AktualnościTurniejeCennikGaleriaDojazdKontakt
tel. 89 533 02 15
Skanda

Aktualności

Koniec sezonu 2019

Ostatecznie jesień długo, długo była dla Skandy łaskawa - ostatni mecz, z udziałem panów Gali i Jabłońskiego (6:3, 6:2 dla Pana Adama), rozegrano 16 listopada! Wszystko co dobre ma jednak swój koniec i także gry w 2019 na świeżym powietrzu są już zakończone. Wszystkim bywalcom Skandy, uczestnikom turniejów, osobom wynajmującym kort do gier prywatnych i lekcji, naszym sponsorom - serdecznie dziękujemy! Zapraszamy wiosną 2020!

Dodano: 28 listopada 2019

Pan Leszek znów zwycięski!

Czas szybko leci i oto sezon turniejowy 2019 na Skandzie dobiegł końca! Ostatnim akcentem była towarzyska zabawa w losowane pary deblowe, w której pierwsze miejsce przypadło po kilkuletniej przerwie panu Lechowi Jurczykowi! W tym jakże zasłużonym triumfie panu Leszkowi partnerował Przemek Zieliński, a w decydującym meczu zwycięzcy pokonali 6:4, 6:3 Darka Turka i Jakuba Izdebskiego. Mimo urazu nogi debiutanta skandowskiego - Krzysztofa Wowkonowicza, który grał razem z prezesem Grzegorzem Senderowskim, para ta zdołała zmieścić się na trzecim stopniu podium. Przy pięknej pogodzie gry towarzyskie kontynuowano do wieczora już poza turniejem, z udziałem m.in. panów Adama, Wiesława, Pawła... Z kolei w niedzielę uwagę widzów przykuł prestiżowy pojedynek, w którym Pan Marek pokonał pana Pawła Ostaszewskiego po zaciętej walce. Brawo!

Zapraszamy do galerii zdjęć, a wszystkich chętnych - także na korty! Dopóki utrzyma się taka życzliwa pogoda, na indywidualne zamówienia korty będą czynne.

Dodano: 21 października 2019

Towarzyski debel na zakończenie sezonu

Czas szybko upływa i nie wiadomo kiedy znaleźliśmy się u schyłku sezonu. Ostatnia turniejowa propozycja Skandy na 2019 spina swoistą klamrą cały rok, będzie to bowiem turniej analogiczny do imprezy otwarcia - towarzyski debel z losowaniem par. Przypomnijmy, że wiosną turniej ten wygrali Rafał Urban i Grzegorz Senderowski. Początek imprezy w sobotę 19 października o godzinie 10. Zapraszamy!

Korty pozostają już w tej chwili czynne wyłącznie na indywidualne zamówienia (tel. stacjonarny 89 533 02 15 lub komórkowe Pana Grzegorza, ewentualnie Pana Leszka.

Dodano: 15 października 2019

Weekend Bartka Kowalewskiego - wygrana Ruletka i mistrzostwo mikstowe wspólnie z Sandrine!

A więc jednak pogoda okazała się łaskawa, a po sobotnich porannych chwilach zagrożenia deszczowego wręcz piękna, żeby nie napisać idealna, by rozegrać oba zaplanowane na weekend turnieje. Największe powody do zadowolenia miał Bartek Kowalewski - co ciekawe, w obu przeprowadzonych turniejach debiutujący. W sobotnich zmaganiach na tie-breaki, czyli tradycyjnej Rosyjskiej Ruletce o puchary Hurtowni MADA, nie znalazł pogromcy, tracąc jedynie dwa sety - no ale to nie dziwi, bo z panami Adamem Galą i Jakubem Izdebskim. Drugi był Marcin Podliński, trzeci Przemek Zieliński, czwarty Jakub Izdebski. Tuż za czołową czwórką uplasowały się tak znane rakiety, jak Darek Turek, Adam Gala, Monika Erzepki, Grzegorz Senderowski, a także debiutująca w rozgrywkach turniejowych na Skandzie Katarzyna Kozimor. Pan Adam ponownie zapewnił niezapomniane wrażenia jako mistrz ceremonii dekoracji, a posiłek ufundowany przez Marcina Podlińskiego dodatkowo poprawiał humory zawodniczkom i zawodnikom.

W niedzielę rozegrano przełożone sprzed dwóch tygodni mistrzostwa Olsztyna w grze mieszanej, czyli siódmą już edycję turnieju Olsztyn Masters Mikst. Pogoda zachęciła do udziału sporo zawodników spoza naszego miasta, były bowiem reprezentowane i Szczytno, i Warszawa, i Sopot, i Łupowo, a poziom mógł zadowolić najwybredniejszych koneserów. Bartek Kowalewski w parze z Sandrine Brygidą Boraczyńską, tą samą, która triumfowała w pierwszej edycji mistrzostw w 2013 (mając wówczas za partnera Pana Marka Jędrzejczyka), przeszli przez turniej bez straty seta. W finale, będącym powtórką meczu fazy grupowej, pokonali 6:4, 6:1 Monikę Erzepki i Przemka Zielińskiego. Trzecie miejsce tym razem dla Ani Mocarskiej-Gierach i Marka Jędrzejczyka, przed rozstawionymi najwyżej obrońcami tytułu Ulą Kopeć i Szymonem Borowskim. W interesującym meczu o piąte miejsce Marzena Truskowska i Wiesław Pedrycz pokonali 6:2, 6:3 Kasię Kozimor i Grzegorza Senderowskiego. Dodać trzeba, że mecz miał niebanalny ciężar gatunkowy, zmierzyli się bowiem tenisowi prezesi - Sopockiego Klubu Tenisowego (Wiesław) i Skandy (Grzegorz). Siódme miejsce przypadło interesująco grającej i perspektywicznej parze Wioleta Dubilas/Adam Gala. Również niedzielnym zmaganiom towarzyszyły poczęstunki, były produkty własne Ani i Bartka i wiele innych atrakcji.

Tych, którzy nie byli na turniejach albo chcieliby sobie przypomnieć jakieś weekendowe momenty z kortów, zapraszamy do galerii zdjęć na Facebooku - z Rosyjskiej Ruletki oraz z mistrzostw w grze mieszanej.

Dodano: 15 października 2019

Przypominamy - Ruletka i miksty w najbliższy weekend!

Z nadzieją na życzliwą pogodę przypominamy - na najbliższy weekend Skanda planuje bogatą ofertę turniejową. W sobotę 12 października od godziny 10 walczyć będziemy w tie-breakowym turnieju Rosyjska Ruletka o nagrody Hurtowni MADA, a w niedzielę 13 października, także od godziny 10, w przełożonym z września turnieju gry mieszanej Olsztyn Masters Mikst. Zapraszamy!

Dodano: 8 października 2019

Wiesław i Mariusz mistrzami MPEC, Pan Szymonek triumfuje w Grand Prix Skandy w deblu

Chłodny sobotni poranek nie zniechęcił wielu mocnych par do udziału w siódmym turnieju Grand Prix Skandy w grze podwójnej, szczególnie, że walczono o kociołki olsztyńskiego MPEC! Końcowe zwycięstwo przypadło Mariuszowi Rutkowskiemu i Wiesławowi... Soluchowi, którzy w decydującym meczu pokonali Bartka Kowalewskiego i Sylwestra Sokołowskiego 3:6, 6:3, 12:10. Trzeba podkreślić, że Bartek i Sylwester (skandowski debiutant turniejowy) mieli w tym spotkaniu piłkę meczową, byli zatem o mały krok od turniejowego triumfu. Przyszły sezon może należeć do nich! Trzecie miejsce zajęli Przemek Zieliński i Pan Szymonek Borowski, wyprzedzając Adama Galę i reprezentujacego sponsora MPEC - Grzegorza Senderowskiego. Migawki z turnieju dostępne są już w facebookowej galerii.

Trzecie miejsce w ostatnim turnieju zapewniło Panu Szymonkowi i Przemkowi, którzy wszystkie tegoroczne turnieje Grand Prix zagrali wspólnie, końcowe zwycięstwo w klasyfikacji z dorobkiem po 256 punktów. Poprzednio podobna sytuacja miała miejsce w 2012, kiedy to triumfowali panowie Marek Jędrzejczyk i Tomasz Chaciński. Kolejne miejsca w sezonie 2019 zajęli: 3. Wiesław Soluch (248), 4. Piotr Łaguna (176), 5. Tomasz Nowacki (132), 6. Andrzej Cegiełka (124), 7. Grzegorz Senderowski (118), 8. Mariusz Rutkowski (88), 9. Bogusław Czarnecki (76), 10. Jakub Piotrowski (72), 11. Rafał Urban (64, ubiegłoroczny triumfator Grand Prix), ....13. Wiesław Jaśkiewicz, 23. Lech Jurczyk, 37. Józef Matel.

Ten kolejny sukces stanowi ukoronowanie wyjątkowo udanego sezonu 2019 dla Pana Szymonka Borowskiego, który wraca na pierwsze miejsce Grand Prix w grze podwójnej po kilkuletniej przerwie - triumfował już w latach 2013-2015. W minionych latach partnerami Pana Szymonka bywali znakomici skandowscy gracze, żeby wymienić Witasa Daszczuka, Wiesława Jaśkiewicza, Piotra Łagunę, Roberta Laskowskiego, Andrzeja Cegiełkę. Ma też w dorobku cztery tytuły mistrza gry mieszanej ze Skandy, zdobywane wspólnie z Moniką Erzepki i Urszulą Kopeć, oraz liczne sukcesy w grze pojedynczej: wspomnieć wypada choćby wygraną w Rosyjskiej Ruletce w 2017 czy w tym samym roku triumf w walce o fotel ABEA. W kończącym się sezonie Pan Szymonek, znany także ze swojej kolekcjonerskiej pasji, wkracza w kategorię wiekową 45-latków. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dodano: 8 października 2019

Turniej mikstowy przełożony

Czy to już poważny atak jesieni? Po ładnym, słonecznym tygodniu nieco większe opady deszczu w piątkowy wieczór i noc sprawiły, że turniej gry mieszanej - mikstowe mistrzostwa Olsztyna - trzeba było przełożyć. Nowy termin to niedziela (wyborcza) 13 października, godzina 10. Wcześniej, bo już w sobotę 5 października - również o godzinie 10! - zapraszamy na siódmy turniej Grand Prix Skandy w grze podwójnej o nagrody MPEC Olsztyn!

Dodano: 30 września 2019

Bartek Kowalewski obronił mistrzostwo Masters

Turniej Masters Grand Prix Skandy w singlu rozgrywany był w trudnych warunkach - w chłodną sobotę, przy siąpiącym deszczu rozegrano jednak rundę grupową i półfinały. Nagrodą dla graczy miała okazać się niedziela, ale tym razem rozstrzygnięcie końcowe zapadło gdzie indziej - finalista Piotr Łaguna nie był w stanie znieść fizycznie trudów rywalizacji w dwóch imprezach jednocześnie i efektowny triumf w Olsztyńskich Spotkaniach Tenisowych na kortach Jakubowa (wielkie gratulacje!) okupił poddaniem finałowego spotkania na Skandzie. Tym samym tytuł z 2018 obronił Bartek Kowalewski, wygrywając Masters bez straty seta, i zachowując prawo do rocznej opieki nad pucharem Treeneo.

Trzecie miejsce przypadło Przemkowi Zielińskiemu, przed Marcinem Podlińskim. Efektowny mecz o piąte miejsce wygrał Jakub Piotrowski, pokonując swojego imiennika Jakuba Izdebskiego. Zapraszamy do galerii zdjęć, w tym z ceremonii rozdania nagród, którą prowadzili Pan Marek, pan Lech Jurczyk (najlepsze życzenia urodzinowe!) i pan Adam Gala, ten ostatni zapewniający profesjonalną spikerkę rodem z zawodowych ringów.

Dodajmy, że drugim "skandowskim" zwycięzcą turnieju na kortach Jakubowa okazał się Darek Kardaś, mistrz kategorii powyżej 50 lat. Brawo, Trenerze!

A już w sobotę 28 września o godzinie 9 - po raz siódmy do walki o tytuły przystąpią pary mieszane! Zapraszamy na Olsztyn Masters Mikst!

Dodano: 23 września 2019

Uwaga! Korty czynne od godziny 14!

Od poniedziałku 16 września korty będą czynne w dni powszednie od godziny 14. Osoby zainteresowane grą w godzinach wcześniejszych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami Pana Grzegorza lub ewentualnie Pana Leszka.

Dodano: 16 września 2019

Cykl Seniorów Olsztyna zakończony

Ostatni turniej seniorów Olsztyna o puchary PHU Kasia stał pod znakiem niespodziewanej nieobecności Darka Turka. Ostatecznie rozegrano jedynie rywalizację w kategorii open, w której najlepszy okazał się Przemek Zieliński, przed Jakubem Piotrowskim (decydujący mecz 6:4, 6:2), Grzegorzem Senderowskim i Grzegorzem Bukowskim. Emocji jak zawsze nie brakowało, czego część można odnaleźć w naszej krótkiej galerii.

Liderzy klasyfikacji wiekowych pozostali bez zmian i w efekcie sięgnęli po końcowe zwycięstwa w cyklu. Wśród 50-latków mistrzem został Grzegorz Bukowski, wyprzedzając Darka Turka i Jacka Lemana. W kategorii open najlepszy w 2019 był Jakub Izdebski, przed Przemkiem Zielińskim i Jakubem Piotrowskim.

Po emocjach seniorów czas na skandowski Masters Grand Prix! Pełny skład po potwierdzeniu uczestnictwa poznamy w tym tygodniu, a początek rywalizacji o legendarny przechodni puchar Treeneo w sobotę 21 września (urodziny skarbnika Skandy pana Leszka!) o godzinie 9.

Z przyjemnością po raz kolejny możemy poinformować o sukcesach członków klubu i bywalców Skandy na innych kortach. W turnieju CTZ Mariusza Wróbla w ośrodku kortowskim najlepszy był Piotr Łaguna, przed Krzysztofem Kapiszką i Andrzejem Cegiełką. Marcin Poroszewski został mistrzem Warszawy w gronie 50-latków, a Darek Kardaś triumfował w silnie obsadzonym turnieju w Koninie. Z kolei Pan Marek (w parze z Wiesławem) zagrał piękny towarzyski mecz pokazowy z Bartkiem Cierachem i Pawłem Ostaszewskim.

Dodano: 16 września 2019

Turniej seniorów PHU Kasia 14 września

W sobotę 14 września o godzinie 9 zapraszamy na szósty turniej seniorów Olsztyna o nagrody PHU Kasia. Turniej ten pierwotnie miał mieć charakter Mastersa, ograniczony dla czołówki, ale wobec spełnienia wymogów regulaminowych do udziału w turnieju przez zbyt małą liczbę uczestników, zapraszamy wszystkich chętnych. Rywalizacja będzie prowadzona w grze pojedynczej w dwóch kategoriach wiekowych - powyżej 50 lat i open.

Dodano: 10 września 2019

Nagrody Pana Marcina i mistrzostwo Grand Prix Skandy dla Piotra Łaguny

Ostatni turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej zakończył się wygraną Piotra Łaguny, który tym samym zdobył główną pulę ufundowaną przez Pana Marcina, a zarazem zapewnił sobie wygraną w całym cyklu. Sam Pan Marcin wprawdzie nie zagrał, podobnie zresztą jak Pan Marek, ale turniej stał na nieprzeciętnie wysokim poziomie. W finale Piotr pokonał po zaciętej walce Jakuba Piotrowskiego. Trzecie miejsce przypadło wspólnie Grzegorzowi Bukowskiemu i Jakubowi Izdebskiemu. Finał turnieju pocieszenia rozstrzygnął na swoją korzyść Piotr Rutkowski, pokonując 7:6, 6:2 samego Darka Turka!

Wracając jeszcze krótko do poprzednich imprez, na uwagę zasługuje wysoka forma Tomka Nowackiego, który finałem turnieju DABRO zapewnił sobie miejsce w czołówce Grand Prix. Wiele pochlebnych opinii zyskał też podopieczny Centrum Wróbla Piotr Kowalski - stoczył zacięty ćwierćfinał z późniejszym zwycięzcą Bartkiem Kowalewskim, a w pocieszeniu uległ dopiero Jakubowi Izdebskiemu. Z kolei piąty turniej seniorów Olsztyna w kategorii open zgromadził na starcie skromną liczbowo, ale imponującą poziomem grupę zawodników, a triumfator turnieju Hubert Majda (pochodzący zresztą podobnie jak prezes Grzegorz z Piotrkowa Trybunalskiego) to aktualny wicelider Grand Prix Warszawy.

Końcowa klasyfikacja Grand Prix Skandy w grze pojedynczej w sezonie 2019 ukształtowała się następująco: 1. Piotr Łaguna, 2. Bartosz Kowalewski (dwaj pierwsi wygrali siedem z ośmiu turniejów cyklu), 3. Przemysław Zieliński, 4. Jakub Piotrowski, 5. Jakub Izdebski, 6. Marcin Podliński, 7. Dariusz Kardaś, 8. Tomasz Nowacki, 9. Szymon Bugaj, 10. Robert Laskowski, (...), 27. Marek Jędrzejczyk, 30. Szymon Borowski. Ośmiu pierwszych tenisistów uzyskało prawo występu w turnieju Masters 21-22 września 2019.

Odnotujmy jeszcze udane występy bywalców i członków Skandy na innych kortach. W Gdańsku po raz kolejny po tytuł mistrza Polski geodetów w grze pojedynczej sięgnął Pan Paweł Dąbrowski, meldując się także na podium debla i miksta. Pan Paweł był również w składzie silnej skipy Olsztyna, która w miniony weekend zdobyła Puchar Lavera w turnieju miast w Iławie. Kapitanem teamu był Bartek Kowalewski, a grali także Witas Daszczuk, Darek Kardaś, Robert Podstawski, Andrzej Cegiełka, Bartek Stempień, Pan Szymonek Borowski i Przemek Zieliński. W roli kibiców w tej imprezie uczestniczyli ponadto Pan Marek Jędrzejczyk (Łupowo) oraz jubilat Boguś Liśkiewicz. Warto przypomnieć, że rok temu Olsztyn triumfował w tym turnieju w kategorii kobiet, a kapitanem była Pani Marzena Truskowska.

Dodano: 10 września 2019

Wygrane Bartka Kowalewskiego, Huberta Majdy, Jacka Lemana

W ostatnich tygodniach rozegrano na Skandzie kolejne turnieje. Dziś tylko krótka informacja, więcej szczegółów wkrótce. VII turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody firmy DABRO Geodezja wygrał Bartek Kowalewski przed Tomkiem Nowackim. W zmaganiach seniorów Olsztyna o nagrody PHU Kasia najlepszy w grupie powyżej 50 lat okazał się Jacek Leman, przed Grzegorzem Bukowskim i Darkiem Turkiem, a w kategorii open - Hubert Majda, wyprzedzając Roberta Laskowskiego i Jakuba Izdebskiego.

W sobotę 7 września o godzinie 9 zapraszamy na ósmy, ostatni turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, który wyłoni ostateczny skład turnieju Masters. Sponsorem turnieju jest Pan Marcin.

Dodano: 3 września 2019

Oferta dla Pań - turniej WAMA Ladies Open

Paniom grającym na Skandzie - i innym naszym sympatyczkom - przypominamy, że już 31 sierpnia - 1 września na kortach klubu Jodłowa odbędzie się trzecia edycja amatorskich mistrzostw województwa kobiet - WAMA Ladies Open. Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia.

Dodano: 17 sierpnia 2019

Tytuł deblowy Autosalonu Mazurek dla Jacka i Wiesława

Już po raz szósty debliści rywalizowali w cyklu Grand Prix Skandy w grze podwójnej, tym razem o upominki sportowe ufundowane przez Autosalon Mazurek. Sponsor Krzysztof zaszczycił turniej swoją obecnością, niestety tylko w charakterze gościa. Zwycięstwo przypadło Jackowi Czerniszewskiemu (Białystok) i Wiesławowi Soluchowi, którzy w zaciętym finale pokonali Rafała Urbana i Roberta Laskowskiego 0:6, 6:4, 10:8. Niemniej wyrównane były półfinały, oba rozstrzygane w supertie-breakach. Trzecie miejsce zajęli ostatecznie Tomek Nowacki i Igor Piotrkowski, a czwarte - Andrzej Cegiełka i Piotr Łaguna. W finale turnieju pocieszenia Pan Szymonek Borowski i Przemek Zieliński pokonali Grzegorza Senderowskiego i Darka Turka.

W sobotę 24 sierpnia o godzinie 9 rozpocznie się siódmy turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody DABRO Geodezja. Zapraszamy!

Dodano: 17 sierpnia 2019

Aktualności, aktualności...

Wakacyjne tygodnie nie sprzyjają ani pisaniu, ani czytaniu długich relacji z kortów. Podsumujmy zatem w telegraficznym skrócie wydarzenia ostatnich dni na Skandzie.

Udało się wreszcie rozegrać obie kategorie wiekowe w turnieju seniorów Olsztyna o puchary PHU Kasia. W gronie 50-latków najlepszy okazał się Jacek Leman, który decydujący mecz przeciwko Grzegorzowi Bukowskiemu wygrał ...ze stanu 0:7 w supertie-breaku! Trzecie miejsce zajął Darek Turek. W grupie open - bez straty gema!!! - triumfował Marcin Podliński, drugie miejsce dla Jakuba Maroszyka, podium uzupełnił Michał Korwek. Czwarty był Jakub Izdebski, który został liderem klasyfikacji open w cyklu seniorów.

Szósty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej - czyli Turniej Silnej Woli o nagrody ufundowane przez Mariusza Stefanowicza - wygrał Bartek Kowalewski, po finałowej wygranej 7:5, 6:2 z Marcinem Podlińskim. Trzecie miejsce zajął Przemek Zieliński, przed Jakubem Piotrowskim. W finale pocieszenia efektownie grający Tomek Nowacki pokonał po pięknej walce Darka Turka.

Najbliższe turnieje Skandy to kolejne soboty, początek oczywiście o godzinie 9: 17 sierpnia szósty turniej deblowy Grand Prix o nagrody Autosalonu Mazurek, 24 sierpnia siódmy turniej singlowy Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody DABRO Geodezja, 31 sierpnia kolejny turniej seniorów Olsztyna o puchary PHU Kasia (kategorie wiekowe open i powyżej 50 lat). Zapraszamy!

Dodano: 11 sierpnia 2019

Turniej jubileuszowy 35-lecia Skandy

Przy pięknej, nawet momentami zbyt pieknej pogodzie odbył się turniej jubileuszowy 35-lecia Skandy pod patronatem PNB Paribas Polska. Poziomowi gier dorównała unikatowa atmosfera, a niezapomniane chwile zapewnił grill pod czujną niezawodną ręką Bogusia Liśkiewicza.

Najwięcej emocji wzbudziła najstarsza kategoria. Wśród 60-latków nie zabrakło twarzy, które rozdawały karty na Skandzie w minionych latach. No i w samych pojedynkach działo się! Ryszard Jabłoński po niemal wyrównanej walce uległ Bogusiowi Czarneckiemu już w meczu otwarcia! Boguś trafił w półfinale na Marka Grzeszczuka, który wyeliminował z kolei inną skandowską legendę - Lecha Jurczyka, i uległ mu po supertiebreaku. W finale Marek pokonał 6:1, 6:1 prezesa Skandy Grzegorza Senderowskiego, który - najstarszy uczestnik turnieju! - zebrał gigantyczne owacje za wygrane nad Henrykiem Prusińskim i Zbigniewem Gregorkiewiczem.

W grupie 45-latków tytuł przypadł Markowi Jędrzejczykowi, przed Grzegorzem Bukowskim (decydujący mecz 2:6, 6:4, 6:4) i Elżbietą Hagdorn. W finale open Piotr Łaguna pokonał Jakuba Piotrowskiego 6:2, 7:5, trzecie miejsce wspólnie dla Jakuba Izdebskiego i Piotra Kolendo. Ten ostatni w niezwykle zaciętym ćwierćfinale pokonał Sebastiana Mojsika. W pocieszeniu najlepszy okazał się niezawodny Darek Turek.

W sobotę 3 sierpnia będzie jeszcze raz okazja do zmierzenia się w singlu w kategoriach wiekowych - tym razem w ramach cyklu rozgrywek seniorów Olsztyna (kategorie wiekowe powyżej 50 lat i open). Pamiątki sportowe funduje jak zawsze PHU Kasia. Zapraszamy od godziny 9.

Dodano: 30 lipca 2019

Jubileusz 35-lecia Skandy pod patronatem BNP Paribas Polska

W sobotę 27 lipca o godzinie 9 zapraszamy na wyjątkowy turniej. W 2019 mija 35 lat od chwili otwarcia kortów Skandy i z tej okazji spotkamy się oczywiście na korcie, w rywalizacji singlowej w kilku kategoriach wiekowych, ale przede wszystkim po to, żeby znów się zobaczyć, porozmawiać, powspominać. Każdy, kto czuje się (nomen omen) cegiełką historii Skandy, jest mile widziany, ale zapraszamy także innych: tych, którzy piszą historię naszego klubu dzisiaj, i tych, którzy będą ją pisać w przyszłości.

Patronat nad turniejem objął olsztyński oddział BNP Paribas Polska, instytucja znana od lat z sympatii do tenisa. Dziękujemy! Sportowa rywalizacja toczyć się będzie w formule towarzyskiej, bez punktów rankingowych, bez rozstawień, w trzech kategoriach: powyżej 60 lat, powyżej 45 lat oraz open. Do zobaczenia w sobotę!

Dodano: 23 lipca 2019

Rekordowy debel

Dawno już nie widziano tylu chętnych do gry w turnieju deblowym, co w sobotni poranek na piątym Grand Prix o nagrody firmy Ekspert Kompleksowe Usługi Księgowe i Informatyczne Joanna Urban. Swoje siły połączyli i tak doświadczeni tenisiści, jak Wiesław Jaskiewicz z Lechem Jurczykiem czy Marek Grzeszczuk z Janem Musiałkiem, i wciąż pozostający w wieku juniorskim Jakubowie Piotrowski i Izdebski, zagrała także para mocnych graczy z Krakowa Stanisław Kozłowski i Ryszard Rakoczy i wielu, wielu innych... łącznie dwanaście par.

Pierwsze miejsce przypadło ostatecznie Piotrowi Łagunie i Tomkowi Nowackiemu, którzy w finale pokonali 6:1, 6:3 duet leworeczny - Wiesława Solucha i Bogusława Czarneckiego. Trzecie miejsce wskazaniem losu zajęli Przemek Zieliński i Pan Szymonek Borowski, a czwarta loakata przypadła wspomnoanym reprezentantom Krakowa Stanisławowi Kozłowskiemu i Ryszardowi Rakoczemu. Do obrony ubiegłorocznego tytułu mistrza Grand Prix wreszcie przystąpił Rafał Urban, tym razem w parze z Robertem Podstawskim, ale udział zakończył na ćwierćfinale, co czyni jego walkę o pierwsze miejsce zadaniem karkołomnym. Zacięta walka toczyła się też w turnieju pocieszenia, gdzie triumfowali Krzysiek Kapiszka z Marcinem Podlińskim, przed Andrzejem Cegiełką i Piotrem Kowalskim. Na najwyższe słowa uznania w ocenie ekspertów zasłużyły jednak przede wszystkim pary Adam Gala/Grzegorz Bukowski (tym razem ćwierćfinał pocieszenia) i Grzegorz Senderowski/Darek Turek (półfinał pocieszenia), wyróżniające się ładną, ambitną grą i elegancką postawą na korcie.

Kolejny półfinał pozwolił utrzymać prowadzenie w deblowym Grand Prix Panu Szymonkowi. Czyżby miał on po kilku sezonach powrócić triumfalnie na szczyt?

Dodano: 23 lipca 2019

Robert Laskowski najlepszy w turnieju firmy JML

Niepostrzeżenie cykl Grand Prix Skandy w grze pojedynczej przekroczył półmetek! W piątej imprezie cyklu - o nagrody firmy JML Joanny i Marcina Podlińskich - najlepszy okazał się Robert Laskowski, który w finale wygrał 6:3, 6:3 z Piotrem Łaguną, przerywając tym samym imponującą serię zwycięstw Piotra. Trzecie miejsce zajęli wspólnie sponsor Marcin Podliński oraz Przemek Zieliński. W turnieju z przyjemnością powitaliśmy wiele dawno niewidzianych twarzy, i właśnie dwóch takich graczy - Sebastian Mojsik i Krzysiek Branecki - zmierzyli się w finale pocieszenia. Niestety ich pojedynek zakończył się przedwcześnie, Sebastian został ogłoszony zwycięzcą po przerwaniu meczu wskutek sobotniej ulewy.

Po kilku latach nieobecności zagrali też na Skandzie Jarosław Krymski, który wyjątkowo nie miał szczęścia w losowaniu (trafił na początek na późniejszego triumfatora), oraz Piotr Rutkowski. Na ćwierćfinałach rywalizację zakończyli tym razem Darek Kardaś i Szymon Bugaj, z kolei Darek Turek, który w finale pełnił rolę oficjalnego statystyka, uplasował się na czwartym miejscu w pocieszeniu, po dość pechowej porażce w również rozgrywanym na raty pojedynku z Jakubem Izdebskim.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z turnieju autorstwa Szymona Bugaja i Agaty Spirydowicz.

Piotr Łaguna pozostaje zdecydowanym liderem Grand Prix Skandy w singlu. Za jego plecami toczy się zacięta walka o miejsca premiowane udziałem w Masters, w której obok doświadczonych skandowców wyróżnia się kilka nowych twarzy. Drugi jest Przemek Zieliński, trzeci Bartek Kowalewski, czwarty Darek Kardaś, piąty Marcin Podliński, szósty Jakub Izdebski, siódmy Szymon Bugaj, ósmy Robert Laskowski. Na jedenastym miejscu plasuje się Artur Zientek, piętnasty jest Andrzej Cegiełka, dwudziesty trzeci Pan Marek Jędrzejczyk, a dwudziesty szósty - Pan Szymonek Borowski.

Trzech ostatnich w miniony weekend na Skandzie zabrakło, ale to nie znaczy, że próżnowali! Pan Marek w parze z Anną Mocarską triumfował w silnie obsadzonym turnieju gry mieszanej w Szczytnie. Z kolei Andrzej Cegiełka z Panem Szymonkiem stworzyli parę deblową, która otarła się o triumf w zawodach w Lidzbarku Warmińskim, przegrywając dopiero w finale z Arkiem Tuzikiem i ...Panem Tomaszem Chacińskim! Gratulacje!

Na Skandzie też teraz czas na emocje deblowe, bowiem w sobotę 20 lipca o godzinie 9 rusza piąty turniej Grand Prix w grze podwójnej o nagrody firmy Ekspert Kompleksowe Usługi Informatyczne i Księgowe Joanna Urban. Zapraszamy!

Dodano: 16 lipca 2019

Triumf Grzegorza Bukowskiego!

Tak wiele zaciętych pojedynków w turnieju toczonym systemem grupowym dawno nie widziano na Skandzie! Grupę 50-latków w trzecim turnieju seniorów Olsztyna o puchary PHU Kasia wygrał Grzesiek Bukowski, który znalazł sposób na wszystkich rywali. Drugie miejsce zajął waleczny Mirek Solski, natomiast trzeci zawodnik - Krzysztof Karowiec - postawił późniejszemu triumfatorowi najtrudniejsze warunki, ulegając dopiero w tie-breaku. Czołową czwórkę uzupełnił niezawodny Darek Turek. Grzegorz Bukowski i Mirek Solski prowadzą wspólnie w klasyfikacji seniorów na półmetku rywalizacji (po 88 pkt.), wysokie dziewiąte miejsce zajmuje Józef Matel (4 pkt.).

Niestety, nie udało się rozegrać kategorii open. Zapewne większość tenisistów szykuje siły na sobotę 13 lipca, kiedy to odbędzie się piąty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody firmy JML Joanna i Marcin Podlińscy. Począetk rywalizacji o godzinie 9, zapraszamy!

Dodano: 10 lipca 2019

Jeżeli komuś się znudziło...

...czytać o sukcesach Piotra Łaguny na Skandzie, to musi uzbroić się w cierpliwość. Piotr nie zwalnia tempa i kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w amatorskich turniejach i w ostatnią sobotę czerwca w walce o kolejne punkty do deblowego Grand Prix - oraz nagrody Pana Szymona i Skandy - wygrał turniej w parze z Tomkiem Nowackim przed samym Panem Szymonkiem Borowskim (którego pozdrawiamy na wakacjach w górach, życząc udanych zakupów) oraz Przemkiem Zielińskim. Trzecie miejsce zajął duet leworęcznych tenisistów: Boguś Czarnecki z Wieśkiem Soluchem, spychając nieznacznie z podium doświadczonych Grzegorza Senderowskiego i - uwaga! - Lecha Jurczyka! Niezmiernie miło widzieć kibicom powrót pana Leszka do rywalizacji turniejowej. Na czele deblowego rankingu pozostaje Pan Szymonek.

Do worka sukcesów Piotr Łaguna dorzucił też w poniedziałkowe popołudnie zaległy finał czwartego turnieju Grand Prix Skandy w singlu o nagrody Gabinetu Weterynaryjnego Janusza Bila, pokonując łatwo Przemka Zielińskiego.

Gratulacje dla Andrzeja Cegiełki, który triumfował w grze mieszanej na turnieju w Lidzbarku Warmińskim! Życzymy też powodzenia olsztyniakom walczącym o medale międzynardoowych mistrzostw Polski w Sopocie. Kto jednak zdecyduje się pozostać na weekend w Olsztynie, będzie mile widziany na sobotnim turnieju Skandy: trzecim turnieju seniorów Olsztyna PHU Kasia w singlu (kategorie powyżej 50 lat i open). Początek 6 lipca o godzinie 9.

Dodano: 1 lipca 2019

Trwa seria Piotra Łaguny

Piotrek Łaguna pozostaje niepokonany w rywalizacji Grand Prix Skandy w singlu. W piątek 21 czerwca wygrał przełożony finał trzeciego turnieju z tego cyklu o nagrody firmy ABEA Meble Biurowe, pokonując Bartka Kowalewskiego 7:5, 6:0 i zasiadając na tradycyjnym fotelu, a już następnego dnia w walce o punkty czwartego turnieju Grand Prix - o nagrody Gabinetu Weterynaryjnego samego Janusza Bila - był niemniej skuteczny. Zwycięstwa nad Jakubem Piotrowskim i Tomkiem Nowackim (wznowił karierę) dały Piotrowi awans do kolejnego finału, w którym zmierzy się z Przemkiem Zielińskim. Ten z kolei odnotował wygraną nad skandowskim debiutantem Pawłem Żelaznowskim, a w półfinale pokonał Szymona Bugaja. Tradycji tegorocznego Grand Prix stało się zadość o tyle, że po raz czwarty finał został przełożony - tym razem planowany termin to poniedziałek 1 lipca.

W turnieju pocieszenia najlepszy okazał się Kuba Piotrowski, pokonując swojego imiennika i równieśnika Jakuba Izdebskiego. Na wyróżnienie za piekną grę zasłużył też Darek Turek, który w przegranym meczu z Szymonem Bugajem mógł mówić o dużym pechu. Ostatecznie Darek zakończył występ na półfinale pocieszenia.

W sobotę 29 czerwca o godzinie 9 zapraszamy na czwarty turniej Grand Prix w deblu. Walczyć będziemy o punkty, upominki klubowe oraz upominki Pana Szymona.

Dodano: 26 czerwca 2019

Pożegnania

W ostatnich dniach rzeczywistość brutalnie przypomniała o kruchości życia ludzkiego i przyszło nam żegnać dwoje tenisistów, którzy zaznaczyli się także w historii Skandy: Sylwię Sajewicz i Mariusza Lipińskiego.

Sylwia Sajewicz-Wilewska uczestniczyła często w turniejach dla pań, w sierpniu 2015 notując wygraną w jednej z imprez minicyklu TopSpinPRO. To było zaledwie cztery lata temu... Sylwia startowała też w turniejach gry mieszanej, grywała z nami towarzysko, a sympatycy innych aktywności mogli ją spotkać także np. na trasach biegowych. Zmarła w wieku niespełna 40 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 21 czerwca o godzinie 14 w kościele św. Józefa w Olsztynie.

Mariusz Lipiński regularnie grał na Skandzie w zupełnie innych czasach - w latach 90. minionego stulecia. Mieszkając obok kortów, z którymi był związany też rodzinnie poprzez swojego ojca, pana Romana, walczył w turniejach singlowych i deblowych, a także przez jakiś czas uczestniczył w pracach zarządu Ogniska. Po roku 2000, kiedy obowiązki rzuciły Mariusza poza Polskę, Jego kontakty ze Skandą rozluźniły się. Zmarł w wieku 49 lat 3 czerwca 2019.

Oboje zostaną w naszej pamięci młodzi, aktywni, uśmiechnięci, z rakietami w dłoniach. Do Bliskich i Przyjaciół kierujemy wyrazy współczucia.

Dodano: 19 czerwca 2019

Turniej Pana Szymonka

Pan Szymon Borowski okazał się godnym patronem turnieju deblowego. Podtrzymując dobrą passę z poprzedniej imprezy, w parze z Przemkiem Zielińskim triumfował w trzecim turnieju Grand Prix Skandy w deblu, którego stawką były upominki ufundowane właśnie przez niego. W decydującym meczu Pan Szymon i Przemek pokonali Andrzeja Cegiełkę i Arkadiusza Tuzika 6:3, 7:6, ale niemałe wyrazy uznania zebrały także pary z trzeciego - Wiesław Jaśkiewicz i Grzegorz Bukowski - oraz czwartego miejsca - Grzegorz Senderowski z Darkiem Turkiem. Turniej uważnie obserwował Pan Marek. Dzięki wygranej Pan Szymonek pozostaje zdecydowanym liderem klasyfikacji deblowego Grand Prix.

Weekend i kolejne dni obfitowały w szereg wydarzeń tenisowych godnych odnotowania z udziałem bywalców skandowskich turniejów. W Węgorzewie triumfował Piotr Łaguna (zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej w kategorii open), w finale singla notując wygraną z Robertem Laskowskim, natomiast w czołówce kategorii 45-latków byli Wojciech Buraczyński i Stanisław Woźniak. W finale turnieju urodzinowego Pawła Dąbrowskiego (DABRO Geodezja) na kortach przy ulicy Jodłowej/Olimpijskiej Darek Kardaś pokonał Marka Roszkowskiego. W Halle Andrzej Cegiełka wreszcie doczekał się Federera, a w lidze kortowskiej Robert Urban sensacyjnie wygrał z Arturem Zientkiem!

Nie udało się natomiast dotychczas dokończyć turnieju o nagrody firmy ABEA Meble Biurowe: w zeszłym tygodniu na przeszkodzie stanęły tropikalne upały. Niemniej w tym tygodniu finał (przypomnijmy: pomiędzy Piotrem Łaguną i Bartkiem Kowalewskim) musi się odbyć, bo już w sobotę 22 czerwca o godzinie 9 rusza kolejna impreza cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Tym razem walka toczyć się będzie o nagrody ufundowane przez Gabinet Weterynaryjny Janusza Bila!

Dodano: 18 czerwca 2019

Niespodziewany finał w turnieju ABEA

Trzeci turniej Grand Prix Skandy w singlu w sezonie 2019 zakończy się ...po raz trzeci spotkaniem tych samych zawodników! Walka w upalną sobotę i niedzielę - w ósmej już edycji turnieju o nagrody firmy ABEA Meble Biurowe - wyłoniła do decyzującej gry parę Piotr Łaguna i Bartosz Kowalewski, którzy zmierzą się (planowo) we wtorek 11 czerwca. Na półfinałach tym razem walkę zakończyli Darek Kardaś i Jakub Maroszyk. Sponsor imprezy Robert Pierzycki uległ w dramatycznym ćwierćfinale Jakubowi Maroszykowi, a inny Jakub - Izdebski - przebijający się brawurowo do tegorocznej czołówki (piąte miejsce!), musiał w kolejnym ćwierćfinale uznać wyższość Darka Kardasia. Turniej pocieszenia dla Przemka Zielińskiego, przed Jakubem Piotrowskim. Godny odnotowania był interesujący występ Jerzego Drzazgi, z dobrej strony zaprezentowali się też półfinaliści pocieszenia Kacper Fiedorowicz i Michał Korwek. Niemniej obserwujący turniej z ławki eksperckiej Mirek Badura najwyżej ocenił grę Darka Turka, mimo jego porażki we wczesnej fazie imprezy.

Tymczasem szczególne słowa uznania kierujemy do pana Andrzeja Cegiełki. Ten znany wszystkim zawodnik triumfował w weekend w silnie obsadzonym turnieju o puchar wójta gminy Szczytno, a stali bywalcy naszych turniejów z niemałym drżeniem serca przyjęli informację, że teraz to już pan Andrzej skoncentruje się na walce na Skandzie! W tym szczególnym dniu - bowiem są to Jego urodziny - ad multos annos, drogi Andrzeju! Najlepsze życzenia urodzinowe także dla pana Pawła Dąbrowskiego, który jubileusz obchodził w sobotę (z tego co wieść gminna niesie, tenisowe obchody urodzin jeszcze przed nami), ale również nie był tym razem obecny na Skandzie.

Zabrakło również pana Szymonka, ale... już w sobotę 15 czerwca o 9 rusza trzeci turniej z cyklu Grand Skandy w grze podwójnej - właśnie o nagrody pana Szymona! Zapraszamy!

Dodano: 10 czerwca 2019

Turniejowe wygrane Piotrka Łaguny i Bogusia Czarneckiego

W pierwszych dniach czerwca turniejowa karuzela Skandy odrabiała zaległości, a także obróciła kolejne koło z turniejem seniorów Olsztyna. Finał turnieju Grand Prix Skandy w singlu o nagrody DABRO Geodezja rozstrzygnął na swoją korzyść Piotr Łaguna, który w upalne wtorkowe popołudnie pokonał Bartka Kowalewskiego 7:6, 6:4. Sobotni turniej seniorów Olsztyna o puchary PHU Kasia w kategorii powyżej 50 lat wygrał sam Bogusław Czarnecki, skądinąd czołowy mańkut kortów londyńskich, pokonując w finale Grzegorza Bukowskiego (również 7:6, 6:4). Cóż to był za pojedynek! W pocieszeniu najlepszy Janusz Chodkowski przed Markiem Szymańskim, a Józef Matel tym razem zakończył udział w turnieju na półfinale. Ładną grą popisywał się też Darek Turek. Niestety, mała frekwencja nie pozwoliła tym razem rozegrać rywalizacji w kategorii open.

Tymczasem już w sobotę 8 czerwca o godzinie 9 rozpocznie się trzeci turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej - o nagrody firmy ABEA Meble Biurowe. Zapraszamy!

Dodano: 5 czerwca 2019

Weekend z singlem i deblem

Turniejowy weekend rozpoczął się od rozgrywek w drugim Grand Prix Skandy w grze podwójnej. W walce o nagrody Gabinetu Stomatologicznego STOMAK państwa Marczyńskich wygrała para Szymon Borowski i Przemysław Zieliński. Tym samym pan Szymonek znacząco zwiększył swoje szanse w walce o odzyskanie upragnionego tytułu mistrza deblowego Grand Prix, wychodząc na czoło klasyfikacji bieżącego sezonu. Do ścisłej czołówki należy w 2019 także Wiesław Soluch, który tym razem w parze z Mariuszem Rutkowskim uplasował się na drugim miejscu. Podium uzupełnili przedstawiciele młodszego pokolenia - Mateusz Krajewski i Jakub Piotrowski.

W niedzielę rozpoczął się z kolei przełożony z poprzedniego tygodnia turniej Grand Prix w grze pojedynczej pod opieką sponsorską firmy DABRO Geodezja. Cóż to były za emocje! Już w pierwszej rundzie doszło do kilku wyjątkowych pojedynków, m.in. Darek Kardaś pokonał "dwójkę" Tomka Nowackiego, Marcin Podliński wygrał z samym Darkiem Turkiem, a Andrzej Cegiełka, niepokonany wciąż lider Grand Prix Bartoszyc, okazał się lepszy od Piotrka Kowalskiego. Sam DABRO - Paweł Dąbrowski - pokonał wracającego do wielkiego tenisa po urazie imiennika Pawła Tetycha. W innym pełnym emocji pojedynku pierwszej rundy Bartek Kowalewski wygrał z kolei z panem Szymonkiem. Odnotować trzeba skandowski debiut dwóch doświadczonych graczy, których obu spotkał trudny los - Przemek Wyszyński uległ Piotrowi Łagunie, ale za to Marek Roszkowski wyszedł obronną ręką z gry z Panem Markiem Jędrzejczykiem. Co ciekawe, ten ostatni miał również okazję zmierzyć się właśnie z Przemkiem Wyszyńskim - w finale turnieju pocieszenia - niestety z powodu urazu musiał poddać pojedynek w niezwykle emocjonującym fragmencie. Wcześniej w pocieszeniu Pan Marek pokonał Jakuba Izdebskiego i Darka Turka.

Ostatecznie w półfinałach turnieju głównego zmierzyli się Paweł Dąbrowski z Bartkiem Kowalewskim oraz Piotr Łaguna z Markiem Roszkowskim, a wygrane Bartka i Piotra (odpowiednio 6:3, 3:6, 10:8 i 6:2, 6:3) sprawiły, że w finale staną naprzeciw siebie ci sami gracze, którzy walczyli w finale pierwszego turnieju cyklu. Niedzielna formuła imprezy nie pozwoliła na rozegranie kolejnego pojedynku w tym samym dniu, w związku z czym finał zaplanowano na wtorek 28 maja. Niestety opady deszczu sprawiły, że na mistrza turnieju musimy jeszcze jakiś czas poczekać.

Na szczególne słowa uznania zasługuje dwóch uczestników zmagań o nagrody firmy DABRO Geodezja. W rozgrywanym w weekend na obiekcie kortowskim turnieju Mbanku triumfowali Bartek Kowalewski (open) i Andrzej Cegiełka (powyżej 50 lat). Wielkie gratulacje!

W sobotę 1 czerwca od godziny 9 zapraszamy na drugi turniej cyklu seniorów Olsztyna w grzepojedynczej. O pamiątki sportowe PHU Kasia będzie można powalczyć w kategoriach powyżej 50 lat i open.

Dodano: 28 maja 2019

Zmiany w terminarzu

Niestety, pogoda wpisała się w pełni w tradycyjny scenariusz Kortowiady i deszcz nie pozwolił rozegrać w ostatni weekend planowanego turnieju. Wymusza to drobne korekty w terminarzu turniejowym. Dużo bogatszy będzie zatem ostatni majowy weekend: w sobotę 25 maja o godzinie 9 gramy w drugim turnieju deblowego Grand Prix o nagrody gabinetu stomatologicznego STOMAK państwa Marczyńskich, a drugi turniej Grand Prix w grze pojedynczej o nagrody DABRO Geodezja rozpocznie się w niedzielę 26 maja, także o godzinie 9. Zapraszamy, emocje gwarantowane!

Dodano: 20 maja 2019

Mirek Solski i Przemek Zieliński wygrali pierwsze zmagania seniorów PHU Kasia

Pierwszy turniej seniorów Olsztyna o puchary PHU Kasia zgromadził na starcie sporo znakomitości ze stolicy województwa, ale i inne ośrodki były mocno reprezentowane - dość wspomnieć, że przybyły czołowe rakiety Bartoszyc (Andrzej Cegiełka) i Wielbarka (Edward Studziński). O sile gry obu panów świadczy fakt, że w swoich kategoriach wiekowych zdobyli wicemistrzostwo - Andrzeja, który od początku sezonu bryluje w zainicjowanym przez siebie Grand Prix Bartoszyc, wyprzedził w grupie open tylko Przemek Zieliński, a przed Edwardem w kategorii 50-latków znalazł się faworyzowany Mirek Solski. Obu zwycięzcom udało się triumfować bez straty seta. Trzecie miejsce wśród 50-latków zajął Darek Turek, natomiast w open walkę dwóch Jakubów o miejsce na podium rozstrzygnął na swoją korzyść Kuba Piotrowski przed Kubą Izdebskim.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia. Są dostępne na Facebooku także galerie z pierwszych turniejów Grand Prix - w grze pojedynczej o nagrody Serafina oraz w grze podwójnej o nagrody MPEC.

Kolejne turniejowe zmagania na Skandzie czekają nas w sobotę 18 maja. O godzinie 9 rusza drugi turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, tym razem o nagrody firmy DABRO Geodezja. Zapraszamy!

Dodano: 12 maja 2019

Turniej Serafina rozstrzygnięty

Z ostatniej chwili: Piotr Łaguna został zwycięzcą pierwszego turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody firmy Witold Jacek Serafin Konstrukcje Drewniane. Po zaciętym finale, przełożonym z powodu perturbacji pogodowych, pokonał Bartosza Kowalewskiego 7:5, 6:2. Poziom meczu chwalił Pan Marek.

Dodano: 7 maja 2019

Majówkowe turnieje

No i emocje sportowe pierwszego, wydłużonego weekendu tenisowego na Skandzie już prawie zakończone - do rozegrania został jeszcze jedynie finał pierwszego turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Tym razem po okresie suszy grę utrudniał deszcz i chłód, ale frekwencja nie zawiodła. W znakomitej obsadzie rozegrano kolejno turniej deblowy, mecz międzyklubowy z Centrum Mariusza Wróbla i wreszcie wspomniany turniej singlowy.

Debliści rywalizowali w pierwszym turnieju Grand Prix o nagrody i puchary MPEC Olsztyn. Chociaż zabrakło tym razem Rafała Urbana, mistrza deblowego Grand Prix 2018, zastąpił go godnie brat Robert, triumfując w parze z Piotrem Łaguną. Finał przeciwko Andrzejowi Cegiełce i Piotrowi Kowalskiemu był wyjątkowo zacięty i obfitował we wspaniałe wymiany, osiągając szczyty emocji w supertie-breaku (wynik końcowy: 4:6, 6:4, 10:6). Trzecie miejsce przypadło eksperymentalnie, w ostatniej chwili skojarzonej parze - Wiesławowi Soluchowi i odwiedzającego Skandę po wieloletniej przerwie Jackowi Kalinowskiemu. Pokonali oni w walce o trzecią lokatę Pana Szymonka Borowskiego i Przemka Zielińskiego 6:1, 5:7, 10:8. Turniej pocieszenia zdominowali Bartosz Cierach i Wiesław Jaśkiewicz, przed Jakubem Piotrowskim i Darkiem Turkiem. Czyżby ta ostatnia para, któa zagrała ze sobą już dwie imprezy, miała przetrwać cały sezon? Tuż za podium pocieszenia, ale z grą zasługującą na szczególne wyróżnienie, uplasowali się Grzegorz Senderowski i Józef Matel. Brawo Józek! Z kolei trzecia lokata w pocieszeniu przypadła Adamowi Gali i Leszkowi Wąsowskiemu.

Trzecia już konfrontacja z Centrum Tenisa Ziemnego Mariusza Wróbla, rozegrana tradycyjnie 3 maja, przyniosła tym razem zdecydowane zwycięstwo Skandzie. Mimo że CTZ Wróbel wystawił skład wręcz paraliżujący potencjalnych rywali - Piotr Kowalski, Andrzej Jemielita (kapitan), Robert Pierzycki, Mateusz Lasek, a w deblu nawet sam Mariusz Wróbel! - Skanda pod wodzą niegrającego kapitana Grzegorza Senderowskiego postawiła dzielny opór, który ostatecznie przełożył się na wygraną 6:0. Swoje gry pojedyncze wygrali Marcin Poroszewski, Przemek Zieliński, Bartek Cierach i Grzegorz Bukowski, ci sami gracze dołożyli też po punkcie w deblu (Marcin z Przemkiem i Bartek z Grzegorzem). Ciesząc się tym sukcesem, mamy na uwadze, że z pewnością ambitna ekipa CTZ na mecz w 2020 przygotuje jeszcze mocniejsze armaty!

W sobotę 4 maja rozpoczął się pierwszy turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, w którym walczono o punkty rankingowe i upominki ufundowane przez firmę Witold Jacek Serafin Konstrukcje Drewniane (wiatka!). Do rywalizacji przystąpiła piętnastka graczy, co od razu gwarantowało nieprzeciętny poziom. Dość powiedzieć, że do półfinału dotarł m.in. Artur Zientek, eliminując w pierwszej rundzie samego Darka Turka. Interesujący mecz pierwszej rundy rozegrali też Marcin Witkowski z klubu ostródzkiego z Jakubem Piotrowskim. Bartek Kowalewski pokonał Roberta Laskowskiego, Jakub Izdebski wygrał z Michałem Korwkiem, a Darek Kardaś wyeliminował Marcina Podlińskiego - jak się potem okazało, wskazując triumfatora turnieju pocieszenia. Zacięcie walczyli też Jacek Kalinowski i Mirek Solski. W finale turnieju pocieszenia Marcin Podliński pokonał Jakuba Piotrowskiego 6:2, 6:2, trzeci był Michał Korwek. W finale głównym - przełożonym z powodu sobotniech opadów na wtorek 7 maja - zmierzą się Bartek Kowalewski (w ćwierćfinale pokonał Darka Kardasia, w półfinale Artura Zientka) i Piotr Łaguna (wygrane kolejno nad Bartoszem Cierachem, Jackiem Kalinowskim i Przemkiem Zielińskim).

Najbliższe turniejowe emocje - nielicząc wspomnianego ptrzełożonego finału - czekają nas w sobotę 11 maja od godziny 9. W pierwszym turnieju seniorów Olsztyna tenisiści rywalizować będą w grze pojedynczej w kategoriach powyżej 50 lat i open, a pamiątki sportowe funduje PHU Kasia.

Dodano: 5 maja 2018

Bomba (i dron) w górę!

Pierwsze kroki turniejowe na Skandzie za nami! Losowany towarzyski debel nie przyniósł niespodzianki: triumfowali Grzegorz Senderowski i Rafał Urban przed Andrzejem Cegiełką i Jakubem Izdebskim. Kolejne miejsce w czołówce dla Bartosza Cieracha i Zbigniewa Piekarczyka oraz Dariusza Turka i Jakuba Piotrowskiego.

Wydaje się, że pan Grzegorz może łatwo powtórzyć sukces w jutrzejszym pierwszym oficjalnym turnieju Grand Prix Skandy w deblu o nagrody MPEC, partnerować ma mu bowiem - jak wieść gminna niesie - sam Józef Matel! Zapraszamy, początek o godzinie 9.

Dodano: 30 kwietnia 2019

Początek sezonu

Wszystkim zawodnikom i sympatykom Skandy życzymy wspaniałych Świąt Wielkanocnych, a w sezonie 2019 samych wygranych pojedynków i turniejów! Korty już zapraszają, a w sobotę 27 kwietnia odbędzie się pierwszy turniej nowego roku - towarzyska impreza deblowa. Początek o godzinie 9. Tym razem proponujemy debel nietypowy - zgłoszenia będą przyjmowane indywidualnie, a pary zostaną rozlosowane.

Kolejne imprezy Skandy w majówkę to inauguracja cyklu Grand Prix w grze podwójnej - w środę 1 maja o godzinie 9 będziemy walczyć o nagrody MPEC Olsztyn, w piątek 3 maja trzecia edycja meczu międzyklubowego z Centrum Tenisa Ziemnego Mariusza Wróbla, a w sobotę 4 maja od godziny 9 - pierwszy turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody firmy Jacek Witold Serafin Konstrukcje Drewniane. Do zobaczenia!

Dodano: 20 kwietnia 2019

W przededniu sezonu 2019

Dziwna jest wiosna roku 2019. Kiedy wydawało się pod koniec marca, że wyjście z hal tenisowych na świeże powietrze jest kwestią bardziej dni niż tygodni, a słońce wspierało intensywnie ekipy szykujące korty, niespodziewane ochłodzenia utrudniają realizację tych planów. Skanda jest już gotowa do otwarcia, ale czekamy jeszcze na ocieplenie. Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć klub w innych pracach przygotowawczych - zapraszamy! Bliższe informacje u prezesa Grzegorza.

Sezon turniejowy rusza tydzień po świętach od towarzyskiego debla - w sobotę 27 kwietnia. 1 maja odbędzie się natomiast pierwszy turniej Grand Prix w deblu o nagrody MPEC Olsztyn. Z dalszymi planami można zapoznać się w harmonogramie.

A skoro zaczynamy od debla - jak widać, ubiegłoroczny mistrz Grand Prix gry podwójnej Rafał już nie może się doczekać powrotu do rywalizacji. Trzeba dodać, że grę Rafała chwalił niedawno sam pan Marek wylewnym "może być". Do rychłego zobaczenia na kortach Skandy!

Dodano: 10 kwietnia 2019

Archiwum aktualności z roku 2018
Archiwum aktualności z roku 2017
Archiwum aktualności z roku 2016
Archiwum aktualności z roku 2015
Archiwum aktualności z roku 2014
Archiwum aktualności z roku 2013
Archiwum aktualności z roku 2012
Archiwum aktualności z roku 2011
Archiwum aktualności z roku 2010

Archiwum aktualności z roku 2009

 

Cennik 2022
20 zł za godzinę - niedziele i święta
30 zł za godzinę - dni powszednie i soboty
20 zł za godzinę - członkowie klubu
Pełny cennik
 
Facebook

Ranking Grand Prix Skandy
na koniec sezonu 2022
(gra pojedyncza)
1.
Bartosz Kowalewski
240
2.
Przemysław Zieliński
210
3.
Jakub Piotrowski

152

4.
Jakub Chodkowski
96
5.
Andrzej Cegiełka
92
6.
Jakub Izdebski
78
7.
Marcin Podliński
58
8.
Anna Wojewoda
52
Dariusz Kardaś
52
  Wojciech Wietrzykowski
52
 
Ranking Grand Prix Skandy
na koniec sezonu 2022
(gra podwójna)
1.
Przemysław Zieliński
128
2.
Dariusz Turek
124
3.
Jakub Chodkowski
116
Janusz Chodkowski
116
5.
Wania Olejnik
96
Olivier Wróbel
96
Rankingi TKKF Skanda
 
Tenis na Warmii i Mazurach
Skandę wspierają:
MPEC Olsztyn
DABRO Geodezja
Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel
ABEA Meble Biurowe
PHU Kasia
JML Joanna i Marcin Podlińscy
Pan Marcin
Hurtownia MADA
Jakub Izdebski
Ekspert Usługi Księgowe i Informatyczne Joanna Urban
Gabinet Weterynaryjny Janusza Bila
Auto Salon Mazurek
Pertuś Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego
Gabinet Stomatologiczny Stomak Krystyna i Artur Marczyńscy
Markol Grawer
Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Rusinek

Aktualności | Turnieje | Cennik | Galeria | Skanda | Dojazd | Kontakt

TKKF Skanda
10-457 OLSZTYN - ul. Wyszyńskiego 12A
089 533 02 15 -
kortyskanda@gmail.com