roku 2014
Archiwum aktualności z roku 2013
Archiwum aktualności z roku 2012
Archiwum aktualności z roku 2011
Archiwum aktualności z roku 2010

Archiwum aktualności z roku 2009

 

Cennik 2022
20 zł za godzinę - niedziele i święta
30 zł za godzinę - dni powszednie i soboty
20 zł za godzinę - członkowie klubu
Pełny cennik
 
Facebook

Ranking Grand Prix Skandy
na koniec sezonu 2022
(gra pojedyncza)
1.
Bartosz Kowalewski
240
2.
Przemysław Zieliński
210
3.
Jakub Piotrowski

152

4.
Jakub Chodkowski
96
5.
Andrzej Cegiełka
92
6.
Jakub Izdebski
78
7.
Marcin Podliński
58
8.
Anna Wojewoda
52
Dariusz Kardaś
52
  Wojciech Wietrzykowski
52
 
Ranking Grand Prix Skandy
na koniec sezonu 2022
(gra podwójna)
1.
Przemysław Zieliński
128
2.
Dariusz Turek
124
3.
Jakub Chodkowski
116
Janusz Chodkowski
116
5.
Wania Olejnik
96
Olivier Wróbel
96
Rankingi TKKF Skanda
 
Tenis na Warmii i Mazurach
Skandę wspierają:
MPEC Olsztyn
DABRO Geodezja
Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel
ABEA Meble Biurowe
PHU Kasia
JML Joanna i Marcin Podlińscy
Pan Marcin
Hurtownia MADA
Jakub Izdebski
Ekspert Usługi Księgowe i Informatyczne Joanna Urban
Gabinet Weterynaryjny Janusza Bila
Auto Salon Mazurek
Pertuś Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego
Gabinet Stomatologiczny Stomak Krystyna i Artur Marczyńscy
Markol Grawer
Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Rusinek

Aktualności | Turnieje | Cennik | Galeria | Skanda | Dojazd | Kontakt

TKKF Skanda
10-457 OLSZTYN - ul. Wyszyńskiego 12A
089 533 02 15 -
kortyskanda@gmail.com