AktualnościTurniejeCennikGaleriaDojazdKontakt
tel. 89 533 02 15
Skanda

Aktualności

Procedury Polskiego Związku Tenisowego obowiązujące w klubach w czasie trwania pandemii Covid-19

Koniec sezonu...

I jak co roku nadszedł ten jesienny czas, kiedy przychodzi zamknąć tenisowe obiekty na wolnym powietrzu. W pierwszych dniach listopada Skanda zakończyła drugi z rzędu "pandemiczny" sezon, tak jak i w 2020 nieco krótszy niż zazwyczaj, rozpoczęty z kilkutygodniowym poślizgiem. Dziękujemy wszystkim korzystającym z kortów, wynajmującym, grającym w turniejach, a także naszym sponsorom. Życzymy udanej tenisowej zimy i do zobaczenia w 2022!

Dodano: 17 listopada 2021

Losowany debel dla Krzyśka i Przemka

W miniony weekend pogoda okazała się łaskawa dla tenisistów, bliska złotej polskiej jesieni, dzięki czemu udało się przeprowadzić koleżeński turniej deblowy. Z par połączonych losowo najlepsza okazała się tym razem kombinacja Krzysztofa Wowkonowicza i Przemka Zielińskiego, drugie miejsce dla Kuby Izdebskiego i Wojtka Wietrzykowskiego, a najniższy stopień podium przypadł Darkowi Turkowi i Andrzejowi Wojewodzie. Nie brakowało niczego: walki, zabawy, tie-breaków, pięknych wymian, wreszcie piłek, o których losie decydowali nie tenisiści, a wiatr...

W sobotę 23 października o godzinie 10 spróbujemy tę losowaną deblową zabawę powtórzyć, chociaż prognozy nie wyglądają zbyt pewnie. Z wstępnych deklaracji jest szansa na grę Pani Marzenki! W każdym razie zapraszamy do zgłoszeń telefonicznych w sobotę między godziną 9:30 a 10. Oby aura znowu była życzliwa!

Dodano: 21 października 2021

W Ruletce Jakubów: Chodkowski przed Izdebskim!

Jesień, jesień ...ale Skanda wciąż gra. Tym razem w sobotę odbył się kolejny żelazny punkt skandowskiego harmonogramu - Rosyjska Ruletka. Mistrzem tie-breaków został Kuba Chodkowski, który pozostał niepokonany i wyprzedził tym razem swojego imiennika Izdebskiego. Dalsze miejsca przypadły graczom bardziej doświadczonym: trzeci był Mariusz Rutkowski, a czwarty Andrzej Wojewoda. W czołówce zameldowali się - jak zazwyczaj - ponadto m.in.: Adam Gala (5), Darek Turek (6), Marek Dumka (7), Krzysztof Wowkonowicz (8), Wojtek Wietrzykowski (9). Kto nie grał, niech żałuje! Tymczasem zaległy finał ostatniego turnieju Seniorów Olsztyna PHU Kasia w grupie 50-latków wygrał Leszek Wąsowski, który pokonał Mirka Bujnowskiego 0:6, 6:2, 10:3 i nie omieszkał podsumować turnieju oraz całego cyklu na olsztyn24.com.

Jeśli pogoda pozwoli, w sobotę 16 października o godzinie 10 rozpocznie się towarzyski turniej deblowy. Tym razem nie trzeba zgłaszać się parami, bo partnerzy będą losowani. Zapraszamy!

Dodano: 12 października 2021

Seniorzy PHU Kasia - najlepsi Monika, Przemek i ...

Od soboty trwał interesujący, ale już ostatni (piąty) w tym sezonie turniej cyklu Seniorów Olsztyna o pamiątki sportowe PHU Kasia. Jesień, dość chyba niespodziewanie, bo mimo słońca powiewało chłodem, nastroiła do gry wyjątkowo liczną grupę zawodników. Nie zabrakło też sympatyków chwilowo z rywalizacji wyeliminowanych przez mniej i bardziej groźne kontuzje, żeby wymienić tylko najznakomitszych spośród widzów - Bogusia Czarneckiego (w tym sezonie na Skandzie niepokonanego), Grzesia Bukowskiego, Leszka Żbikowskiego czy Aleksandra Pieczkina. Wróćmy jednak do obecnych. Turniej kobiet zakończył się siostrobójczym finałem warszawskim pomiędzy Moniką Erzepki i Kasią Kozimor; tydzień po mistrzostwie mikstowym Monika powtórzyła sukces i w singlu, wygrywając finał 6:1, 6:1, a we wcześniejszych rundach pokonując obiecujące adeptki tenisa Annę Wojewodę i Katarzynę Matejeską. Kasia w drodze do finału wyeliminowała z kolei Karinę Dumkę i Zosię Kapiszkę, z tym, że tej ostatniej na przeszkodzie stanęła także kontuzja. Ania Wojewoda, której rodzina nie tylko licznie - aż troje zawodników - uczestniczyła w turnieju, ale i wykazała się sympatią do radia (zainteresowani wiedzą, o co chodzi), triumfowała w turnieju pocieszenia. W grupie panów open pierwsze miejsce zajął Przemek Zieliński, przed Kubą Izdebskim, Kubą Chodkowskim i Pawłem Tetychem. Kuba Izdebski po pięciu turniejach cyklu zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji. Również pierwsze miejsce - ale w grupie 50-latków - ma zapewnione redaktor Lech Wąsowski, ale które miejsce ostatecznie zajmie w weekendowym turnieju, jeszcze nie wiemy. Finał zaplanowany został na piątek 8 października na godzinę 16:30 (zapraszamy prawdziwych fanów tenisa!), a rywalem Leszka będzie Mirosław "007" Bujnowski. Nie czas umierać! W meczu o trzecie miejsce Adam Gala pokonał samego Andrzeja Wojewodę po nadzwyczaj zaciętym, trzysetowym, żeby nie napisać trzygodzinnym, pojedynku.

A w sobotę 9 października o godzinie 10 zapraszamy na mocny akcent sezonu - tie-breakową Rosyjską Ruletkę. Wiosną na tie-breaki najlepszy był Bartek Kowalewski, a teraz? Przekonaj się sam i zmierz się z rywalami!

Dodano: 5 października 2021

Monika i Kuba najlepszą parą mikstową

Już po raz dziewiąty na Skandzie walczyły najlepsze pary mieszane o tytuł mistrzów Olsztyna. Triumfowała para Monika Erzepki i Jakub Chodkowski, w bezpośredniej walce wyprzedzając Wioletę Dubilas z Pawłem Tetychem oraz Annę Mocarską-Gierach i Marka Jędrzejczyka. Niespodziewanie poza podium tym razem pani Marzenka Truskowska, która grała w parze z Kubą Izdebskim, a jedno miejsce za nimi uplasowali się Kasia Kozimor i Grzegorz Senderowski. Walki, pięknych zagrań, a także długich trzysetowych meczów nie brakowało..., o czym pisze też wszechobecny redaktor Wąsowski. Już za rok jubileuszowa dziesiąta edycja!

Nieco wcześniej, bo w najbliższą sobotę 2 października - o godzinie 10! - rozpocznie się turniej Seniorów Olsztyna w grze pojedynczej o upominki sportowe PHU Kasia. Grać będziemy w kategoriach: powyżej 50 lat, open pań, open panów. Zapraszamy do udziału!

Dodano: 29 września 2021

Deblowe ostatki i turniej pań

Nie był to najcieplejszy weekend, a do tego dość deszczowy... Mimo tych trudności udało się rozegrać - chociaż dopiero w niedzielę - komplet zaplanowanych turniejów. A oferta była wyjątkowo bogata. Piąty turniej Grand Prix Skandy w deblu o nagrody MPEC Olsztyn wygrali Andrzej Cegiełka z Bogusławem Czarneckim, po fascynującym meczu wyprzedzając Kubę Piotrowskiego i Przemka Zielińskiego. Trzecie miejsce zajęli Jakub i Janusz Chodkowscy. Klasyfikację końcową Grand Prix wygrał Przemek Zieliński (224 pkt.), wyprzedzając Kubę i Janusza Chodkowskich (po 188 pkt.). Kolejne miejsca zajęli: 4. Kuba Izdebski (144), 5. Kuba Piotrowski (136), 6. Mirek Bujnowski (104). W deblowym turnieju seniorów (zawodników 50-letnich i starszych) najlepsi byli Leszek Wąsowski i Mirek Bujnowski, przed Bogusławem Liśkiewiczem i Krzysztofem Wowkonowiczem oraz Grzegorzem Senderowskim i Zbigniewem Banaszkiem. Leszek Wąsowski, zdobywając 176 pkt., został triumfatorem klasyfikacji deblowej seniorów, za nim uplasowali się: 2. Mirek Bujnowski (124), 3. Grzegorz Senderowski (100), 4. Adam Gala i Wiesław Jaśkiewicz (po 88). Zapraszamy na turniejową relację triumfatora - Lecha Wąsowskiego - na portalu olsztyn24.com.

Rywalizowały też panie w grze pojedynczej, w ramach przełożonego z innego terminu turnieju PHU Kasia. Było wyjątkowo wiele emocji! Triumfowała w swoim singlowym debiucie turniejowym Karolina Nowak-Kowalska, która pokonała 6:3, 6:3 Ewę Sznurkowską. Trzecie miejsce przypadło pani Marzence.

Tymczasem w sobotę 25 września o godzinie 9 rozpocznie się dziewiąta już edycja mistrzostw Olsztyna w grze mieszanej. Zapraszamy serdecznie do udziału! Tytułu bronią Ela Suchowilska i Przemek Sobiech, ale warto też przypomnieć, że pierwszymi mistrzami byli Sandra Boraczyńska i pan Marek Jędrzejczyk!

Dodano: 21 września 2021

Bartek Kowalewski po raz czwarty mistrzem Masters

Po dwóch latach przerwy Masters skandowski, z rywalizacją o słynny puchar Treeneo oraz upominki ufundowane przez Centrum Wsparcia Sportu Polska i klub Skanda, udało się przeprowadzić w pełnej ośmioosobowej obsadzie. Byłaby to zarazem faktycznie czołowa ósemka cyklu Grand Prix, ale w ostatniej chwili choroba wyeliminowała Jakuba Piotrowskiego i w trybie awaryjnym do grona uczestników dołączył Paweł Tetych. Emocji nie brakowało już na etapie meczów grupowych. Broniący tytułu Bartek Kowalewski zmuszony był bronić aż trzech piłek meczowych przeciwko Marcinowi Podlińskiemu, ale ostatecznie doprowadził do zwycięskiego dla siebie supertie-breaka. Marcin awansował z tej grupy z drugiego miejsca, a walka o dalsze miejsca pozostała trzeciemu Kubie Chodkowskiemu i czwartemu Pawłowi Tetychowi. Drugą grupę wygrał Przemek Zieliński, za którego plecami zaciętą trzysetową walkę o awans stoczyli Michał Plichtowski i grający w oryginalnym zabezpieczeniu dłoni Kuba Izdebski. Skandowski debiutant Michał potwierdził dobrą dyspozycję z całego sezonu i to on zameldował się w półfinale, Kubie natomiast - oraz czwartemu w tej grupie Darkowi Turkowi - pozostała walka o dalsze miejsca. W niedzielnych półfinałach Bartek dość zdecydowanie pokonał Michała, a Przemek po bardziej zaciętym pojedynku wygrał z Marcinem. Tak więc w finale doszło do powtórki z ubiegłorocznego Masters, i ponownie wygrał Bartek Kowalewski, tym razem w trzech setach: 6:2, 4:6, 6:1. Tym samym po raz czwarty z rzędu triumfował on w prestiżowym Masters. Trzecie miejsce zajął Michał Plichtowski przed Marcinem Podlińskim, piąty był Jakub Chodkowski, szósty Jakub Izdebski, siódmy Paweł Tetych, ósmy - Darek Turek.

Ceremonię dekoracji - zarówno turnieju Masters, jak i za cały sezon Grand Prix - przeprowadził perfekcyjnie pan Krzysztof Kapiszka, który też miał szansę na udział w Masters z dalszej pozycji, ale inne obowiązki mu to uniemożliwiły. Jest już także dostępna tradycyjna relacja redaktora i blogera Leszka Wąsowskiego na olsztyn24.com.

Niestety, niemal natychmiast po zakończeniu finału Masters nad Skandą przeszły intensywne opady, które wstrzymały turniej pań PHU Kasia już na starcie. Nowy termin tych rozgrywek to niedziela 19 września o godzinie 14. Nadchodzący weekend pełen będzie zatem turniejowej rywalizacji, bo rozpocznie się już w sobotę o godzinie 9 piątym turniejem Grand Prix w grze podwójnej o nagrody MPEC Olsztyn. W niedzielę rano (od godziny 10) rywalizować będą także debliści-seniorzy (50-letni i starsi), a po nich odbędzie się wspominany turniej pań. Zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach!

Dodano: 14 września 2021

Turniej Pana Marcina zamknął singlowy cykl Grand Prix

Wrzesień to przedostatni miesiąc gier turniejowych na Skandzie, zaczyna się powoli czas podsumowań. W miniony weekend po raz szósty rywalizowali singliści w cyklu Grand Prix w turnieju sponsorowanym przez (tradycyjnie półanonimowego) Pana Marcina. W takim turnieju faworytem musiał być jakiś Marcin, a zatem... po końcowy sukces sięgnął Marcin Podliński, który w finale wygrał z Kubą Piotrowskim 6:3, 6:3. Marcin pokonał w półfinale Przemka Zielińskiego, a Kuba - Michała Plichtowskiego. W turnieju pocieszenia niepokonany pozostał Jakub Chodkowski, przed Pawłem Tetychem, efektownie debiutującą w skandowskim singlu Anną Wojewodą oraz Darkiem Turkiem. Ozdobą zawodów był pojedynek pierwszej rundy Jakuba Piotrowskiego z Krzyśkiem Kapiszką, po niezwykle wyrównanej walce zakończony pechowym urazem Krzysztofa. Leszek Wąsowski zaprasza na swoją relację z turnieju na portalu olsztyn24.com.

W turnieju Pana Marcina uczestniczyło aż siedmiu tenisistów z ósemki, która zakwalifikowała się do turnieju Masters. Tytuł w cyklu Grand Prix w grze pojedynczej obronił Przemek Zieliński, zaledwie o 10 punktów wyprzedzając Kubę Piotrowskiego. Kolejne miejsca zajęli: 3. Bartek Kowalewski, 4. Michał Plichtowski, 5. Marcin Podliński, 6. Jakub Chodkowski, 7. Jakub Izdebski, 8. Darek Turek. Tuż poza finałową ósemką uplasowali się Andrzej Cegiełka i Krzysztof Kapiszka. Turniej Masters rozpocznie się w sobotę 11 września o godzinie 9, nagrody i pamiątki sportowe zapewniają Fundacja Centrum Wsparcia Sportu Polska oraz Skanda.

Bezpośrednio po zakończeniu turnieju Masters, w niedzielę 12 września o godzinie 14, początek rywalizacji pań w grze pojedynczej w ramach cyklu Seniorów Olsztyna PHU Kasia. Jest to kategoria przeniesiona z ostatniego weekendu sierpnia, kiedy większość naszych tenisistek rywalizowała w pieknym turnieju WAMA Ladies Open. Zapraszamy!

Dodano: 6 września 2021

Po deszczowej sobocie - tenisowa niedziela!

Schyłek wakacji skąpi już nieco letniej pogody, co mocno dało się odczuć w czasie weekendowych zmagań na Skandzie. Ciągłe opady deszczu zmusiły organizatorów do przesunięcia rozgrywek seniorskich PHU Kasia na niedzielę, w efekcie zatem w ciągu jednego dnia odbyły się aż dwa turnieje! Wśród seniorów 50-letnich najlepszy był tym razem Mariusz Rutkowski, po finałowym zwycięstwie nad Grzegorzem Bukowskim, a na półfinałach rywalizację zakończyli Leszek Wąsowski i Mirek Bujnowski. W kategorii open drugie z rzędu zwycięstwo odnotował Robert Laskowski, wyprzedzając Kubę Izdebskiego, Kubę Chodkowskiego i Daniela Jabłonowskiego. Niemniej emocji przyniosły rozgrywki gry mieszanej "Zagraj z Panią...", w których zmierzyło się siedem par, walczących o słynne olsztyneckie ptaszki. Pierwsze miejsce zajęli - już po raz drugi w tym sezonie! - Karolina Lewandowska z Przemkiem Wojciechowiczem, po niezwykle emocjonującym finale z Anią Mocarską i Markiem Jędrzejczykiem. Dalsze miejsca przypadły Wiolecie Dubilas i Pawłowi Tetychowi oraz Annie i Andrzejowi Wojewodom, natomiast już za strefą medalową uplasowały się takie pary, jak Dominika Szwed - Grzegorz Senderowski, Karina i Marek Dumkowie oraz pani Marzenka Truskowska z Kubą Izdebskim, najbardziej zapracowanym zawodnikiem niedzieli, który jako jedyny uczestniczył w obu turniejach. A oba te występy, zresztą nie tylko Kuby, ale i wszystkich pozostałych zawodniczek i zawodników, zrelacjonował już niezawodny redaktor Wąsowski na portalu olsztyn24.com.

W pierwszą sobotę września o godzinie 9 rozpocznie się szósty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody Pana Marcina. Turniej, ostatni w tym cyklu, wyłoni finałową ósemkę turnieju Masters! Zapraszamy!

Dodano: 1 września 2021

Czwarte deblowe Grand Prix dla Kuby i Przemka

Już po raz czwarty rywalizowano w cyklu Grand Prix Skandy w deblu, tym razem o puchary ufundowane przez znany i ceniony Autosalon Mazurek. W turnieju najlepsi okazali się Kuba Piotrowski i Przemek Zieliński, wyprzedzając Kubę i Janusza Chodkowskich oraz Kubę Izdebskiego i Mirka Bujnowskiego. A więc kolejny "kubański" turniej... Niestety nie udało sie rozegrać deblowych zawodów seniorskich.

W sobotę 28 sierpnia o godzinie 9 zapraszamy na kolejny turniej Seniorów Olsztyna w kategoriach wiekowych o nagrody PHU Kasia. Tym razem tylko kategorie męskie (powyżej 50 lat i open), natomiast panie zapraszamy na zaprzyjaźniony turniej WAMA Ladies Open na kortach przy ulicy Jodłowej. Ale na weekend mamy propozycję także dla tych pań, którym czas i głód tenisa pozwoli na rywalizację niedzielną - o godzinie 14 turniej w grze mieszanej "Zagraj z Panią..."! Zapraszamy!

Dodano: 22 sierpnia 2021

Wioleta, Leszek i Robert najlepsi wśród seniorów PHU Kasia

W weekendowym turnieju seniorów Olsztyna o nagrody PHU Kasia rozegrano tym razem wszystkie trzy kategorie. Wśród pań najlepsza okazała się Wiola Dubilas, a kolejne miejsca na podium zajęły Zofia Kapiszka i Katarzyna Matyjeska. W gronie 50-latków pierwszego w sezonie zwycięstwa singlowego doczekał się Lech Wąsowski, wyprzedzając swojego "odwiecznego" rywala Grzegorza Bukowskiego oraz Adama Galę. Wreszcie w grupie open tytuł przypadł Robertowi Laskowskiemu, przed Michałem Plichtowskim i Kubą Chodkowskim. Zainteresowanych zapraszamy na portal olsztyn24.com, gdzie jak zawsze dostępna jest relacja wraz z galerią autorstwa zwycięskiego redaktora Leszka.

Najbliższy weekend natomiast znowu dla deblistów! W sobotę 21 sierpnia o godzinie 9 rozpocznie się czwarty turniej Grand Prix Skandy w grze podwójnej o nagrody Autosalonu Mazurek, a w niedzielę 22 sierpnia od godziny 10 zapraszamy na turniej Seniorski Debel (dla deblistów 50-letnich i starszych). Do zobaczenia!

Dodano: 18 sierpnia 2021

Jubileuszowe dziesiąte zmagania o nagrody ABEA.PL

Tym razem nie w czerwcu, lecz na początku sierpnia spotkaliśmy się na tradycyjnym turnieju firmy ABEA.PL Meble Biurowe. Była to już dziesiąta edycja, rozegrana zarazem jako piąty turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Niezależne okoliczności sprawiły, że sponsor Robert Pierzycki nie mógł być tym razem obecny, część zawodników wystraszył też chyba deszcz, niemiłosiernie padający na Olsztyn przez cały piątek. Mimo to z niewielkim poślizgiem udało się rywalizację rozpocząć i kontynuować do samego końca. W finale Bartek Kowalewski, broniący tytułu sprzed roku, pokonał Przemka Zielińskiego 6:2, 6:1. Na półfinałach turniej zakończyli, podobnie jak poprzednią edycję Grand Prix, Jakub Chodkowski i Michał Plichtowski, umacniając swoje pozycje w czołówce klasyfikacji. W pocieszeniu najlepszy był Paweł Tetych, wyprzedzając Jakuba Izdebskiego i Dariusza Turka. Portal olsztyn24.com jak zwykle zamieścił relację autorstwa Lecha Wąsowskiego.

W kolejną sobotę 14 sierpnia o godzinie 9 do zmagań przystąpią po raz trzeci seniorzy Olsztyna w singlowych kategoriach wiekowych (open, powyżej 50 lat, gra pojedyncza pań), walcząc o pamiątki sportowe ufundowane przez PHU Kasia. Emocje gwarantowane!

Dodano: 8 sierpnia 2021

Po deblowym weekendzie

Przełom lipca i sierpnia wykorzystaliśmy na Skandzie na dwa pasjonujące turnieje gry podwójnej. W sobotę odbył się trzeci turniej Grand Prix Skandy w deblu o nagrody Fundacji Centrum Wsparcia Sportu Polska. Najlepsza okazała się doświadczona para Marcin Poroszewski i Robert Laskowski, przed Kubą Izdebskim i Przemkiem Zielińskim. Na najniższym stopniu podium stanęli Janusz i Jakub Chodkowscy, nieustannie pozostający w deblowej czołówce sezonu. Jeszcze bardziej doświadczona para - ale dziwić się trudno z uwagi na charakter turnieju - triumfowała w niedzielnych, także trzecich zmaganiach w cyklu Seniorski Debel. Tą parą byli sami Wiesław Soluch i Ryszard Jabłoński, których jednak końcowy sukces kosztował wiele sił i emocji. Drugie miejsce w zmaganiach przypadło Leszkowi Wąsowskiemu i Mirkowi Bujnowskiemu, wyraźnie obaj wracają do formy i sił po wakacyjnych przygodach. Dramatyczny bój o najniższy stopień podium tym razem dla Marka Dumki i Krzysztofa Wowkonowicza, którzy pokonali Zbyszka Banaszka i Grzegorza Senderowskiego. Redaktor Wąsowski nie tylko pięknie zrelacjonował wydarzenie na portalu olsztyn24, ale i objął samodzielne prowadzenie w cyklu deblowym powyżej 50 lat.

A już w sobotę 7 sierpnia wyjątkowe wydarzenie. W ramach piątego turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej spotkamy się na dziesiątej edycji turnieju o nagrody firmy ABEA.PL Meble Biurowe. Kto tym razem zasiądzie na słynnym fotelu firmowym Abea? Początek tradycyjnie o godzinie 9, zapraszamy!

Dodano: 3 sierpnia 2021

Czwarty Grand Prix Skandy w singlu

Sobotnia czwarta odsłona cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, jak to często bywa w czasie wakacji, nie zgromadziła nawału zawodników, niemniej sportowych emocji nie zabrakło. Turniej przeprowadzono w fazie początkowej w grupach, potem w systemie pucharowym. W finale Przemek Zieliński pokonał Kubę Piotrowskiego 6:1, 6:0. Trzecie miejsce dla Michała Plichtowskiego, który kontynuuje serię udanych występów na Skandzie. Czwarty był Jakub Chodkowski, a tuż za nim uplasowali się Jakub Izdebski i Darek Turek. Relacja Lecha Wąsowskiego jak zwykle dostępna jest na portalu olsztyn24.com.

W następny weekend na kortach Skandy ponownie królować będą debliści. W sobotę 31 lipca o godzinie 9 zapraszamy na trzeci turniej cyklu Grand Prix w deblu o nagrody Fundacji Centrum Wsparcia Sportu Polska. W niedzielę 1 sierpnia od godziny 10 swoje zmagania - także po raz trzeci - toczyć będą debliści najbardziej doświadczeni (powyżej 50 lat) w ramach cyklu Seniorski Debel. Uczestnikom życzymy dobrej zabawy!

Dodano: 26 lipca 2021

Kolejny skandowski weekend za nami

Tym razem w weekend na Skandzie przeprowadzono aż dwa turnieje. W sobotę pojedynki w grze pojedynczej toczyli seniorzy - w kategoriach open i powyżej 50 lat - o pamiątki sportowe PHU Kasia. W grupie 50-latków sukces z poprzedniego turnieju powtórzył Grzegorz Bukowski, pokonując w finale, także ponownie, Lecha Wąsowskiego. Trzecie miejsce przypadło Leszkowi Żbikowskiemu oraz Darkowi Turkowi, a w turnieju pocieszenia najlepszy okazał się Adam Gala. W kategorii open, gdzie mnóstwo meczy było niezmiernie zaciętych (szereg supertie-breaków), swoje pierwsze zwycięstwo na Skandzie odnotował Michał Plichtowski, wyprzedzając Jakuba Izdebskiego i Pawła Tetycha. Niedzielne zmagania mikstowe, czyli drugi turniej "Zagraj z Panią...", padł łupem Karoliny Lewandowskiej i Przemysława Wojciechowicza, zaś statuetki za drugie miejsce odebrali Marzenka Truskowska z Arkiem Curulakiem. Trzecie miejsce wspólnie dla Wioli Dubilas i Grzegorza Bukowskiego oraz Kariny i Marka Dumków. Finalista z soboty Lech Wąsowski, któremu życzymy udanych wakacji, nie omieszkał przygotować dla portalu olsztyn24.com relacji z obu turniejów: sobotnich zmagań seniorów oraz niedzielnych mikstów.

Udało się także dokończyć przekładane z rozmaitych przyczyn inne turnieje. Drugi turniej Grand Prix w grze podwójnej, ostatecznie bez porażki, wygrali Kuba Piotrowski i Przemek Zieliński. Z kolei finał trzeciego Grand Prix w grze pojedynczych DABRO Geodezja rozstrzygnął na swoją korzyść Bartek Kowalewski, pokonując 6:3, 6:1 Pawła Dąbrowskiego.

A już w kolejną sobotę 24 lipca o godzinie 9 zapraszamy na czwarty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej!

Dodano: 21 lipca 2021

Paweł i Bartek w finale turnieju Dabro Geodezja

W znakomitej obsadzie toczył się trzeci turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody stałego sponsora - DABRO Geodezja. Do finału, zaplanowanego na najbliższy czwartek, awansowali Bartosz Kowalewski (wygrany półfinał z Marcinem Podlińskim) oraz sam Paweł Dąbrowski (pokonał w półfinale Jakuba Piotrowskiego). W turnieju pocieszenia najlepszy był Przemek Zieliński, przed Michałem Plichtowskim. Imprezie towarzyszło sympatyczne spotkanie integracyjne, nie zawiódł też fotoreporter redaktor Wąsowski.

Swoje zaległości pracowcie nadrabiają także debliści, którym nawałnica przerwała zmagania w drugim turnieju Grand Prix w grze podwójnej. O krok od końcowej wygranej są Kuba Piotrowski i Przemek Zieliński. Emocjonujący mecz z wtorku przesądził już o drugim miejscu Janusza i Jakuba Chodkowskich, którzy pokonali Jakuba Izdebskiego i Mirka Bujnowskiego 6:3, 2:6, 10:3.

A kolejny weekend - to kolejne zmagania! W sobotę 17 lipca od godziny 9 zapraszamy na drugi turniej Seniorów Olsztyna PHU Kasia, gdzie rywalizacja będzie się toczyć w grze pojedynczej w kategoriach pań, panów open i panów powyżej 50 lat. A już w niedzielę 18 lipca o godzinie 14 drugi turniej cyklu gry mieszanej "Zagraj z Panią..."!

Dodano: 13 lipca 2021

Deblowe emocje

Sobotnie rozgrywki na Skandzie zakłóciła burza, w wyniku której drugi turniej Grand Prix w deblu trwa nieco dłużej niż planowano... Walka toczy się w najlepsze, a wśród fawotyrów pozostają niezmiennie pan Leon i kilku innych graczy. Niedzielne deble miały do pogody więcej szczęścia, dzięki czemu znamy już zwycięzców drugiego turnieju cyklu Seniorski Debel. Najlepsi okazali się Adam Gala i Lech Wąsowski, przed Lechem Jurczykiem i Wiesławem Jaśkiewiczem (!) oraz Bogusławem Liśkiewiczem i Wojciechem Wietrzykowskim. Panowie Jaśkiewicz, Gala i Wąsowski wspólnie w trójkę prowadzą w klasyfikacji cyklu, każdy z nich zdobył po 88 punktów.

W sobotę 10 lipca o godzinie 9 zapraszamy na trzeci turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Tym razem walczymy o nagrody znanej i cenionej firmy Dabro Geodezja!

Dodano: 6 lipca 2021

Kolejna wygrana Bartka Kowalewskiego

I znowu piękna pogoda, i znowu arcyciekawy turniej, obfitujący w wielki sport, świetną atmosferę, miły poczęstunek... Tak właśnie wygladała sobota 26 czerwca, kiedy to na Skandzie rozgrywano II turniej Grand Prix w grze pojedynczej o nagrody JML Joanny i Marcina Podlińskich. Kolejne turniejowe zwycięstwo padło łupem Bartosza Kowalewskiego, który w finale pokonał Kubę Piotrowskiego 6:0, 6:3. Na półfinałach zmagania zakończyli sponsor Marcin Podliński oraz Przemek Zieliński, a na ćwierćfinałach tacy znani gracze, jak Krzysztof Kapiszka, Darek Turek, Piotr Kowalski czy Jakub Izdebski! Wielki aplauz wzbudził efektowny powrót na Skandę Artura Zientka, mistrza pocieszenia (w finale okazał się lepszy od Jakuba Chodkowskiego). Lech Wąsowski wyjątkowo tylko w roli reporterskiej, zapraszamy na jego relację na olsztyn24.com.

Lipiec na Skandzie rozpoczynamy serią zmagań deblowych. W sobotę 3 lipca o godzinie 9 początek II turnieju Grand Prix Skandy w grze podwójnej, a w niedzielę 4 lipca odbędzie się II turniej cyklu Seniorski Debel, dla graczy 50-letnich i starszych (początek - godzina 10). Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 28 czerwca 2021

Jubileusz Leszka na inaugurację cyklu seniorów Olsztyna

W niezwykle upalny weekend zmagania rozpoczęli seniorzy Olsztyna, inauguracyjny turniej łącząc z niezwykle udanym jubileuszem okrągłych urodzin wieloletniego skandowca - Leszka Żbikowskiego. Sport rywalizował na równych prawach z grilowymi przysmakami i napojami chłodzącymi, gościliśmy zresztą nie tylko samych graczy, ale i sparingpartnerów Leszka sprzed lat. Sam Jubilat uczcił swoje urodziny triumfem w turnieju pocieszenia w grupie 50-latków, w finale pokonując Adama Galę. Turniej główny tej kategorii padł łupem Grzegorza Bukowskiego: triumfator cyklu z 2019 pokonał triumfatora cyklu z 2020 - Lecha Wąsowskiego. Trzecie miejsce dla Mirka Bujnowskiego. W kategorii open najlepszy był Bartek Kowalewski, przed Kubą Izdebskim, Przemkiem Zielińskim i Kubą Chodkowskim. Leszek Wąsowski jak zwykle nie ograniczył się do gry (a tym razem i konsumpcji), ale i biegał z aparatem, po czym zasiadł do laptopa i zdał fotorelację na portalu olsztyn24.com.

W kolejną sobotę 26 czerwca o godzinie 9 już po raz drugi odbędą się zmagania w cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Nagrody fundują JML Joanna i Marcin Podlińscy! Zapraszamy!

Dodano: 21 czerwca 2021

Wygrana Kuby Piotrowskiego

Rozpoczął się kolejny cykl Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. W pierwszym turnieju triumfował - pierwszy raz w karierze - Jakub Piotrowski, który w finale pokonał Przemka Zielińskiego 1:6, 6:3, 10:5, a w półfinale obronił kilka piłek meczowych w dramatycznym pojedynku z Andrzejem Cegiełką. W półfinale zameldował się także Darek Turek, co pozwoliło mu znacznie awansować w rankingu Grand Prix. W turnieju pocieszenia najlepszy był Michał Plichtowski, przed Pawłem Tetychem. Pióro (laptop) redaktora Wąsowskiego przybliża wydarzenia na portalu olsztyn24.com.

W sobotę 19 czerwca o godzinie 9 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie: inauguracyjny turniej cyklu seniorów Olsztyna - obok znanych dobrze kategorii powyżej 50 lat i open przewidziana jest także gra pojedyncza pań. A turniejowi towarzyszyć będą obchody okrągłych urodzin wieloletniego skandowicza - Leszka Żbikowskiego!

Dodano: 14 czerwca 2021

Długi tenisowy weekend

To, co wielu nazwało czerwcówką - kilka wolnych dni, łączących święto z weekendem - można było znakomicie spędzić na Skandzie, uczestnicząc w zmaganiach tenisowych. W czwartek 3 czerwca okazja do spotkania była niezwykła: mijało właśnie 10 lat od śmierci wielkiego przyjaciela Skandy, pana Stanisława Cudnocha. Miło było gościć wielu graczy, starych skandowców, doskonale pamiętających pana Stanisława, ale dopisali i debiutanci. Odwiedziła korty także wielopokoleniowa rodzina pana Stanisława z synem Sławkiem na czele. Uczciliśmy pamięć naszego dawnego gospodarza zmaganiami singlowymi, w których najlepsi byli wśród 50-latków Andrzej Czapiewski (w finale z Mirkiem Bujnowskim 7:5, 6:0), a w grupie open Andrzej Cegiełka (w finale z Przemkiem Zielińskim 1:6, 7:6, 10:5). Andrzej Czapiewski, jeden z najdłużej znających bohatera wspomnień, dawny sąsiad kortów i ich gospodarza, dedykował swoją wygraną panu Stasiowi. W pocieszeniu, wspólnym dla obu kategorii, najlepszy był Darek Turek, przed Januszem Chodkowskim.

W sobotę 5 czerwca zainaugurowano cykl Grand Prix Skandy w deblu turniejem o nagrody i puchary MPEC Olsztyn. Triumfowała para Leszek Wąsowski - Przemek Zieliński, przed paniami Karoliną Lewandowską i Marzenką Truskowską. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi i Januszowi Chodkowskim, a czwarte gościom z Warszawy, Małgorzacie Lasocie i Michałowi Szubskiemu (M&M). Turniej był zacięty, o kolejności na miejscach 2-4 decydować musiały sety. Z kolei w niedzielę o godzinie 14 rozegrano po raz pierwszy cykliczny turniej mikstowy "Zagraj z Panią...". Zwycięstwo przypadło Małgorzacie Barskiej i Robertowi Laskowskiemu, po finałowej wygranej z Marzeną Truskowską i Przemkiem Zielińskim. Trzecie miejsce tym razem dla Karoliny Lewandowskiej i Przemka Wojciechowicza, a tuż za podium uplasowali się Donata Koliwer z Pawłem Tetychem. Niestrudzony redaktor Wąsowski opublikował relacje wraz z galeriami na portalu olsztyn24.com, a fotoreportaż z niedzielnych mikstów zawdzięczamy samemu panu Leonowi!

W sobotę 12 czerwca o godzinie 9 rozpoczynamy kolejny cykl: Grand Prix Skandy w grze pojedynczej (pierwszy turniej bez sponsora tytularnego). Zapraszamy!

Dodano: 8 czerwca 2021

Deble, deble, deble

Tym razem i sobota, i niedziela na Skandzie stały pod znakiem debla. W sobotę rywalizowano w koleżeńskim turnieju par losowanych, który po wielkich emocjach - większość spotkań kończyła się po supertie-breakach - zakończył się wygraną Mirka Bujnowskiego i Kuby Izdebskiego. Temu ostatniemu towarzyszył wyjątkowo żywiołowy doping młodych olsztyńskich ekonomistów. Drugie miejsce dla Wojciecha Wietrzykowskiego i Przemka Zielińskiego, trzecie miejsce zajęli Jacek Kalinowski z Darkiem Turkiem, a tuż za podium byli Paweł Tetych i Krzysztof Wowkonowicz. Zacięte mecze rozgrywano także w niedzielę, w pierwszym turnieju nowego deblowego cyklu dla zawodników 50-letnich. Historyczne zwycięstwo odnotowali Wiesław Jaśkiewicz i Bogdan Czarnecki (któżby inny!), przed Adamem Galą i Lechem Wąsowskim, Mirosławem Bujnowskim (najaktywniejszym zawodnikiem weekendu) i Leszkiem Żbikowskim oraz Grzegorzem Senderowskim i Zbigniewem Gregorkiewiczem. Galeria turniejowa i relacja redaktora Wąsowskiego dostępna jest jak zawsze na portalu olsztyn24.com.

W świąteczny czwartek 3 czerwca o godzinie 10 spotykamy się na wyjątkowym turnieju. Rywalizować będziemy w singlu w kategoriach powyżej 50 lat i open, ale przede wszystkim będziemy wspominać wyjątkowego przyjaciela Skandy, Pana Stanisława Cudnocha, w dziesiąta rocznicę Jego śmierci. Cały długi weekend będzie bogaty w wydarzenia, bo w sobotę 5 czerwca o godzinie 9 odbędzie się I turniej Grand Prix Skandy w grze podwójnej o nagrody MPEC Olsztyn, a w niedzielę 6 czerwca o godzinie 14 pierwszy turniej gry mieszanej "Zagraj z Panią..." Zapraszamy na wszystkie wydarzenia!

Dodano: 31 maja 2021

Deszczowy remis

Wiele emocji przyniósł tradycyjny mecz międzyklubowy Skandy z Centrum Tenisa Mario Wróbla. Ileż to działo się na kortach! Punkty dla Skandy zdobyli Andrzej Cegiełka i Kuba Izdebski, dla CTZ Wróbel - Bartosz Skała i Paweł Drzewiecki. Przy remisowym stanie 2:2 już miały rozpocząć się deble, ale deszcz miał inne plany... Ostatecznie, wobec braku perspektyw pogodowych, kapitanowie Piotr Kowalski i Grzegorz Senderowski zadecydowali o rezygnacji z gier podwójnych i polubowny remis stał się wynikiem końcowym spotkania. Miła atmosfera, drobny poczęstunek, emocje zawodnicze i kibicowskie - to gwarancje, że za rok spotkamy się ponownie, oby na pełnym dystansie.

Tymczasem w ostatni weekend maja na Skandzie zapanują debliści. W sobotę 29 maja o godzinie 10 odbędzie się turniej par losowanych, a w niedzielę o tej samej porze - turniej deblowy w kategorii powyżej 50 lat. Zapraszamy!

Dodano: 25 maja 2021

Wiosenna Ruletka dla Bartka Kowalewskiego

Korzystając z majowego towarzyskiego wstępu do sezonu, Skanda zorganizowała po raz pierwszy także wiosenną odsłonę tie-breakowej Rosyjskiej Ruletki. Miłośnicy "trzynastego gema" spotkają się oczywiście także jesienią na koniec sezonu, ale tymczasem miano niepokonanego tie-breakowca dzierży Bartek Kowalewski, który triumfował w silnie obsadzonym, 14-osobowym turnieju. W decydującym meczu Bartek pokonał Kubę Piotrowskiego, trzecie miejsce dla Przemka Zielińskiego, czwarty był Paweł Tetych. Tuż za czołową czwórką uplasowali się Michał Plichtowski, Lech Wąsowski (pierwsze miejsce w wirtualnej rywalizacji +50!), Jakub Izdebski oraz Adam Gala. Zapraszamy do fotorelacji Leszka Wąsowskiego na olsztyn24.com.

W sobotę 22 maja o godzinie 13 po raz kolejny Skanda zmierzy się w meczu klubowym z reprezentacją Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel. Nasza ekipa to mieszanka doświadczenia z młodością, a kogo wystawi trener Mario? Zobaczymy niebawem!

Dodano: 17 maja 2021

Wygrana Darka Turka i Bartka Kowalewskiego na otwarcie sezonu

W pierwszym, towarzyskim turnieju deblowym, pary kojarzył los i najfortnunniejszy okazał się dla powracajacego do wielkiej formy Darka Turka oraz Bartka Kowalewskiego. Ten duet pokonał wszystkie przeciwne pary i zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając Karolinę Lewandowską i Krzysztofa Wowkonowicza oraz panią Marzenkę Truskowską z Kubą Izdebskim. Relacja autorstwa Lecha Wąsowskiego wraz z minigalerią jest dostępna m.in. na portalu olsztyn24.com.

A już w sobotę 15 maja bawimy się towarzysko dalej. Tym razem w ramach wiosennej odsłony Rosyjskiej Ruletki, a zatem na tie-breaki. Zapraszamy od godziny 10.


Dodano: 11 maja 2021

8 maja - towarzyski debel

Nie w pełni udała się majówkowa inauguracja na Skandzie, ale przy deszczowo-śnieżno-wietrznym weekendzie nie było szans na inną. W związku z tym towarzyski turniej deblowy - z losowaniem duetów - rozegramy dopiero w sobotę 8 maja. Rozpoczynamy o godzinie 10.

W dni powszednie korty są dostępne od godziny 13, zapisy na miejscu lub pod numerem telefonu 89 533-02-15. Cennik w sezonie 2021 pozostaje bez zmian. Zapraszamy!


Dodano: 4 maja 2021

Sezon otwieramy 1 maja

Wiosna 2021 to trudny czas także dla kortów. Cieszymy się z możliwości powrotu do gry, niestety dla odmiany wybitnie nie sprzyja pogoda. Mimo przygotowania obiektu do sezonu oficjalną inaugurację musimy przesunąć aż na 1 maja - deszcze, przymrozki i chłody nie oszczędzają i Skandy. Mamy nadzieję, że w sobotę 1 maja uda się otworzyć nowy sezon dniem otwartym kortów. Nasza tegoroczna propozycja na dzień inauguracji to coś dla wytrwałcyh: druga godzina gry gratis. Z kolei na świąteczny poniedziałek 3 maja proponujemy towarzyski debel par losowanych (od godziny 10). Do pełnej rywalizacji turniejowej, o ile nie zajdą nowe przeszkody związane z pandemią, przystąpimy w czerwcu, maj przeznaczając na treningi, spokojny powrót do dyspozycji po kilkumiesięcznym lockdownie amatorskiego tenisa oraz na imprezy towarzyskie. Więcej szczegółów niebawem, ale już dziś możemy zdradzić, że w kalendarzu turniejowym znajdzie się niewątpliwy hit: impreza urodzinowa samego Leszka Żbikowskiego! Przewidziano także kilka turniejów gry mieszanej, debel dla seniorów (powyżej 50 lat) oraz dołączenie do kategorii cyklu Seniorów Olsztyna gry pojedynczej pań.

Dodano: 26 kwietnia 2021

Zmarł Mirosław Majchrzak

Zeszły rok kończyliśmy smutnymi informacjami o odejściach osób zasłużonych dla Skandy - Wojciecha Włodarczyka i Witolda Mocarskiego. Niestety rok 2021 nie jest łaskawszy, dotarła bowiem wiadomość, że 4 kwietnia zmarł pan Mirosław Majchrzak. W latach 80-tych należał on do grona budowniczych kortów Skandy. Był też działaczem Ogniska TKKF w jego pionierskim okresie, brał wówczas udział w pracach zarządu. Później jego kontakty ze Skandą uległy rozluźnieniu, ale ze sportem pozostawał związany zawodowo, jako etatowy pracownik struktur wojewódzkich TKKF, a potem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, gdzie zajmował się organizacją imprez sportowych, w tym amatorskich lig siatkarskich czy biegów masowych. Rodzinie Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia.

Dodano: 9 kwietnia 2021

Jaki będzie sezon 2021...

...tego jeszcze nie wiemy. Wciąż czekamy na decyzje rządowe, kiedy i w jakich warunkach korty będą mogły funkcjonować. Mamy nadzieję, że rozwiązania te poznamy niebawem i że pozwolą one na legalny powrót amatorskiego tenisa, także w formie rywalizacji turniejowej. Już dziś z dużą dozą prawdopodobieństwa wydaje się, że także sezon 2021 będzie krótszy i z ofertą turniejową wystartujemy nieco później niż to bywało w minionych latach. Pewnie jednak nie zabraknie stałych, lubianych punktów skandowskiego programu. Tymczasem klub przygotowuje już korty do sezonu, zatem... życzymy zdrowia, zdrowia, zdrowia i zapraszamy po kolejne informacje - oby już niedługo.

Dodano: 8 kwietnia 2021

Archiwum aktualności z roku 2020
Archiwum aktualności z roku 2019

Archiwum aktualności z roku 2018
Archiwum aktualności z roku 2017
Archiwum aktualności z roku 2016
Archiwum aktualności z roku 2015
Archiwum aktualności z roku 2014
Archiwum aktualności z roku 2013
Archiwum aktualności z roku 2012
Archiwum aktualności z roku 2011
Archiwum aktualności z roku 2010

Archiwum aktualności z roku 2009

 

Cennik 2022
20 zł za godzinę - niedziele i święta
30 zł za godzinę - dni powszednie i soboty
20 zł za godzinę - członkowie klubu
Pełny cennik
 
Facebook

Ranking Grand Prix Skandy
na koniec sezonu 2022
(gra pojedyncza)
1.
Bartosz Kowalewski
240
2.
Przemysław Zieliński
210
3.
Jakub Piotrowski

152

4.
Jakub Chodkowski
96
5.
Andrzej Cegiełka
92
6.
Jakub Izdebski
78
7.
Marcin Podliński
58
8.
Anna Wojewoda
52
Dariusz Kardaś
52
  Wojciech Wietrzykowski
52
 
Ranking Grand Prix Skandy
na koniec sezonu 2022
(gra podwójna)
1.
Przemysław Zieliński
128
2.
Dariusz Turek
124
3.
Jakub Chodkowski
116
Janusz Chodkowski
116
5.
Wania Olejnik
96
Olivier Wróbel
96
Rankingi TKKF Skanda
 
Tenis na Warmii i Mazurach
Skandę wspierają:
MPEC Olsztyn
DABRO Geodezja
Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel
ABEA Meble Biurowe
PHU Kasia
JML Joanna i Marcin Podlińscy
Pan Marcin
Hurtownia MADA
Jakub Izdebski
Ekspert Usługi Księgowe i Informatyczne Joanna Urban
Gabinet Weterynaryjny Janusza Bila
Auto Salon Mazurek
Pertuś Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego
Gabinet Stomatologiczny Stomak Krystyna i Artur Marczyńscy
Markol Grawer
Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Rusinek

Aktualności | Turnieje | Cennik | Galeria | Skanda | Dojazd | Kontakt

TKKF Skanda
10-457 OLSZTYN - ul. Wyszyńskiego 12A
089 533 02 15 -
kortyskanda@gmail.com