AktualnościTurniejeCennikGaleriaDojazdKontakt
tel. 500 036 039
Skanda

Aktualności

Procedury Polskiego Związku Tenisowego obowiązujące w klubach w czasie trwania pandemii Covid-19

Dla twardzieli korty pozostają czynne

Jak co roku, koniec rozgrywek turniejowych nie oznacza jeszcze zamknięcia kortów. Dopóki pogoda będzie życzliwa dla grających (bez dłuższych serii deszczowych lub śnieżnych dni, bez przymrozków), można korzystać z obiektu i ostatnich dni tenisowej zabawy na świeżym powietrzu. Rezerwacje są możliwe pod numerem stacjonarnym 89 533 02 15 lub na miejscu osobiście, w dni powszednie po godzinie 16 oraz w dni weekendowe po godzinie 10 (poza dniami deszczowymi).

Dodano: 20 października 2022

Turniejowy sezon 2022 na Skandzie zakończony

W drugi weekend października rozegrano ostatnie turnieje na Skandzie: tradycyjną tie-breakową Rosyjską Ruletkę i zaległy piąty turniej Grand Prix w deblu o nagrody MPEC Olsztyn. Najlepszy w Ruletce okazał się Łukasz Cieciórski, który wygrał wszystkie pojedynki. Za jego plecami walka o niższe stopnie podium była zacięta, a ostatecznie broniący tytułu Kuba Chodkowski był tym razem drugi, Andrzej Cegiełka trzeci, a Przemek Zieliński - czwarty. Kolejne miejsca zajęli inni znani gracze: Jakub Izdebski, Dariusz Turek, Wojciech Wietrzykowski.

Niedzielne MPEC-owskie zmagania deblowe wygrała rodzinna para Janusz i Jakub Chodkowscy, którzy wygrali decydujący mecz z Darkiem Turkiem i Przemkiem Zielińskim w supertie-breaku. Trzecie miejsce zajęli Zbyszek Banaszek (jedno z odkryć tego sezonu) z Leszkiem Wąsowskim, wyprzedzając po kolejnym zaciętym meczu Adama Galę i Grzegorza Senderowskiego, a na piątym miejscu uplasowali się Kamil Aleksandrowicz (debiutant) z Markiem Dumką. Turniej wyłonił ostateczną klasyfikację deblowego Grand Prix Skandy 2022, w której najlepszy był Przemek Zieliński (128 pkt.) przed Darkiem Turkiem (124 pkt.) oraz Januszem i Jakubem Chodkowskimi (po 116 pkt.). Kolejne miejsca w czołówce zajęli: 5. Olivier Wróbel i Iwan Olejnik (niepokonani w swoich startach, po 96 pkt.), 7. Wojciech Wietrzykowski (84 pkt.), 8. Karolina Lewandowska (72 pkt.), 9. Jakub Izdebski (52 pkt.), 10. Marek Jędrzejczyk (48 pkt.), a dalej m.in. 12. Bogusław Czarnecki (40 pkt.), 14. Marzena Truskowska, Leon Kwiatkowski (po 36 pkt.), 20. Józef Matel (32 pkt.), 27. Paweł Ostaszewski (24 pkt.), 31. Wiesław Jaśkiewicz (12 pkt.).

Na towarzyski turniej par losowanych, planowany na 15 października, zabrakło chętnych (grzybobranie?), a to oznacza, że ...sezon turniejowy 2022 uznajemy za zamknięty! Kolejne zmagania o punkty dopiero wiosną 2023. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za grę, a sponsorom za wsparcie, liczymy, że zostaniecie z nami także w kolejnym sezonie.

Dodano: 20 października 2022

Jubileuszowe mistrzostwa w grze mieszanej i deblowe Grand Prix

Tym razem pogoda okazała się wyjątkowo łaskawa. Na początek października, wbrew prognozom wieszczącym nieustanne niemal opady, udało się rozegrać zarówno zaplanowane jubileuszowe, dziesiąte mistrzostwa Olsztyna w grze mieszanej, jak i zaległy turniej deblowy. Turniej gry mieszanej wygrała para Karolina Lewandowska i Przemysław Zieliński, wyprzedzając Anię Mocarską-Gierach i Marka Jędrzejczyka - przypomnijmy, że to właśnie Marek, wówczas w parze z Sandrą Boraczyńską, triumfował w pierwszej edycji. Trzecie miejsce przypadło kolejnemu znakomitemu duetowi - Marzenie Truskowskiej i Andrzejowi Cegiełce, a tuż za podium, po równie świetnej grze, uplasowali się Lena Bergdoll i Grzegorz Senderowski.

Czwarty turniej Grand Prix Skandy w grze podwójnej o nagrody Fundacji Centrum Wsparcia Sportu Polska, kilkakrotnie przekładany, wygrali Marek Jędrzejczyk (dwukrotnie na podium w weekend!) z Przemkiem Zielińskim. Na drugim miejscu panowie Bogusławowie Czarnecki i Liśkiewicz, trzecie miejsce przypadło duetowi rodzinnemu - Karolinie Lewandowskiej i Leonowi Kwiatkowskiemu. Brawo!

Powoli zbliżamy się do końca sezonu, ale kolejny weekend będzie również bogaty w wydarzenia. W sobotę 8 października o godzinie 10 rozpoczyna się tradycyjna Rosyjska Ruletka na tie-breaki (tytułu broni Jakub Chodkowski), a w niedzielę 9 października o godzinie 10 - piąty (także przekładany) turniej Grand Prix Skandy w deblu o nagrody MPEC Olsztyn sp. z o.o. Uwaga, po krótkiej chorobie treningi wznowił Wiesław! Zapraszamy do rywalizacji!

Dodano: 3 października 2022

Rozstrzygnięcia w cyklu Seniorów Olsztyna PHU Kasia

Ostatni weekend września to także ostatnie rozdanie cyklu Seniorów Olsztyna w kategoriach wiekowych, rozgrywanego o pamiątki sportowe PHU Kasia. W turnieju pań najlepsza okazała się Karolina Lewandowska, przed Leną Bergdoll i Ewą Sznurkowską. Niezmiernie zaciętą rywalizację 50-latków wygrał debiutant w tej kategorii - Paweł Ostaszewski, który w decydującym pojedynku pokonał Grzegorza Bukowskiego. Trzeci był pan Adam Gala. Wreszcie w grupie open pierwsze miejsce dla Przemka Zielińskiego, który wyprzedził Kubę Chodkowskiego i Darka Turka.

Po raz trzeci z rzędu w kategorii 50-latków zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypadło redaktorowi Lechowi Wąsowskiemu (168 pkt.), przed Adamem Galą (156) i Grzegorzem Bukowskim (132). Najlepsza wśród pań była Lena Bergdoll (120 pkt.), druga - Karolina Lewandowska (96), a trzecia Karina Dumka (84). Zwycięstwo w kategorii open przypadło Jakubowi Chodkowskiemu (140 pkt.), przed Przemkiem Zielińskim (136) i Pawłem Tetychem (108). Wielkie gratulacje!

A już w pierwszy weekend październikowy zmagania mikstowo-deblowe. W sobotę 1 października o godzinie 10 rozpocznie się jubileuszowy, dziesiąty turniej Olsztyn Masters Mikst - mistrzostwa Olsztyna w grze mieszanej. W niedzielę 2 października o godzinie 10 z kolei zostanie rozegrany IV turniej Grand Prix Skandy w grze podwójnej o nagrody Fundacji Centrum Wsparcia Sportu Polska. Uwaga, wobec zagrożenia deszczem możliwe są przesunięcia podanych terminów, informacje będą podawane na bieżąco na kortach. Zapraszamy!

Dodano: 28 września 2022

Gry podwójne seniorów i gry mieszane

Wkraczamy już w jesień! Często niepogoda będzie utrudniać przebieg turniejów, tak też ponownie stało się z deblem pod patronatem MPEC: nowy termin tego turnieju to 9 października. Udało się natomiast rozegrać piąty i ostatni turniej cyklu deblowego seniorów powyżej 50 lat. Imprezę wygrali Grzegorz Bukowski i Wiesław Jaśkiewicz, przed Zbyszkiem Banaszkiem i Leszkiem Wąsowskim, ale bezapelacyjnym mistrzem całego cyklu został pan Adam Gala, wyprzedzając Wojciecha Wietrzykowskiego i Grzegorza Senderowskiego. Wielkie gratulacje!

Rywalizację w trzecim turnieju mikstowym "Zagraj z Panią..." zdominowali Agata Wielkopolan i Jakub Podliński, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce tym razem przypadło parze Marzena Truskowska/Andrzej Cegiełka, trzecie miejsce natomiast dla Karoliny Lewandowskiej i Przemka Wojciechowicza.

Najbliższy weekend to ostatnie rozdanie singlowego cyklu seniorów Olsztyna w kategoriach wiekowych o pamiątki PHU Kasia. W sobotę 24 września od godziny 9 rywalizować będą panie oraz panowie w kategorii open, w niedzielę 25 września od godziny 10 - panowie powyżej 50 lat. Emocje gwarantowane, zapraszamy!

Dodano: 21 września 2022

Masters Grand Prix Skandy w singlu rozstrzygnięty

Po raz piąty z rzędu turniej Masters Grand Prix Skandy w grze pojedynczej wygrał Bartek Kowalewski. Tym razem w finale przyszło mu rywalizować z Kubą Piotrowskim, którego pokonał dość zdecydowanie 6:3, 6:0. Warto zaznaczyć, że doszło po drodze do wydarzenia bezprecedensowego: późniejszy triumfator przeszedł rundę grupową bez straty gema! W półfinałach Bartek pokonał Darka Kardasia (wiele do powiedzenia na temat tego meczu miał obserwujący z bliska widowisko redaktor Wąsowski), a Kuba wygrał z Andrzejem Cegiełką. Piąte miejsce zajął Przemek Zieliński, przed Kubą Chodkowskim. Siódme miejsce dla Ani Wojewody, pierwszej w historii turniejów Masters startującej kobiety. Ósmy był Paweł Tetych. Medale i upominki pochodziły z puli Fundacji Centrum Wsparcia Sportu Polska, darów Wojtka Wietrzykowskiego oraz funduszy klubowych.

Tydzień wcześniej w nieludzkich upałach walczono w czwartym turnieju Seniorów Olsztyna PHU Kasia. Kategorię 50-latków wygrał Lech Wąsowski przed Adamem Galą, Mirkiem Bujnowskim i Wojtkiem Wietrzykowskim, w grupie open najlepszy okazał się Andrzej Cegiełka, przed Przemkiem Zielińskim i Pawłem Tetychem. Ten ostatni turniej był pierwszymi zawodami open od dłuższego czasu, w których nie wziął udziału żaden Jakub!

A w najbliższy weekend kolejne atrakcje! W sobotę 10 września od godziny 9 czwarty turniej Grand Prix Skandy w grze podwójnej o nagrody MPEC Olsztyn, a w niedzielę 11 września o godzinie 10 rozpocznie się rywalizacja w cyklu Seniorski Debel (dla graczy powyżej 50 lat). Zapraszamy!

Dodano: 7 września 2022

Aktualności, zaległości...

Po przerwie urlopowej nadrabiamy na szybko aktualności turniejowe Skandy. Upał zmógł na tyle bywalców Skandy, że zabrakło chętnych na turniej losowanych par deblowych na początku sierpnia. Tydzień później debliści już nie zawiedli, i tak w trzecim turnieju Grand Prix w grze podwójnej po triumf sięgnęła rodzinna para Janusz i Jakub Chodkowscy, przed Darkiem Turkiem i Wojtkiem Wietrzykowskim, a trzecie miejsce przypadło paniom Marzence Truskowskiej i Karolinie Lewandowskiej. Serię dobrych występów kontynuowali Darek Turek i Wojtek Wietrzykowski, wygrywając także czwarty turniej cyklu Seniorski Debel, i to wyprzedzając Adama Galę i Lecha Wąsowskiego oraz Leszka Żbikowskiego i Mirka Bujnowskiego! Warto dodać, że zmagania w decydującym meczu przerwał ulewny deszcz, który być może odmienił losy spotkania, bo miało to miejsce przy stanie 6:1, 2:1 dla pary Gala/Wąsowski...

Szósty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej wygrał Bartosz Kowalewski, w finale pokonując Przemka Zielińskiego. Trzecie miejsce podzielili Andrzej Cegiełka i Jakub Piotrowski, a w zaciętym finale pocieszenia Wojciech Wietrzykowski wygrał z Dariuszem Turkiem. Turniej wyłonił najlepszą ósemkę cyklu Grand Prix, która zmierzy się w turnieju Masters. Mistrzem sezonu został Bartek Kowalewski, a cała czołowa dziesiątka ukształtowała się następująco: 1. Bartosz Kowalewski (240), 2. Przemysław Zieliński (210), 3. Jakub Piotrowski (152), 4. Jakub Chodkowski (96), 5. Andrzej Cegiełka (92), 6. Jakub Izdebski (78), 7. Marcin Podliński (58), 8-10. Dariusz Kardaś, Anna Wojewoda, Wojciech Wietrzykowski (po 52). W przyszłym tygodniu organizatorzy będą kontaktować się z zawodnikami w sprawie udziału w turnieju Masters 3-4 września.

Zaległy turniej cyklu Grand Prix w deblu o nagrody Fundacji Centrum Wsparcia Sportu Polska zostanie rozegrany w niedzielę 2 października o godzinie 10. Tymczasem w nabliższy weekend kolejne zmagania cyklu Seniorów Olsztyna o pamiątki sportowe PHU Kasia: w sobotę 27 sierpnia o godzinie 9 gra pojedyncza open, w niedzielę 28 sierpnia o godzinie 10 - gra pojedyncza powyżej 50 lat. Zainteresowane panie zapraszamy do wspólnych zmagań z panami, z uwagi na to, że w ten sam weekend trwa duży turniej kobiet na kortach przy ul. Jodłoej (WAMA Ladies).

Dodano: 25 sierpnia 2022

Wygrana Roberta Laskowskiego

Piąty turniej Grand Prix Skandy o nagrody JML Joanna i Marcina Podlińskich wygrał Robert Laskowski, który dzięki temu pozostaje w tym sezonie niepokonany na Skandzie. Robert pokonał po zaciętym finale Jakuba Piotrowskiego 5:7, 6:2, 10:8. Dobry wynik zanotował powracający na korty Skandy po około 30-letniej (!) przerwie Łukasz Cieciórski, dochodząc do półfinału. W półfinale grał także Paweł Tetych, który w niezwykle emocjonującym, trzysetowym meczu pokonał w ćwierćfinale Jakuba Izdebskiego. W finale turnieju pocieszenia Przemek Zieliński wygrał z Moniką Jaworską, a na półfinałach rywalizację w pocieszeniu zakończyli Wojtek Wietrzykowski i Seweryn Drążek.

Po pięciu turniejach Grand Prix Skandy w grze pojedynczej liderem pozostaje Bartek Kowalewski, przed Przemkiem Zielińskim i Kubą Piotrowskim.

W najbliższą sobotę 6 sierpnia turniej o nieco mniejszym ciężarze gatunkowym, w którym jednak emocje również są gwarantowane i to jeszcze przed rozpoczęciem samej rywalizacji - koleżeński debel par losowanych. Początek tradycyjnie o godzinie 9, zapraszamy!

Dodano: 31 lipca 2022

Karolina, Michał, Przemek z tytułami PHU Kasia

W trzecim turnieju Seniorów Olsztyna o pamiątki sportowe PHU Kasia odnotowano szereg interesujących wyników, ale zawodnicy rozstawieni tych zawodów dobrze wspominać nie będą. Swoje pierwsze pojedynki przegrała najlepsza dwójka zarówno w kategorii 50-latków, jak i open. W efekcie o pierwsze miejsca walczyli w grupie starszej Michał Korwek z Grzegorzem Bukowskim (2:6, 6:1, 10:6 dla Michała), w open Przemek Zieliński z Pawłem Tetychem (6:2, 6:3 dla Przemka), wreszcie w kategorii kobiet Karolina Lewandowska z Ewą Sznurkowską (6:1, 6:0 dla Karoliny). Turnieje pocieszenia wygrali Krzysztof Wowkonowicz (powyżej 50 lat) i Jakub Chodkowski (open). Redaktor Wąsowski, tym razem wicemistrz pocieszenia 50-latków, całość dwudniowych zmagań opisał barwnie na portalu olsztyn24.

A już w sobotę 30 lipca o godzinie 9 kolejny, piąty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Po raz drugi w tym sezonie walczyć będziemy o upominki JML Joanny i Marcina Podlińskich. Zapraszamy!

Dodano: 26 lipca 2022

Deszczowe DABRO dla Bartka Kowalewskiego

W weekend skandowcy zmagali się nie tylko z rywalami, ale i z kolejnymi kaprysami tegorocznego lata. Deszcz przerwał rozgrywki (ale nie rozrywki...) w sobotę około 14, ze wznowieniem w niedzielę też trzeba było trochę poczekać, ale ostatecznie wszystko udało się rozegrać w planowanym terminie. Czwarty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody wieloletniego sponsora Skandy, DABRO GEODEZJA, wygrał ponownie Bartek Kowalewski, zachowując komplet zwycięstw turniejowych w sezonie. Bartek pokonał w półfinale Andrzeja Cegiełkę 6:2, 6:1, a w w finale Przemka Zielińskiego 6:1, 6:2. W swoim półfinale Przemek wygrał z Pawłem Dąbrowskim 1:6, 6:2, 10:3. Turniej pocieszenia dla Jakuba Chodkowskiego, który w finale wygrał z panią Karoliną Lewandowską 6:3, 6:4. Godny podkreślenia jest udany powrót do rywalizacji po kontuzji Krzysztofa Kapiszki, tym razem - ćwierćfinalisty.

Następne zmagania singlowe na Skandzie już od soboty. W trzecim turnieju Seniorów Olsztyna PHU Kasia w sobotę 23 lipca od godziny 9 rywalizować będą panie oraz panowie (open), a w niedzielę 24 lipca od godziny 10 zawodnicy w kategorii powyżej 50 lat. Z nadzieją na lepszą pogodę zapraszamy!

Dodano: 17 lipca 2022

Mikstowa wygrana Moniki i Roberta

Druga odsłona mikstowego cyklu "Zagraj z Panią..." zgromadziła osiem par, by po fazie grupowej i pucharowej wyłonić triumfatorów - Monikę Jaworską i Roberta Laskowskiego. W finale pokonali oni Karolinę Lewandowską i Przemka Wojciechowicza 6:3, 6:2, natomiast na półfinałach zmagania zakończyli Marta Wołodkowicz z Krzysztofem Wowkonowiczem oraz Amelia i Mariusz Daszewscy. Pani Marzenka Truskowska tym razem na miejscu piątym, a grała w parze ze sponsorem turnieju, obchodzącym urodziny właścicielem domeny pozywamsghitvp.pl Jakubem Izdebskim.

W sobotę 16 lipca o godzinie 9 rozpocznie się czwarty turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, tym razem pod patronatem firmy DABRO Geodezja. Jest też szansa, że w niedzielę 17 lipca o godzinie 10 rozegrany zostanie kolejny turniej gry mieszanej, prowadzony przez instytucję zewnętrzną, ale szczegóły pozostają jeszcze w omawianiu. Zapraszamy!

Dodano: 12 lipca 2022

Powtórka w seniorskim deblu, czyli Grzegorz i Wiesław!

Sobota 2 lipca nie okazała się szczęśliwa dla skandowskich deblistów, którym deszcz uniemożliwił rywalizację w III Grand Prix Skandy w grze podwójnej. Turniej ten odbędzie się w późniejszym terminie po konsultacji ze sponsorem, Fundacją Centrum Wsparcia Sportu Polska. Więcej szczęścia mieli starsi miłośnicy gry deblowej, bo w niedzielę dopisały i pogoda, i humory, i apetyty (pyszny grill), a przede wszystkim mistrzowska forma Wiesława Jaśkiewicza i Grzegorza Bukowskiego. Odnotowali oni swój drugi triumf w cyklu Seniorski Debel, w pokonanym polu pozostawiając Krzysztofa Wowkonowicza i Wojciecha Wietrzykowskiego oraz Adama Galę i Grzegorza Senderowskiego. Tuż za podium, ale również imponując nieprzeciętną dyspozycją, uplasowali się Mirek Bujnowski i Leszek Żbikowski. O tym co wyprawiał w niedzielę Mirek - krążą legendy!

A już w sobotę 9 lipca o godzinie 9 - prawdziwa gratka, a mianowicie urodzinowy turniej Kuby Izdebskiego (właściciela domeny pozywamsghitvp.pl), który rozegrany zostanie jako druga odsłona cyklu gry mieszanej "Zagraj z Panią..." Wiele mówi się o udziale Pani Marzenki! Czy Kuba pobije swój rekord 20 podwójnych błędów serwisowych w jednym meczu? Czy będą potrzebni sędziowie (oczywiście ....tenisowi)?

Dodano: 6 lipca 2022

Zwycięstwa Ani, Grzegorza i Kuby w turnieju seniorskim PHU Kasia

W weekendowym upale rozegrano kolejny turniej seniorów Olsztyna PHU Kasia w kategoriach wiekowych. Wśród pań najlepsza okazała się Ania Wojewoda, przed Leną Bergdoll i Kariną Dumką. Grupę 50-latków wygral Grzegorz Bukowski, wyprzedzając Lecha Wąsowskiego i samego Adama Galę! Wereszcie w kategorii open panów całe podium dla Jakubów, kolejno: Piotrowskiego, Izdebskiego i Chodkowskiego. Mimo zmęczenia zmaganiami redaktor Wąsowski zamieścił już stosowną relację na portalu olsztyn24.com.

Kolejny weekend rezerwujemy dla deblistów. W sobotę 2 lipca o godzinie 9 rozpocznie się trzeci turniej Grand Prix Skandy w grze podwójnej o nagrody Fundacji Centrum Wsparcia Sportu "Polska". W niedzielę 3 lipca o godzinie 10 po raz trzeci spotkają się debliści 50-letni w cyklu Seniorski Debel. Zapraszamy!

Dodano: 28 czerwca 2022

Dwa triumfy Bartka Kowalewskiego w Grand Prix Skandy

Rzadko zdarza się, by w dwa dni wygrać dwa turnieje tego samego cyklu, ale takie osiągnięcie stało się udziałem Bartka Kowalewskiego. Bartek w piątek 17 czerwca wygrał zaległy finał II Grand Prix Skandy w grze pojedynczej - "Złotego Kapiszona" z Kubą Piotrowskim (6:4, 7:5), a już następnego dnia w finale III Grand Prix o nagrody ABEA Meble Biurowepokonał Przemka Zielińskiego 6:3, 6:4. Turniej pocieszenia tej ostatniej imprezy wygrał z kolei sam Marcin Poroszewski. Więcej szczegółów w późniejszym terminie.

Tymczasem w najbliższy weekend emocje, ponownie singlowe, bo walczyć będziemy o punkty klasyfikacji seniorów Olsztyna PHU Kasia. W sobotę 25 czerwca o 9 rozpoczną się gry w kategoriach open kobiet i mężczyzn, a w niedzielę 26 czerwca od 10 walczyć będą seniorzy powyżej 50 lat. Zapraszamy!

Dodano: 21 czerwca 2022

Triumf Wiesława i Grzegorza w deblu seniorów

Drugi turniej Seniorski Debel, przeniesiony z innego terminu, zakończył się sukcesem Wiesława Jaśkiewicza i Grzegorza Bukowskiego. Doświadczona i ceniona para pokonała w meczu decydującym o zwycięstwie Krzysztofa Wowkonowicza i Wojciecha Wietrzykowskiego. Trzeci stopień podium przypadł Adamowi Gali i Grzegorzowi Senderowskiemu, którzy dzięki temu znakomitemu wynikowi pozostali na czele klasyfikacji generalnej. Trzeba przyznać, że poziom rozgrywek był unikatowy!

A już w sobotę 18 czerwca o godzinie 9 rozpocznie się trzeci turniej z cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Tym razem walczyć będziemy - już po raz jedenasty! - o nagrody firmy ABEA Meble Biurowe. Zapraszamy!

Dodano: 14 czerwca 2022

Uwaga! Zmiany w kalendarzu turniejowym

Pogoda i inne okoliczności komplikują nieco bieżący harmonogram turniejowy. W związku z tym wprowadzamy kilka zmian w najbliższych terminach imprez. Plany startowe reprezentantów CTZ Wróbel i Skandy sprawiły, że w najbliższą sobotę nie rozegramy meczu międzyklubowego, a odbędzie się on w późniejszym czasie. Sobotę 11 czerwca wykorzystamy na zaległy turniej Seniorski Debel, który nie mógł się odbyć dwa tygodnie wcześniej z powodu deszczu. Zapraszamy o godzinie 9 deblistów powyżej 50 lat.

Dodano: 7 czerwca 2022

Powtórka w Grand Prix w deblu

Wania Olejnik i Olivier Wróbel, reprezentanci Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel, powtórzyli sukces z poprzedniego turnieju Grand Prix Skandy w grze podwójnej, tym razem w finale pokonując Wojciecha Wietrzykowskiego i Krzysztofa Wowkonowicza 6:1, 6:1. W finale pocieszenia zmierzą się Jakub i Janusz Chodkowscy oraz Darek Turek i Jakub Izdebski, a ten ostatni, właściciel strony pozywamsghitvp.pl, ufundował upominki dla najlepszych oraz poczęstunek.

W najbliższym czasie nadrabiane będą zaległości turniejowe, których pojawiło się trochę, natomiast w sobotę 4 czerwca o godzinie 9 zapraszamy na turniej deblowy towarzyski, w którym zmierzą się pary wyłonione w drodze losowania.

Dodano: 31 maja 2022

Złoty Kapiszon trwa...

Mimo trudności pogodowych w krótkim okienku pogodowym w niedzielę 22 maja ruszył II turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej - Złoty Kapiszon. Nie zabrakło niespodzianek, ale największe emocje jeszcze przed nami, wyłoniono bowiem dopiero półfinalistów. W meczach półfinałowych zmierzą się Jakubowie Piotrowski z Izdebskim oraz Bartek Kowalewski z Przemkiem Zielińskim.

Tymczasem w sobotę 28 maja o godzinie 9 rozpocznie się drugi turniej Grand Prix Skandy w grze podwójnej, a w niedzielę 29 maja o godzinie 10 swój drugi deblowy turniej rozegrają seniorzy w kategorii powyżej 50 lat. Zapraszamy!

Dodano: 23 maja 2022

Bogaty turniejowy weekend

Wiele działo się w kolejny majowy weekend na Skandzie, bo ruszyły zmagania seniorów Olsztyna PHU Kasia oraz cykl mikstowy "Zagraj z Panią..." Chciałoby się jednak rzec, że bohaterowie są zmęczeni - przynajmniej bohaterowie sezonu 2021, broniący seniorskich tytułów Kasi, którzy akurat na inaugurację nowego cyklu odbierali zasłużone trofea - bo ani Leszek Wąsowski (powyżej 50 lat - on akurat odebrał puchar nieco wcześniej), ani Kuba Izdebski (open), ani Zosia Kapiszka (gra pojedyncza pań) nie zdołali tym razem zmieścić się w finałowych dwójkach. Wśród pań po mistrzostwo sięgnęła Karina Dumka przed Leną Bergdoll, turniej 50-latków wygrał Mariusz Rutkowski (piękny finał przeciwko Adamowi Gali), a w open najlepszy był Jakub Chodkowski, prawdziwy mistrz tie-breaka, który w decydującym meczu pokonał w trzech partiach Kubę Piotrowskiego. Wspomniane mini-zmęczenie mistrza Wąsowskiego nie odbiło się na szczęście na jego wenie twórczej, dzięki czemu możemy poznać fotorelację turniejową na portalu olsztyn24.com.

W niedzielnym turnieju mikstowym "Zagraj z Panią..." zwycięstwo przypadło Wioli Dubilas i Pawłowi Tetychowi, co zapowiada wielkie emocje w dalszej części sezonu. Drugie miejsce dla Pani Marzenki Truskowskiej i Kuby Izdebskiego, trzecie - dla Amelii i Mariusza Daszewskich.

W sobotę 21 maja o godzinie 9 początek kolejnej imprezy - II turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Co oznacza tajemniczy "Złoty Kapiszon" - najlepiej dowiedzieć się osobiście. Prawda, Panie Krzysztofie? Zapraszamy!

Dodano: 17 maja 2022

Bartek Kowalewski mistrzem I Grand Prix Skandy w grze pojedynczej

Nie zawiódł jeden z faworytów tegorocznej edycji Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Mistrz Masters z kilku ostatnich lat Bartosz Kowalewski okazał się najlepszy także w I Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody JML Joanny i Marcina Podlińskich, sponsora Marcina Podlińskiego eliminując w półfinale (po kreczu), a w finale wygrywając z Przemkiem Zielińskim 6:3, 6:1. Na półfinale zakończył start ponadto Michał Plichtowski, a zatem najlepsza czwórka była dokładnie taka sama, jak w Mastersie 2021. Na uznanie zasługują także ćwierćfinaliści tego mocno obsadzonego turnieju - Jakub Chodkowski, Andrzej Cegiełka, Michał Korwek i przede wszystkim Anna Wojewoda, którą od półfinału dzielił zaledwie supertie-break. Walki nie brakowało zresztą od pierwszej rundy, a kibice obejrzeli m.in. dwa piękne trzysetowe pojedynki Marcina Podlińskiego z Darkiem Kardasiem oraz Andrzeja Cegiełki z Mariuszem Rutkowskim. Turniej pocieszenia, zakłócony nieco pogodą i innymi planami uczestników, jeszcze trwa, a w grze pozostali Kuba Izdebski (już finalista) oraz Krzysiek Branecki i Paweł Tetych (półfinaliści). Zainteresowanych zapraszamy do relacji redaktora Lecha Wąsowskiego na olsztyn24.com.

A tymczasem do walki turniejowej wkraczają seniorzy Olsztyna w singlowych kategoriach wiekowych, bo już w sobotę 14 maja od godziny 9 walczyć będą o upominki sportowe PHU Kasia i punkty rankingowe panowie w kategoriach open i powyżej 50 lat oraz panie. W niedzielę 15 maja o godzinie 10 rozpoczyna się z kolei pierwszy turniej mikstowy "Zagraj z Panią..." Zapraszamy!

Dodano: 10 maja 2022

Po majowym weekendzie

Intensywna inauguracyjna majówka turniejowa na Skandzie przyniosła wiele fascynujących gier i ciekawych wyników. I turniej Grand Prix w grze podwójnej o nagrody MPEC Olsztyn sp. z o.o. padł łupem Wani Olejnika i Oliviera Wróbla, zapewne jednej z najmłodszych zwycięskich par w historii Skandy. Pokonali oni w finale Kubę Izdebskiego i Przemka Zielińskiego, trzecie miejsce przypadło Piotrowi Kowalskiemu i Grzegorzowi Długokęckiemu, czwarte - Józefowi Matelowi (!!!) i Darkowi Turkowi. Wypada podkreślić, że ci ostatni wyeliminowali najwyżej rozstawionych Janusza i Kubę Chodkowskich. W turnieju pocieszenia odnotujmy triumf Arkadiusza Curulaka i Przemka Wojciechowicza, przed Wiesławem Jaśkiewiczem i Pawłem Tetychem. W niedzielnym deblu seniorskim wygrali przedstawiciele Skandy - Grzegorz Senderowski i Adam Gala, przed Krzysztofem Wowkonowiczem i Wojtkiem Wietrzykowskim. Wreszcie 3-majowa wiosenna ruletka, po serii zabójczych tie-breaków, wyłoniła następującą kolejność: 1. Bartek Kowalewski, 2. Przemek Zieliński, 3. Jakub Izdebski, 4. Paweł Tetych, 5. Michał Plichtowski, 6. Jakub Chodkowski. Dziewiąty był Józek Matel, a wszystko, barwnie jak zawsze, opisał redaktor Wąsowski na portalu olsztyn24.com.

A już w sobotę 7 maja o godzinie 9 rozpoczynamy cykl Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. W pierwszym turnieju walka toczyć się będzie o nagrody firmy JML Joanna i Marcin Podlińscy. Zapraszamy!

Dodano: 4 maja 2022 

Korty otwarte!

Od czwartku 28 kwietnia zapraszamy do korzystania z kortów Skandy - pora zaczynać nowy sezon! Rezerwacje są możliwe pod numerem telefonu 89 533 02 15, w dni powszednie korty czynne od godziny 13. W majowy weekend zapraszamy też na nasze pierwsze rozgrywki: w sobotę 30 kwietnia o godzinie 9 I turniej Grand Prix Skandy w deblu o nagrody MPEC Olsztyn Sp. z o.o., w niedzielę 1 maja o godzinie 10 I turniej cyklu Seniorski Debel dla zawodników 50-letnich i starszych, a w świąteczny wtorek 3 maja o godzinie 10 - towarzyska wiosenna ruletka dla miłośników tie-breaków.

Dodano: 27 kwietnia 2022

Kapryśna wiosna 2022

Po covidowej zimie, w tle wojennych napięć, koniec marca wyglądał zachęcająco dla prac przygotowawczych do nowego sezonu, ale jednak pogoda nie chce się ustatkować i wciąż straszy a to mrozem, a to zimnym wiatrem... Większość prac na płycie kortów Skandy już za nami, ale na otwarcie musimy jeszcze trochę poczekać - co najmniej do tygodnia poświątecznego. Tymczasem można już przymierzyć się do wstępnego harmonogramu turniejowego (uwaga - może jeszcze ulec zmianom).

Swoim członkom i sympatykom Skanda życzy zdrowych i rodzinnych Świąt, a także wspaniałej formy w sezonie letnim!

Dodano: 11 kwietnia 2022


Archiwum aktualności z roku 2021
Archiwum aktualności z roku 2020
Archiwum aktualności z roku 2019

Archiwum aktualności z roku 2018
Archiwum aktualności z roku 2017
Archiwum aktualności z roku 2016
Archiwum aktualności z roku 2015
Archiwum aktualności z roku 2014
Archiwum aktualności z roku 2013
Archiwum aktualności z roku 2012
Archiwum aktualności z roku 2011
Archiwum aktualności z roku 2010

Archiwum aktualności z roku 2009

 

Cennik 2024
30 zł za godzinę - osoby niezrzeszone
20 zł za godzinę - członkowie klubu
Pełny cennik
 
Facebook

Ranking kroczący Grand Prix Skandy
2023/2024
(gra pojedyncza)
1.
Piotr Łaguna
176
2.
Przemysław Zieliński
168
3.
Łukasz Cieciórski

138

4.
Bartosz Kowalewski
104
5.
Jakub Izdebski
102
6.
Krzysztof Kapiszka
96
7.
Jakub Piotrowski
86
8.
Dariusz Kardaś
76
9.
Marcin Podliński
72
10. Łukasz Klimuk
60
Ranking Grand Prix Skandy
2024
(gra podwójna)
1.
Bartosz Kowalewski
88
2.
Łukasz Cieciórski
76
.
Przemysław Zieliński
76
4.
Dariusz Turek
60
.
Wojciech Wietrzykowski
60
6
Szymon Borowski
48
Rankingi TKKF Skanda
 
Tenis na Warmii i Mazurach
Skandę wspierają:
MPEC Olsztyn
DABRO Geodezja
Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel
ABEA Meble Biurowe
PHU Kasia
JML Joanna i Marcin Podlińscy
Pan Marcin
Hurtownia MADA
Fundacja Centrum Wsparcia Sportu Polska
Auto Salon Mazurek
Pertuś Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego

Aktualności | Turnieje | Cennik | Galeria | Skanda | Dojazd | Kontakt

TKKF Skanda
10-457 OLSZTYN - ul. Wyszyńskiego 12A
500 036 039 -
kortyskanda@gmail.com