AktualnościTurniejeCennikGaleriaDojazdKontakt
tel. 500 036 039
Skanda

Aktualności

Procedury Polskiego Związku Tenisowego obowiązujące w klubach w czasie trwania pandemii Covid-19

Zmarł Witold Mocarski

Ze smutkiem informujemy, że po ciężkiej chorobie zmarł w wieku 69 lat nasz tenisowy Przyjaciel ze Szczytna - Witold Mocarski. Witek przez lata często odwiedzał Skandę, uczestniczył w naszych turniejach, jeszcze w 2017 był wicemistrzem klasyfikacji seniorów powyżej 60 lat. Był charakterystyczną postacią, zawsze uśmiechniętą i skorą do żartów, niewyczerpaną kopalnią opowieści z własnego barwnego życia: podróży, sukcesów sportowych czy przygód myśliwskich, miłośnikiem specjałów kuchni łowieckiej, którymi chętnie częstował tenisowych przyjaciół. Położył wielkie zasługi dla promocji tenisa w Szczytnie, założył i przez lata kierował Tenis Clubem Szczytno. Nie zdążył nacieszyć się otwartym trzy miesiące temu rodzinnym Kortem Tenisowym im. Dziadka Witolda w Pasymiu. Przekazujemy wyrazy współczucia Rodzinie i wszystkim bliskim Witka; Rodzinie, którą zaraził tenisowym bakcylem...

Sylwetka Witka Mocarskiego na portalu Tygodnika "Szczytno".

Dodano: 21 listopada 2020

Zmarł Wojciech Włodarczyk

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że zmarł Wojciech Włodarczyk, trener, działacz, wybitna postać olsztyńskiego tenisa. Miał 69 lat. W latach 80-tych był jednym z głównych pomysłodawców budowy kortów Skandy, związanych ówcześnie ze Spółdzielnią "Kormoran" i klubem Agora. Organizował turnieje i mecze międzymiastowe, prowadził szkółki tenisowe. Po przedwczesnej śmierci syna Marka zainicjował Memoriał ku Jego pamięci, którego pierwsze edycje grane były na Skandzie. Wiele energii poświęcał w kolejnych latach rozwojowi Memoriału i Fundacji Marka Włodarczyka, ale i ze Skandą utrzymywał kontakty. Także i w ostatnich latach, gdy z niesłabnącym zacięciem walczył o powrót do zdrowia i tenisa po poważnym wypadku samochodowym. Żegnamy Przyjaciela Skandy... Przekazujemy wyrazy współczucia Żonie i najbliższym.

Wspomnienie o Panu Wojtku na portalu wama-sport.pl.

Dodano: 5 listopada 2020

Przemek Zieliński wygrał Ruletkę

Co roku jednym z ważnych akcentów skandowskiej jesieni jest tie-breakowa Rosyjska Ruletka. Tym razem rywalizacja toczyła się z jednej strony w oczekiwaniu na wielki finał Igi Świątek w Paryżu, z drugiej w cieniu nasilenia pandemii. Sprawnemu przeprowadzeniu zawodów sprzyjało okienko pogodowe - padać przestało wieczorem w piątek, a nowe opady przeszły dopiero w sobotnie popołudnie.

Tie-breakowa "strzelanina" zakończyła się wygraną Przemka Zielińskiego, przed Kubą Izdebskim. Znakomite widowisko decydujące o trzecim miejscu stoczyli Adam Gala i Grzegorz Bukowski, wygrał ten pierwszy. Ach, ta piłka staczająca się po siatce przy 6:6 w piątym tie-breaku... Piąte miejsce dla debiutującego na Skandzie Bartosza Ogrodowczyka, szósta była Dominika Szwed. Relacja z turnieju dostępna jest już na portalu olsztyn24.com, zapraszamy!

Jeśli pogoda pozwoli, a zarazem nie rozszaleje się dalej koronawirus, w sobotę 17 października na Skandzie rozegrany zostanie deblowy turniej towarzyski. Zestawy par będziemy losować spośród zgłoszonych uczestników, a początek zabawy o godzinie 10. Jest szansa, że zagra Pan Marek! Zapraszamy!

Dodano: 10 października 2020

Deblowy turniej MPEC dla Bartka Kowalewskiego i Darka Kardasia

Piąty turniej Grand Prix Skandy w grze podwójnej o nagrody MPEC Olsztynzamknął tegoroczny, skrócony deblowy cykl. Zwycięzcami okazali się Bartek Kowalewski i Darek Kardaś, którzy w finałowym spotkaniu pokonali 6:3, 6:0 Andrzeja Cegiełkę i Szymona Borowskiego. Trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Senderowskiemu i Krzysztofowi Wowkonowiczowi, przed rodzinnym duetem Karoliną i Leonem Lewandowskimi. W finale turnieju pocieszenia Monika Erzepki i Kasia Kozimor pokonały Dominikę i Bolesława Szwedów. Zapraszamy do relacji i galerii turniejowej na portalu olsztyn24.com.

Bartek Kowalewski został triumfatorem cyklu Grand Prix w deblu, gromadząc 184 punkty. Dalsze miejsca zajęli: 2. Szymon Borowski, 3. Dariusz Kardaś i Piotr Łaguna, 5. Robert Laskowski, 6. Grzegorz Senderowski i Krzysztof Wowkonowicz, 8. Marek Roszkowski, 9. Mateusz Krajewski i Jakub Piotrowski.

W sobotę 10 października odbędzie się stała atrakcja sezonu - tie-breakowy turniej Rosyjska Ruletka. Zapraszamy! Początek o godzinie 10.

Dodano: 5 października 2020

Od października korty czynne od godziny 15

Uwaga! Z początkiem października zmieniają się godziny otwarcia kortów. W dni powszednie (poniedziałek-piątek) Skanda czynna będzie od godziny 15, a w sprawie ewentualnego wynajmu kortów w godzinach wcześniejszych możliwy jest kontakt pod numerem telefonu pana Grzegorza (oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem). Przypominamy również, że zgodnie z wieloletnią tradycją październikowe sobotnie turnieje rozpoczynają się o godzinie 10! Zapraszamy!

Dodano: 1 października 2020

Ela Suchowilska i Przemek Sobiech mistrzami gry mieszanej

W ósmej już edycji mistrzowskiego turnieju mikstowego na Skandzie najlepsza okazała się doświadczona para tenisistów kortowskich - Elżbieta Suchowilska i Przemysław Sobiech, którzy po dłuższej nieobecności odwiedzili, jakże skutecznie, nasze korty. W decydującej rozgrywce Ela i Przemek pokonali Karolinę Lewandowską i Przemka Wojciechowicza. Trzecie miejsce przypadło Oli Rzentkowskiej i Andrzejowi Cegiełce, przed Anną Mocarską-Gierach i Panem Markiem Jędrzejczykiem. Niepokonani w pocieszeniu okazali się pani Marzenka Truskowska z Bartkiem Kowalewskim. Ich finałowymi rywalami była para rodzinna (córka-tata) Amelia i Mariusz Daszewscy, a Amelia otrzymała specjalną nagrodę za waleczność i piękną grę.

Zapraszamy na relację turniejową na portalu gazetaolsztynska.pl., a już w sobotę 3 października - o godzinie 10 - na kolejne zmagania turniejowe - szósty turniej Grand Prix Skandy w deblu o nagrody MPEC Olsztyn.

Dodano: 29 września 2020

Po raz trzeci Masters dla Bartka Kowalewskiego!

Niepokonany w 2020 w cyklu Grand Prix Bartek Kowalewski zachował ten status także w turnieju Masters. Po raz trzeci z rzędu Bartek triumfował w turnieju, w finale pokonując Przemka Zielińskiego 6:2, 6:4. Na najniższym stopniu podium zameldował się Kuba Piotrowski, po wygranej 6:3, 3:6, 10:6 nad Piotrem Kowalskim. Piąty był niezmordowany Kuba Izdebski, szósty Bartek Cierach. Relacja turniejowa redaktora Wąsowskiego jest dostępna na regionalnych portalach, m.in. olsztyn24.com.

A już w sobotę 26 września o godzinie 9 po raz ósmy zmierzą się na Skandzie pary mieszkane w mikstowych mistrzostwach Olsztyna. Zapraszamy! A że nie samym tenisem człowiek żyje, polecamy również wystawę prac jednej z faworytek turnieju - Karoliny Lewandowskiej, która prezentuje swoją twórczość w Starym Ratuszu. Warsztaty plastyczne prowadzone przez Karolinę będą również towarzyszyć naszemu turniejowi.

Dodano: 23 września 2020

Zagrali dla Zosi, mistrzami cyklu Seniorów PHU Kasia Lech Wąsowski i Kuba Piotrowski

Po tygodniowej przerwie turniejowej do rywalizacji powrócili seniorzy Olsztyna w grze pojedynczej, walcząc po raz czwarty o nagrody ufundowane przez PHU Kasia. Turniej stał się także okazją do pomocy 4-letniej Zosi Czernieckiej w jej walce o zdrowie, cały dochód turniejowy i dodatkowe wpłaty zawodników wsparły fundusz na jej operację i rehabilitację.

W rywalizacji w kategorii 50-latków najlepszy okazał się Mariusz Rutkowski, który wyprzedził Lecha Wąsowskiego, Adama Galę i Grzegorza Bukowskiego. Dla Mariusza to pierwszy turniejowy triumf na Skandzie w nowej dla niego kategorii wiekowej. W podsumowaniu sezonu najlepszy okazał się Lech Wąsowski, wyprzedzając o cenne cztery punkty Adama Galę. Grupę open wygrał Przemek Zieliński, przed Kubą Piotrowskim, Kubą Izdebskim, Bogusławem Czarneckim i Piotrem Rumińskim. Zwycięzcą kategorii został Kuba Piotrowski, drugi był Przemek Zieliński, trzeci ubiegłoroczny zwycięzca Kuba Izdebski.

Relacja jest dostępna na olsztyn24.com.

W sobotę 19 września o godzinie 9 rozpocznie się turniej Masters, podsumowujący cykl Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. W ciągu najbliższych dni będziemy się kontaktować z zawodnikami uprawnionymi do startu w celu potwierdzenia udziału. Do zobaczenia!

Dodano: 15 września 2020

Turniej Pana Marcina dla Roberta Laskowskiego, tytuł Grand Prix w singlu dla Przemka Zielińskiego

Szósty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej - ostatni przed Mastersem - toczył się o tradycyjne nagrody Pana Marcina, ale w niełatwych warunkach. Spore opady opóźniły gry aż do wczesnego popołudnia, kilku graczy wycofało się, ale ostatecznie rywalizacja nie zawiodła oczekiwań kibiców. Pierwsze miejsce przypadło Robertowi Laskowskiemu, który w decydującym pojedynku pokonał 9:2 Przemka Zielińskiego. Trzecie miejsce przypadło dla kolejnego gościa z Warszawy, Igora Mironowicza. Tuż za podium tym razem Jakub Izdebski, wiele słów uznania zyskała także gra Katarzyny Kozimor. Zapraszamy na relację na portalu olsztyn24.com.

Turniej wyłonił ostateczną klasyfikację Grand Prix, w której czołowe miejsca zajęli: Przemek Zieliński, Bartek Kowalewski i Kuba Piotrowski. Ci zawodnicy uzyskali prawo gry w turnieju Masters, a także: 4. Jakub Izdebski (84 pkt.), 5. Bartosz Cierach (82), 6. Andrzej Cegiełka (78), 7. Piotr Kowalski (68), 8. Michał Korwek (40). Gratulujemy! Turniej Masters odbędzie się w dniach 19-20 września, wcześniej z zawodnikami zakwalifikowanymi będziemy się jeszcze kontaktować w celu potwierdzenia udziału.

Najbliższa sobota 5 września pozostaje terminem wolnym, który wstępnie Skanda zamierza wykorzystać na towarzyskie zmagania (pewnie deblowe) wszystkich chętnych miłośników naszego klubu. Natomiast 12 września o godzinie 9 zapraszamy na turniej seniorów Olsztyna w singlu w kategoriach wiekowych (powyżej 50 lat i open) o nagrody PHU Kasia. Zmaganiom towarzyszyć będzie cel charytatywny: zbiórka środków na wsparcie leczenia 4-letniej Zosi Czernieckiej.

Dodano: 30 sierpnia 2020

Robert Laskowski i Bartosz Kowalewski najlepsi w deblu o nagrody Autosalonu Mazurek

Czwarty turniej Grand Prix Skandy w deblu - o nagrody znanego i cenionego Autosalonu Mazurek - przyniósł wygraną Robertowi Laskowskiemu i Bartoszowi Kowalewskiemu. Kolejne miejsca w czołówce zajęły pary: Szymon Borowski i Piotr Łaguna (II miejsce), Marcin Brzozowski i Jakub Izdebski (III miejsce) oraz Grzegorz Senderowski i Krzysztof Wowkonowicz (IV miejsce). Relacja i galeria z turnieju dostępna jest na portalu olsztyn24.pl.

W najbliższą sobotę 29 sierpnia od godziny 9 zapraszamy ponownie na zmagania singlowe. Rozegrany zostanie szósty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody Pana Marcina!

Dodano: 25 sierpnia 2020

Uwaga! Zmiana terminarza!

Zarząd Skandy postanowił o zamianie terminów turnieju Masters Grand Prix Skandy i ostatniego turnieju Seniorów Olsztyna o nagrody PHU Kasia. Mając na uwadze doświadczenia ostatnich dwóch lat, kiedy kolizje terminowe prestiżowych turniejów na innych obiektach nie pozwalały w naszym Mastersie uczestniczyć w pełnym wymiarze czołowym graczom, w tym roku Masters zostanie rozegrany o tydzień później - 19-20 września. Da to zainteresowanym szansę zagrać także w Olsztyńskich Spotkaniach Tenisowych w Jakubowie (5-6 września) i Letnich Mistrzostwach Warmii i Mazur Polskiej Ligi Tenisa na kortach Jodłowa (12-13 września).

W związku z tą zmianą ulega przesunięciu także czwarty turniej Seniorów Olsztyna o nagrody PHU Kasia, który zostanie rozegrany 12-13 września.

Dodano: 16 sierpnia 2020

Turniej seniorów PHU Kasia dla Tomka Warownego i Jacka Kalinowskiego

W kolejny upalny weekend odbył się trzeci turniej seniorów Olsztyna o pamiątki sportowe PHU Kasia. Świąteczny dzień i słoneczna pogoda nie zniechęciła uczestników, frekwencja dopisała, a w efekcie nie zabrakło i pięknego, emocjonującego tenisa. W kategorii powyżej 50 lat najlepszy okazał się Tomek Warowny, ale do wyłonienia mistrza potrzebna była mała tabelka uwzględniająca sety, bo z identycznym bilansem gier turniej zakończyli także drugi Adam Gala i trzeci Lech Wąsowski. Tuż za podium Leszek Żbikowski, piąte miejsce dla Grzegorza Bukowskiego. Niemniej ciekawie było w kategorii open, gdzie w finale Jacek Kalinowski pokonał Przemka Zielińskiego 7:6, 3:6, 10:5. W meczu o trzecie miejsce Kuba Piotrowski wygrał z Bartoszem Cierachem. W grupie open rozegrano także turniej pocieszenia, który wygrał Piotr Rumiński, przed Michałem Korwkiem, Jakubem Izdebskim i Karoliną Lewandowską. Zapraszamy na relację turniejową na portalu olsztyn24.com.

Zaległy finał piątego turnieju Grand Prix Skandy w singlu wygrał w czwartek Bartek Kowalewski, który zdecydowanie pokonał Przemka Zielińskiego 6:0, 6:2.

W sobotę 22 sierpnia od godziny 9 na korty Skandy wracają debliści, którzy w czwartym turnieju Grand Prix powalczą o nagrody firmy Autosalon Mazurek. Zapraszamy!

Dodano: 16 sierpnia 2020

Urodzinowe Grand Prix w singlu czeka jeszcze na rozstrzygnięcie

Piąty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej toczył się w nieprzeciętnym upale, a aspekt sportowy był ważny, ale czy najważniejszy? Turniej stał bowiem pod znakiem urodzin - okrągłego półwiecza - dwóch znanych skandowskich graczy, Adama Gali i Tomka Gamrata, którzy uraczyli wszystkich obecnych znakomitym grillowym poczęstunkiem. Finałowe emocje jeszcze przed nami, bowiem Bartek Kowalewski i Przemek Zieliński zmierzą się (po raz czwarty w finale w tym cyklu w 2020!) dopiero w czwartek 13 sierpnia. Na półfinałach występ zakończyli Kuba Piotrowski i Tomek Nowacki, umacniając się w czołówce klasyfikacji Grand Prix. Jubilat Adam Gala triumfował ostatecznie w pocieszeniu, pokonując po zaciętym finale Leszka Żbikowskiego 6:4, 7:6. Przede wszystkim jednak napisać trzeba o debiutantach, od których korty Skandy zaroiły się w sobotę. Tomek Warowny, w swoim pierwszym skandowskim singlu, pokonał ambitnie walczącego Marcina Spychalskiego i osiągnął ćwierćfinał. Podobny rezultat stał się udziałem innego debiutanta, Piotra Rumińskiego z Biskupca. Zagrali także m.in. Michał Iwanowicz (ćwierćfinał pocieszenia) i Kamil Zboch (półfinał pocieszenia), po serii treningowych gier na naszych kortach odważnie stawiający pierwsze turniejowe kroki. O innego rodzaju debiucie można mówić w przypadku Grześka Bukowskiego, który dzielnie walczył i z kontuzją (zmiana ręki dominującej), i z przeciwnikiem, uległ jednak w meczu otwarcia Jakubowi Izdebskiemu. Z kolei ćwierćfinał Michała Korwka otwiera mu duże szanse występu w turnieju Masters. Pechowo losował ponownie Kajetan Ignaczewski, trafiając w pierwszej rundzie na Bartka Kowalewskiemu.

Galeria zdjęć turniejowych i krótka relacja dostępne są na portalu olsztyn24.pl.

W kolejną świąteczną sobotę 15 sierpnia od godziny 9 po raz trzeci seniorzy Olsztyna zmierzą się w walce o nagrody sportowe PHU Kasia. Turniej będzie rozegrany w kategoriach singlowych open i powyżej 50 lat. Zapraszamy!

Dodano: 10 sierpnia 2020

WAMA Ladies Open - propozycja dla Pań na zaprzyjaźnionych kortach Jodłowa

Z przyjemnością obserwujemy, że w tym sezonie wiele Pań chwyta za rakiety na Skandzie, a tymczasem z przyjemnością zapraszamy Nasze Zawodniczki także na turniej - jedyny w swoim rodzaju - WAMA Ladies Open. W dniach 29-30 sierpnia na kortach klubu Jodłowa odbędzie się czwarta edycja tej imprezy, od początku wspieranej również przez nasze stowarzyszenie. Dobra zabawa gwarantowana! Więcej informacji i zapisy na stronie turnieju.

Dodano: 4 sierpnia 2020

Zwycięscy debliści turnieju Centrum Wsparcia Sportu Polska: Bartek Kowalewski i Darek Kardaś

Trzeci turniej Grand Prix Skandy w deblu odbył się pod patronatem Fundacji Centrum Wsparcia Sportu Polska, która zapewniła bogatą pulę nagrodową. W finale Darek Kardaś i Bartek Kowalewski pokonali Szymona Borowskiego i Marcina Poroszewskiego 6:1, 6:1. Trzecie miejsce przypadło gościom z Krakowa - Stanisław Kozłowski i Ryszard Rakoczy, którzy odwiedzili Skandę już w zeszłym roku, pokonali Jakuba Piotrowskiego i Mateusza Krajewskiego 6:4, 6:0. Turniej pocieszenia dla Bartka Cieracha i Bogusia Czarneckiego, przed Krzysztofem Wowkonowiczem i Grzegorzem Senderowskim oraz Karoliną Lewandowską i Marzeną Truskowską.

Relacja turniejowa autorstwa niezawodnego Lecha Wąsowskiego dostępna jest także na portalu olsztyn24.pl.

Tymczasem w sobotę 8 sierpnia od godziny 9 do rywalizacji wracają singliści w cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Piątemu turniejowi tego cyklu towarzyszy miła okazja - 50-lecie naszych znakomitych kolegów, Adama Gali i Tomka Gamrata. Zapraszamy!

Dodano: 4 sierpnia 2020

Grand Prix Skandy Gabinetu Stomak dla Przemka Zielińskiego

W czwartym turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody Gabinetu STOMAK państwa Marczyńskich zabrakło tym razem trzykrotnego triumfatora tegorocznych turniejów cyklu Bartka Kowalewskiego. Z jego nieobecności skorzystał Przemek Zieliński, który w finale pokonał Jakuba Piotrowskiego 6:2, 6:1, a także awansował na pozycję lidera Grand Prix.

Emocjonujące były zwłaszcza półfinały. Jakub pokonał Piotra Kowalskiego 6:2, 3:6, 10:8, a Przemek rywalizował z Andrzejem Cegiełką, który nie mógł dokończyć meczu również na etapie supertie-breaka. Warte odnotowania były występy Pawła Tetycha, który dzięki wygranej z Karoliną Lewandowską zameldował się w ćwierćfinale, oraz pnącego się w górę klasyfikacji Bartka Cieracha, który wprawdzie uległ w ćwierćfinale Andrzejowi Cegiełce, ale wygrał w dobrym stylu z Michałem Korwkiem. Pechowo grał tym razem Marek Roszkowski - dwukrotny triumfator tegorocznych skandowskich debli poddał mecz pierwszej rundy z powodu urazu. Życzymy powodzenia za tydzień w mistrzostwach Polski lekarzy! W turnieju pocieszenia najlepszy był Michał Korwek, przed Mateuszem Pisiałkiem (Bartoszyce), Jakubem Izdebskim i Karoliną Lewandowską. Miło było gościć na Skandzie, tym razem w roli kibiców, kilku znakomitych graczy sprzed lat, którzy - jak mamy nadzieję - jeszcze niejedno pokażą na kortach: Krzysztofa Chudzickiego, Zdzisława Paliwodę i Aleksandra Pieczkina.

Pierwszy weekend sierpnia rozpoczniemy trzecim turniejem Grand Prix Skandy w deblu o nagrody fundacji Centrum Wsparcia Sportu Polska. Początek turnieju zaplanowany jest na 1 sierpnia na godzinę 9. Zapraszamy!

Dodano: 26 lipca 2020

Leszek Wąsowski i Przemek Zieliński zwycięzcami turnieju seniorów PHU Kasia

Sobotnia rywalizacja o puchary ufundowane przez wieloletniego skandowskiego sponsora - PHU Kasia - w seniorskich kategoriach singlowych toczyła się pod znakiem nieprzeciętnego upału. Nie zniechęciło to jednak graczy zarówno w kategorii open, jak i powyżej 50 lat, a w rywalizacji wzięły udział także panie.

W starszej grupie zdecydowanie triumfował Lech Wąsowski, wyprzedzając Monikę Erzepki, Adama Galę (piękny pojedynek otwarcia), Leszka Żbikowskiego i Kasię Kozimor. Szczególnie zacięte mecze odnotowano w czołówce. W kategorii open wszystkie mecze i tym samym cały turniej wygrał Przemek Zieliński, drugie miejsce przypadło Robertowi Laskowskiemu, trzeci był Kuba Piotrowski. Tuż poza podium tym razem Jakub Izdebski, a piąte miejsce przypadło Karolinie Lewandowskiej (debiut singlowy na Skandzie). Relacja z turnieju jest dostępna na portalu olsztyn24.com.

W najbliższą sobotę 25 lipca od godziny 9 Skanda zaprasza na czwarty już turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Tym razem rywalizować będziemy o nagrody Gabinetu Stomatologicznego STOMAK Krystyny i Artura Marczyńskich.

Dodano: 20 lipca 2020

Trzeci turniej Grand Prix w singlu - trzecia wygrana Bartka Kowalewskiego

Wygląda na to, że w sezonie 2020 zawodnicy wyspecjalizowali się w swoich konkurencjach. Turnieje deblowe wygrywają Piotr Łaguna z Markiem Roszkowskim, a singlowe Grand Prix - Bartek Kowalewski, który sięgnął w ostatni weekend po trzeci już triumf w cyklu. Tym razem okazał się najlepszy w turnieju o nagrody niezawodnej firmy DABRO Geodezja, a w finale pokonał Przemka Zielińskiego 6:0, 6:4 (skład finału także był po raz trzeci identyczny!). W półfinale Bartek wygrał z Igorem Piotrkowskim, a Przemek ze sponsorem Pawłem Dąbrowskim. Turniej pocieszenia tym razem dla Kuby Piotrowskiego, przed Kajetanem Ignaczewskim. Godnych odnotowania było kilka ciekawych pojedynków pierwszej rundy: Bartek Cierach pokonał Jakuba Izdebskiego, Andrzej Cegiełka po trzech ciężkich setach odprawił Tomka Nowackiego, a Paweł Dąbrowski rozpoczął drogę do półfinału od pokonania Darka Kardasia.

Oczywiście po trzech turniejach - co w 2020 oznacza już półmetek walki o Masters - w klasyfikacji Grand Prix prowadzi Bartek Kowalewski (144 pkt.), przed Przemkiem Zielińskim (120), Jakubem Piotrowskim (66) i Bartkiem Cierachem (58). Zapraszamy do turniejowej galerii na portalu olsztyn24.com.

W kolejną sobotę 18 lipca o godzinie 9 zapraszamy na drugi turniej seniorów Olsztyna w singlowych kategoriach wiekowych (open i powyżej 50 lat), o pamiątki sportowe PHU Kasia. Jeśli tendencja opisana wyżej się potwierdzi, trudno będzie zatrzymać Jakuba Piotrowskiego (open) i Adama Galę (+50)...

Dodano: 12 lipca 2020

Drugi tytuł deblowy dla Piotra Łaguny i Marka Roszkowskiego

W sobotę 4 lipca walczono na Skandzie w drugim turnieju deblowego cyklu Grand Prix o nagrody MPEC Olsztyn. Sukces z pierwszego turnieju sezonu 2020 powtórzyli Piotr Łaguna i Marek Roszkowski, którzy tym razem pokonali w finale Mariusza Rutkowskiego i Bartosza Cieracha 6:2, 6:2. Trzecie miejsce - wyjątkowo bez dodatkowego meczu - przypadło wspólnie parom: Tomasz Nowacki i Igor Piotrkowski (numer dwa rozstawienia) oraz Jakub Piotrowski i Mateusz Krajewski. W finale turnieju pocieszenia, przełożonym z powodu niezależnych okoliczności, zmierzą się jeszcze w tym tygodniu Tomasz Gamrat i Wiesław Jaśkiewicz z Grzegorzem Senderowskim i Krzysztofem Wowkonowiczem. Godny odnotowania był debiut pary Anita Świat i Agata Moździerz, również para mieszana - Robert Laskowski i Alicja Kieraj - zanotowała udany występ, zakończony dopiero w ćwierćfinale.

Relacja z turnieju, wraz z galerią, dostępna jest na portalu "Gazety Olsztyńskiej".

W kolejną sobotę 11 lipca - na trzecie zmagania singlistów (Grand Prix Skandy w grze pojedynczej) - zaprasza na Skandę firma DABRO Geodezja. Początek rywalizacji o godzinie 9.

Dodano: 8 lipca 2020

Bartosz Kowalewski po raz trzeci najlepszy w turnieju ABEA

W zeszłym roku pod znakiem upału, a w tym roku - pod znakiem burz stała edycja (już dziewiąta!) turnieju o nagrody firmy ABEA Meble Biurowe, zarazem drugi turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Przekonali się o tym szczególnie późniejszy triumfator Bartek Kowalewski i Jakub Piotrowski, których półfinał gwałtowna nawałnica przerwała w sobotnie popołudnie na etapie supertie-breaka. Ostatecznie Bartek wygrał zarówno ten mecz (6:7, 6:1, 10:2), jak i finał z Przemkiem Zielińskim (6:1, 6:1), po raz trzeci stając się właścicielem fotela firmowego ABEA. W towarzyskim pojedynku o trzecie miejsce Kuba Piotrowski pokonał Piotra Kowalskiego. Na uwagę zasługuje postawa doświadczonych graczy - Darek Turek dotarł do ćwierćfinału, eliminując aktualnego lidera Grand Prix Bartoszyc Mateusza Pisiałka, podobnie sponsor Robert Pierzycki, notując wygraną nad Jakubem Izdebskim. Wygrana Bartka Kowalewskiego umocniła go na czele klasyfikacji Grand Prix 2020.

Burzowe zaległości nie zostały jeszcze nadrobione w całości: do rozegrania pozostaje finał turnieju pocieszenia, w którym zmierzyć się mają - planowo we wtorek 30 czerwca, o ile pogoda pozwoli - Paweł Tetych (udany powrót do rywalizacji po dłuższej przerwie) i zawsze groźny Andrzej Cegiełka. Dodajmy, że na liście startowej zabrakło zeszłorocznego zwycięzcy turnieju ABEA Piotra Łaguny, który wraz z Marcinem Podlińskim reprezentował Olsztyn na warszawskim finale Polskiej Ligi Tenisa. Tym razem obaj skandowscy bywalcy zakończyli występy na pojedynkach ćwierćfinałowych, ale za rok...

Natomiast nie za rok, a już za tydzień, w sobotę 4 lipca o godzinie 9, szansa na następne deblowe emocje i punkty. Skanda zaprasza na drugi turniej Grand Prix w grze podwójnej o nagrody MPEC Olsztyn.

Dodano: 29 czerwca 2020

Inauguracja cyklu seniorów PHU Kasia, najlepsi Adam Gala i Jakub Piotrowski

W trzecim turniejowym tygodniu przyszła pora na inaugurację sezonu w cyklu seniorów Olsztyna w kategoriach wiekowych o pamiątki sportowe PHU Kasia. W 2020 seniorzy spotykają się tylko cztery razy, więc każdy zdobyty punkt może okazać się na wagę złota!

W kategorii powyżej 50 lat debiutował Adam Gala i zrobił to z takim przytupem, że zatrzymał się dopiero ...na pierwszym miejscu. W pokonanym polu pozostawił samego Leszka Wąsowskiego, wygrywając 1:6, 6:4, 10:7. Trzecie miejsce zajął doświadczony Darek Turek, a tuż za podium znalazł się Leszek Żbikowski. W kategorii open zabrakło broniącego tytułu Jakuba Izdebskiego, ale godnie zastąpił go imiennik Jakub Piotrowski, wysoko pokonując w finale Grzegorza Senderowskiego.

Zarówno dla Adama, jak i Jakuba, są to pierwsze seniorskie wygrane turniejowe na Skandzie. Serdecznie gratulujemy! Już za tydzień szansa na powtórkę, tym razem w cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. W sobotę 27 czerwca o godzinie 9 rusza dziewiąta już edycja turnieju o nagrody firmy ABEA Meble Biurowe. Zapraszamy!

Dodano: 21 czerwca 2020

Deblowa wygrana Piotra Łaguny i Marka Roszkowskiego

W pierwszym turnieju Grand Prix Skandy w grze podwójnej - o nagrody Szymona - najlepsza okazała się para Piotr Łaguna/Marek Roszkowski. Rozstawieni z numerem drugim Piotrek i Marek pokonali w finale Bartka Kowalewskiego i Darka Kardasia 6:2, 6:2, a wcześniej w emocjonującym półfinale wygrali z Robertem Laskowskim i Marcinem Poroszewskim (6:4, 6:3). Robert i Marcin zajęli ostatecznie trzecie miejsce, czwarte przypadło Igorowi Piotrkowskiemu i Tomaszowi Nowackiemu. W turnieju pocieszenia bezkonkurencyjni okazali się Krzysiek Kapiszka i Patryk "Stach" Pawłowski, umiejętnie rozkładając siły i wygrywając efektowny finał z Jakubem Piotrowskim i Mateuszem Krajewskim 6:3, 1:6, 10:6. Podium turnieju pocieszenia uzupełnili pan Grzegorz Senderowski z debiutującym w oficjalnym turnieju na Skandzie Krzysztofem Wowkonowiczem.

W najbliższą sobotę 20 czerwca rozpoczyna się trzeci cykl rozgrywek - turnieje Seniorów Olsztyna w grze pojedynczej o pamiątki sportowe PHU Kasia. Gramy w kategoriach powyżej 50 lat i open. Początek tradycyjnie o 9, zapraszamy!

Dodano: 15 czerwca 2020

Inauguracja dla Bartka Kowalewskiego

Z wysokiego "C" rozpoczął sezon Bartosz Kowalewski! W historycznym, skróconym przez epidemię sezonie to jemu przypadł pierwszy turniejowy triumf - w pierwszym singlowym Grand Prix o nagrody firmy JML Joanna i Marcin Podlińscy. Bartek pokonał kolejno Andrzeja Cegiełkę, swojego imiennika Cieracha i w finale Przemka Zielińskiego. Przemek osiągnął finał po wygranych nad Kubą Izdebskim i Marcinem Podlińskim. Prawdziwą ozdobą turnieju był oczywiście pojedynek pierwszej rundy pomiędzy Marcinem Podlińskim a Jakubem Piotrowskim. Dwóch uczestników ubiegłorocznego Masters stoczyło zacięty mecz, w którym górę wzięło doświadczenie Marcina. Jakub nadrobił straty, sięgając po mistrzostwo pocieszenia, przed Jakubem Izdebskim, Darkiem Turkiem i Marcinem Żurawskim. A turniej ponownie wisiał na włosku... - jak nie epidemie, to burze: dosłownie na godziny przed inauguracją turniejowego sezonu przetoczyły się nad Olsztynem naprawdę nieprzyjemne opady i wyładowania.

Nieobecny tym razem - triumfował na kortach klubu Jodłowa w Pucharze Polskiej Ligi Tenisa, gratulacje!! - Piotr Łaguna pozostał liderem klasyfikacji kroczącej Grand Prix.

Po emocjach singlowych czas na inaugurację debla. W sobotę 13 czerwca o godzinie 9 rusza pierwszy turniej Grand Prix w grze podwójnej o nagrody Szymona. Udział zapowiedziało szereg mocnych par, zapraszamy!

Dodano: 9 czerwca 2020

Uwaga! Turniejowicze na start!

Stopniowe rozluźnianie ograniczeń epidemiologicznych to sygnał do rozpoczęcia turniejowej karuzeli także na Skandzie! Szczegóły harmonogramu są jeszcze ustalane, z pewnością imprez będzie mniej (krótsze cykle), ale mamy nadzieję rozegrać wszystko to, co na dobre wrosło w tradycję naszych kortów. A inauguracja już za tydzień w sobotę 6 czerwca, rozpoczynamy turniejem Grand Prix w grze pojedynczej o nagrody firmy JML Joanna i Marcin Podlińscy! W kolejną sobotę 13 czerwca rywalizację Grand Prix rozpoczną debliści w walce o nagrody Pana Szymona.

W najbliższych dniach więcej szczegółów!

Dodano: 29 maja 2020

Zaczynamy trudny sezon 2020

W poniedziałek 4 maja wracamy na korty także na Skandzie! Grać będziemy oczywiście obwarowani wymogami sanitarnymi, których szczegóły zostaną podane niebawem. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi Polskiego Związku Tenisowego w tej kwestii (dokument powyżej, będzie widniał na tej stronie przez cały czas obowiązywania ograniczeń). Konieczne będzie przestrzeganie zasad dystansu społecznego, zachowanie stosownych odległości, regularne dezynfekcje rąk i sprzętu, używanie masek w drodze na kort i inne.

Korty będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20, w soboty, niedziele i święta w godzinach 10-20. Zapraszamy do rezerwacji telefonicznych pod numerem telefonu 89 533 02 15, ewentualnie poza godzinami pracy kortów pod numerem telefonu pana Grzegorza.

Początek sezonu turniejowego przesuwamy wstępnie na początek czerwca, a sytuacja może się zmienić w zależności od bieżącego stanu epidemii. Turniejów w tradycyjnych cyklach na pewno będzie mniej. Więcej informacji niedługo.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym cennikiem. Wobec niezbędnych kosztów zabezpieczenia obiektu do warunków bezpieczeństwa sanitarnego, późnej inauguracji skracającej sezon i przypuszczalnym ograniczeniu zainteresowania chętnych jakimikolwiek formami rekreacji, zmianie ulega cena podstawowego wynajmu za godzinę. Zdecydowaliśmy się jednak nie podnosić cen dla członków klubu.

Przed nami trudny, ale z pewnością też niezapomniany sezon. Zapraszamy!

Dodano: 29 kwietnia 2020

Archiwum aktualności z roku 2019
Archiwum aktualności z roku 2018
Archiwum aktualności z roku 2017
Archiwum aktualności z roku 2016
Archiwum aktualności z roku 2015
Archiwum aktualności z roku 2014
Archiwum aktualności z roku 2013
Archiwum aktualności z roku 2012
Archiwum aktualności z roku 2011
Archiwum aktualności z roku 2010

Archiwum aktualności z roku 2009

 

Cennik 2024
30 zł za godzinę - osoby niezrzeszone
20 zł za godzinę - członkowie klubu
Pełny cennik
 
Facebook

Ranking kroczący Grand Prix Skandy
2023/2024
(gra pojedyncza)
1.
Piotr Łaguna
176
2.
Przemysław Zieliński
168
3.
Łukasz Cieciórski

138

4.
Jakub Izdebski
136
5.
Krzysztof Kapiszka
96
6.
Bartosz Kowalewski
88
7.
Jakub Piotrowski
86
8.
Marcin Podliński
72
9.
Łukasz Klimuk
60
10. Mateusz Olszewski
45
Ranking Grand Prix Skandy
2024
(gra podwójna)
1.
Bartosz Kowalewski
88
2.
Łukasz Cieciórski
76
.
Przemysław Zieliński
76
4.
Dariusz Turek
60
.
Wojciech Wietrzykowski
60
6
Szymon Borowski
48
Rankingi TKKF Skanda
 
Tenis na Warmii i Mazurach
Skandę wspierają:
MPEC Olsztyn
DABRO Geodezja
Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel
ABEA Meble Biurowe
PHU Kasia
JML Joanna i Marcin Podlińscy
Pan Marcin
Hurtownia MADA
Fundacja Centrum Wsparcia Sportu Polska
Auto Salon Mazurek
Pertuś Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego

Aktualności | Turnieje | Cennik | Galeria | Skanda | Dojazd | Kontakt

TKKF Skanda
10-457 OLSZTYN - ul. Wyszyńskiego 12A
500 036 039 -
kortyskanda@gmail.com