AktualnościTurniejeCennikGaleriaDojazdKontakt
tel. 500 036 039
Skanda

Aktualności

Sezon jeszcze trwa! Przypominamy numer: 500 036 039

I jak co roku, sezon niby długi, a krótki... Zbliżamy się do zimy, ale na razie łaskawość pogody pozwala grać, więc zapraszamy na korty. Rezerwacje indywidualne pod numerem telefonu 500 036 039.

A turniejowe ostatki to rozegrana w skromnym gronie Rosyjska Ruletka, w której czołowe miejsca zajęli Przemek Zieliński, Karolina Lewandowska oraz Katarzyna Stech. Wysoko uplasował się także Pan Marek Jędrzejczyk. Nie udało się natomiast zagrać turnieju losowanego debla, ale to już temat na zupełnie inne zeznanie...

Dodano: 29 października 2023

Zmiana terminarza, Rosyjska Ruletka w niedzielę wyborczą 15 października

Problemy techniczne i pogodowe sprawiły, że w sobotę 7 października nie udało się przeprowadzić turnieju Rosyjska Ruletka. Przepraszamy bardzo naszych graczy! Z turnieju oczywiście nie rezygnujemy, w związku z czym program nadchodzącego weekendu zapowiada się bogato: w sobotę 14 października o godzinie 10 gra podwójna par losowanych, w niedzielę 15 października także o godzinie 10 - Rosyjska Ruletka. Tie-breakowa formuła jest na tyle krótka, że każdy chętny zdąży i zagrać, i zagłosować. Zapraszamy!

Dodano: 11 października 2023

Uwaga: nowy numer telefonu! 500 036 039

Drodzy Skandowicze, uprzejmie informujemy, że zmianie uległ numer telefonu kortów. Od początku października kontakt ze Skandą możliwy jest pod numerem 500-036-039. Za utrudnienia przepraszamy.

Dodano: 3 października 2023

Aktualności: Jakub i Agata mistrzami miksta, Darek i Wiesław najlepszymi deblistami sezonu!

Cóż to były za bogate dwa weekendy na Skandzie, mimo drobnych zakłóceń pogodowych. W rywalizacji par mieszanych Olsztyn Masters Mikst najlepszym duetem, nie po raz pierwszy w tym sezonie, okazali się Agata Wielkopolan i Jakub Podliński, o przysłowiowy włos wyprzedzając Karolinę Lewandowską i Marka Jędrzejczyka. W ostatnim turnieju deblowego Grand Prix Skandy o nagrody Autosalonu Mazurek najlepszy był mikst Karolina Lewandowska i Robert Podstawski, przed Januszem i Jakubem Chodkowskimi. Z końcowego triumfu w cyklu Grand Prix mógł jednak cieszyć się Dariusz Turek, który tym razem w parze z Wojtkiem Wietrzykowskim znalazł się na najniższym stopniu podium. Deblowa rywalizacja seniorów 50-letnich ponownie dla poprzednich triumfatorów: Roberta Podstawskiego i Przemka Sobiecha, którzy tym razem w finale pokonali Edwarda Studzińskiego i Mariusza Zarębę. Trzecie miejsce podzieliły duety Marek Jędrzejczyk/Grzegorz Bukowski i Adam Gala/Grzegorz Senderowski. Ale i w tym cyklu mistrzostwo sezonu przypadło komu innemu, bo samemu Wiesławowi Jaśkiewiczowi! Drugie miejsce zajął - i w tym przypadku trzeba powiedzieć: dopiero drugie - Mirek Bujnowski! Wielkie gratulacje dla wszystkich!

W sobotę 7 października o godzinie 10 rozpoczyna się kolejne tradycyjne wydarzenie na Skandzie - tie-breakowa Rosyjska Ruletka! Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 3 października 2023

Redaktor Wąsowski mistrzem sezonu seniorów!

Dziś tylko krótka informacja o najistotniejszym rozstrzygnięciu, o szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie. Tydzień po efektownej obronie tytułu w Grand Prix Masters przez Bartka Kowalewskiego, podobny wyczyn powtórzył Leszek Wąsowski, w ostatnim turnieju wyrywając tytuł najlepszego seniora w singlowej kategorii powyżej 50 lat. Wprawdzie w finale musiał uznać wyższość Mariusza Rutkowskiego, ale dotarcie do decydującej rozgrywki wystarczyło do wyprzedzenia samego Mirka Bujnowskiego. Turniej pań wygrała Ewa Sznurkowska przed Elżbietą Szajkowską, a zaledwie dwuosobowy turniej panów open - Jakub Izdebski. Wielkie gratulacje!

W najbliższym czasie rozkład jazdy na Skandzie kształtuje się następująco: w sobotę 23 września o godzinie 10 jedenasta edycja mistrzostw Olsztyna w grze mieszanej; w niedzielę 24 września od godziny 8 Niedziela z rakietą, czyli zajęcia tenisowe dla początkujących w ramach programu Olsztyn Aktywnie; w sobotę 30 września o godzinie 10 piąty turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze podwójnej; w niedzielę 1 października o godzinie 10 piąty turniej cyklu Seniorski Debel (zawodnicy 50-letni) oraz rozgrywki z cyklu Debel Pań. Zapraszamy na wszystkie wydarzenia!

Dodano: 19 września 2023

Szósty tytuł Masters dla Bartka Kowalewskiego!

Bartek Kowalewski, obrońca tytułu w Masters oraz zwycięzca Grand Prix Skandy w singlu w 2022, bieżący sezon zaczął ostrożnie, wracając po kontuzji. Solidna gra, w tym jeden wygrany turniej, zapewniły mu jednak prawo gry w najlepszej ósemce i postanowił on wykorzystać to w pełni, wygrywając prestiżowy, honorowany słynnym wielkim pucharem turniej Masters. W zaciętym finale pokonał Piotra Łagunę 3:6, 7:6, 7:5. To już szósty tytuł z rzędu Bartka! Na półfinałach tym razem występ zakończyli Kuba Piotrowski oraz Łukasz Cieciórski. Wielkie gratulacje! Nadrabiając jeszcze nieco zaległości, dodajmy, że tydzień wcześniej deblowe turnieje padły łupem Przemka Sobiecha i Roberta Podstawskiego (debel seniorów), Łukasza Cieciórskiego i Przemka Zielińskiego (Grand Prix Skandy o nagrody Fundacji Centrum Wsparcia Sportu Polska) oraz Ewy i Małgorzaty Sznurkowskich (debel pań).

Kolejne niezmiernie prestiżowe rozstrzygnięcia zapadną w nadchodzący weekend. W sobotę 16 września o godzinie 10 rozpoczną się turnieje seniorów Olsztyna w kategoriach gry pojedynczej kobiet i mężczyzn open, a jeśli znajdą się chętne, przewidziane są też rozgrywki pań początkujących. W niedzielę 17 września prawdziwa bomba! O godzinie 10 przystąpią do rywalizacji w grze pojedynczej seniorzy Olsztyna 50-letni, a w walce o tytuł mistrza sezonu liczy się jeszcze wielka piątka: Mirek Bujnowski, Leszek Wąsowski, Adam Gala, Darek Turek i Leszek Żbikowski. Emocje gwarantowane!

Dodano: 13 września 2023

Kuba Piotrowski zwycięzcą cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej 2023

W szóstym, ostatnim turnieju cyklu Grand Prix Skandy w singlu w bieżącym sezonie, o tajemniczej nazwie Złoty Kapiszon, najlepszy okazał się Piotr Łaguna, po finałowym zwycięstwie z Bartkiem Kowalewskim 6:2, 6:3. W półfinałach zameldowali się także Krzysztof Kapiszka i Jakub Izdebski, a w finale pocieszenia Przemek Zieliński pokonał Łukasza Klimuka. Obok walki o wygraną turniejową toczyła się jednocześnie rywalizacja w klasyfikacji generalnej, w której ośmiu najlepszych zawodników uzyskało awans do podsumowującego cykl turnieju Masters w drugi weekend września. Po raz pierwszy w karierze najlepszy w Grand Prix okazał się Kuba Piotrowski (174 pkt.). Dalsze miejsca zajęli: 2. Przemek Zieliński (150), 3. Darek Kardaś (140), 4. Piotr Łaguna (128), 5. Bartek Kowalewski (104), 6. Marcin Podliński (82), 7. Krzysztof Kapiszka (76), 8. Darek Turek (64). Gratulujemy! Znakomitą obsadę miał także turniej towarzyski z okazji urodzin Zbyszka Banaszka, okraszony grillem, a przede wszystkim świetnym tenisem w grze podwójnej. Triumf przypadł Markowi Dumce i Mariuszowi Obarkowi, przed Tomkiem Gamratem i Mirkiem Bujnowskim, Adamem Galą w parze z samym Jubilatem oraz redaktorem Lechem Wąsowskim i Leszkiem Żbikowskim.

Debla nigdy dość, zatem w sobotę 2 września o godzinie 10 czas na kolejny turniej deblowego Grand Prix Skandy o nagrody Fundacji Centrum Wsparcia Sportu Polska. W niedzielę 3 września o godzinie 10 deblowe zmagania rozpoczną się w kategorii pań oraz seniorów powyżej 50 lat. Zapraszamy!

Dodano: 30 sierpnia 2023

Aktualizacje - starszy mistrzowie znowu górą!

Z uwagi na okres urlopowy dziś tylko krótkie podsumowanie: zaległy, przerwany ulewą finał IV turnieju Grand Prix Skandy w grze pojedynczej DABRO GEODEZJA wygrał po zaciętej walce i całkowitym zwrocie akcji Bartek Kowalewski, pokonując w finale Piotra Łagunę 3:6, 7:6, 6:2. Także Bartek wygrał kategorię open w turnieju seniorów Olsztyna, po finale z Jakubem Izdebskim (6:0, 6:1). Seniorzy 50-latkowie tym razem w "starym stylu": w finale redaktor Lech Wąsowski pokonał Adama Galę 7:5, 6:4, a Mirek Bujnowski sensacyjnie tym razem dopiero trzeci - wyszedł za to na czoło klasyfikacji. Upały zniechęciły do gry zarówno panie w grze pojedynczej, jak i seniorów 60-letnich we wtorek - te turnieje nie odbyły się.

W sobotę 19 sierpnia o godzinie 10 rozpocznie się szósty turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej "Złoty Kapiszon". Bywalcom sponsora przedstawiać nie trzeba, a niezorientowanym niech wystarczy informacja, że to niebanalna tenisowa znakomitość. Turniej wyłoni ostateczną ósemkę Masters. A już tydzień później kolejna gratka, bowiem na urodzinowy turniej deblowy zaprasza sekretarz Ogniska pan Zbyszek. Pary deblowe będą losowane, a wszystko uświetni grill. Początek w sobotę 26 sierpnia o godzinie 10. Dobrej zabawy!

Dodano: 17 sierpnia 2023

W finale Grand Prix DABRO GEODEZJA Bartek i Piotr!

Tym razem zawodnikom - uczestniczącym w piątym Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody DABRO GEODEZJA - bardziej niz upał przeszkadzały deszcz, wiatr, a przede wszystkim burze. Opóźnia to nieco finałowe rozstrzygnięcie, ale poza finałem większość pytań doczekało się odpowiedzi. W decydującej grze spotkali się Bartek Kowalewski i Piotr Łaguna, którym kolejna nawałnica przerwała rywalizację przy stanie 4:2 w pierwszym secie dla Piotra. Miejmy nadzieję, że w odróżnieniu od poprzedniego turnieju Grand Prix, gdzie wyłoniono ...dwóch równorzędnych wicemistrzów, uda się dobrnąć do rozstrzygnięcia w pełni sportowego. Na półfinałach turniej zakończyli Darek Kardaś oraz Krzysiek Kapiszka, świętujący pierwszy półfinał od trzech lat i zapowiadający walkę do końca o mastersową ósemkę. W finale pocieszenia Jakub Izdebski pokonał Michała Plichtowskiego, a nieobecny tym razem Kuba Piotrowski utrzymał zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji Grand Prix.

W najbliższy weekend nadal walczymy w grze pojedynczej - w turniejach Seniorów Olsztyna w kategoriach wiekowych. W sobotę 12 sierpnia o godzinie 10 zapraszamy na turnieje panów open i pań open, w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 10 - panów powyżej 50 lat. Z kolei w świateczny wtorek 15 sierpnia, także o godzinie 10, dodatkowa gratka - turniej w grze pojedynczej w kategorii powyżej 60 lat! Zapraszamy na wszystkie imprezy!

Dodano: 7 sierpnia 2023

Karina i Wiesław niepokonani

Towarzyski turniej mikstowy, rozegrany w sobotę 29 lipca, nie przyniósł niespodzianki: połączenie techniki i młodości z techniką i doświadczeniem, czyli wspólna gra Kariny Dumki i Wiesława Jaśkiewicza, musiało dać wygraną! Drugie miejsce przypadło Karolinie Lewandowskiej i Leonowi Kwiatkowskiemu, przed Agnieszką i Arturem Stępniami oraz Ewą Sznurkowską i Dariuszem Turkiem. Sporo spotkań było na tyle zaciętych, że do ich rozstrzygnięcia potrzebowano supertie-breaków.

5 sierpnia o godzinie 10 zapraszamy na piąty turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, tym razem o nagrody firmy DABRO GEODEZJA. Z kolei w niedzielę 6 sierpnia ponownie będzie okazja skorzystać z bezpłatnych zajęć tenisowych z trenerami pod hasłem "Niedziela z rakietą" w ramach Olsztyn aktywnie!

Dodano: 1 sierpnia 2023

Rywalizacja w singlowym Grand Prix w toku, w mikście wygrana Karoliny i Przemka

Tym razem nie było weekendowego upału, wręcz przeciwnie - nad kortami wisiała groźba deszczu. Nie odstraszyło to jednak chętnych do udziału w czwartym Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, do czego z pewnością przyczynił się także popularny sponsor - państwo Joanna i Marcin Podlińscy. Wciąż czekamy na rozstrzygnięcie rywalizacji, bowiem w finale pomiędzy Robertem Laskowskim a Piotrem Łaguną jest remis w setach, a dokończenie spodziewane jest w najbliższych dniach. Na półfinałach start zakończyli najwyżej rozstawieni Kuba Piotrowski i Przemek Zieliński, natomiast w finale pocieszenia... także dotychczas bez rozstrzygnięcia - zmierzą się w nim Łukasz Cieciórski i Jakub Izdebski. Udało się natomiast rozegrać niedzielne zmagania w grze mieszanej, które wygrali Karolina Lewandowska i Przemek Zieliński, zdobywając główną nagrodę - sesję fotograficzną u pana Sławomira Karczewskiego. W finale Karolina i Przemek pokonali 6:2, 6:3 Katarzynę Matejeską i Łukasza Klimuka, trzecie miejsce dla rodzinnej pary Kariny i Marka Dumków, przed równie rodzinnym duetem: Karoliną Nowak-Kowalską i Piotrem Kowalskim. Na wyróżnienie zasługuje jednak przede wszystkim efektowny mecz o miejsce piąte, w którym Agnieszka i Artur Stempniowie pokonali Ewę Sznurkowską i Darka Turka.

W sobotę 29 lipca mała zmiana planów - w związku z obowiązkami startowymi czołówki reprezentacji CTZ Wróbel nie odbędzie się mecz międzyklubowy, za to o godzinie 10 zapraszamy na kolejne, tym razem towarzyskie zmagania par mieszanych. W niedzielę 30 lipca od godziny 8 naszą propozycją jest natomiast tenisowy pierwszy krok, czyli zajęcia "Niedziela z rakietą" w ramach akcji Olsztyn aktywnie! Zapraszają trenerzy Karolina i Mirek, spodziewany jest udział pana Bodzia Cz.!

Dodano: 25 lipca 2023

Kolejny błyskotliwy weekend Mirka

Upał towarzyszył tenisistom na Skandzie przez cały weekend i było jasne, że trzeci turniej Seniorów Olsztyna w grze pojedynczej wyselekcjonuje najbardziej odpornych. I rzeczywiście! Grupę 50-latków wygrał bezdyskusyjnie Mirosław Bujnowski, który w finale pokonał Darka Turka. Trzecie miejsce dla Marka Dumki, przed Leszkiem Żbikowskim, a w turnieju pocieszenia triumfował redaktor Leszek Wąsowski. Mirek nie zadowolił się jednym sukcesem, bowiem również w grupie open osiągnął podium - tym razem wicemistrzostwo pocieszenia za Łukaszem Klimukiem. Finał tego turnieju jeszcze przed nami: na czwartek 20 lipca planowany jest mecz pomiędzy Jakubem Izdebskim i Przemkiem Zielińskim. Trzecie miejsce zajęli Michał Plichtowski i Darek Turek, a więc i ten ostatni może pochwalić się dwoma weekendowymi wynikami w czołówce.

W sobotę 22 lipca o godzinie 10 zapraszamy na IV turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, ponownie o nagrody Joanny i Marcina Podlińskich. W niedzielę 23 lipca o godzinie 10 rozpoczną się z kolei kolejne zmagania turniejowe w grze mieszanej. Zapraszamy!

Dodano: 18 lipca 2023

Najlepsze deble: Kuba i Bartek, Karolina i Katarzyna, Mirek i Marian!

Kolejny upalny weekend nie zniechęcił tenisistów na Skandzie. Przez całą sobotę i niedzielę toczyły się zmagania deblowe, do których przystąpiło łącznie szesnaście par. W sobotnim Grand Prix Skandy w grze podwójnej najlepsi okazali się Kuba Piotrowski i Bartek Kowalewski, po finałowym zwycięstwie nad Łukaszem Cieciórskim i Przemkiem Zielińskim 7:5, 6:2. Na uwagę zasługuje powrót do rywalizacji deblowej pana Tomasza Chacińskiego, który tym razem - wspólnie z samym Andrzejem Cegiełką - na miejscu trzecim, obok innego znakomitego duetu Marcin Podliński i Krzysztof Kapiszka. Zmagania w deblu pań wygrały Karolina Lewandowska i Katarzyna Hamza, niepokonane w niedzielę, chociaż walka, szczególnie z parą wicemistrzyń, była zacięta. Drugie miejsce tym razem zajęły Karina Dumka i Katarzyna Matejeska, ulegając późniejszym zwyciężczyniom dopiero po supertie-breaku. Trzecie miejsce dla Agaty Wielkopolan i Karoliny Nowak-Kowalskiej, czwarte miejsce zajęły Paulina Gładkowska i Martyna Staręga. Grę podwójną seniorów wygrali tym razem goście z Przasnysza - Mirosław Piegza i Marian Królikowski, imponujący dokładnością i sprytem na korcie. Pozwoliło im to pokonać w finale - 7:5, 6:3 - poprzednich zwycięzców w tym cyklu, Wiesława Jaśkiewicza i Mirka Bujnowskiego! Pokonać zresztą dwukrotnie, bo Mirek i Marian okazali się wcześniej lepsi także w meczu grupowym. W meczu o trzecie miejsce odnotujmy zwycięstwo Mariusza Zaręby i Edka Studzińskiego nad sensacyjnie dysponowanymi Leszkiem Żbikowskim i Zbyszkiem Gregorkiewiczem.

Skoro lato i pogoda służą frekwencji, zapraszamy na kolejne imprezy. W sobotę 15 lipca o godzinie 10 rozpoczyna się turniej Seniorów Olsztyna w grze pojedynczej - rywalizować będą panie oraz panowie open. W niedzielę 16 lipca, także o godzinie 10, do gry przystąpią seniorzy 50-letni. Zapraszamy!

Zapraszamy także do naszego harmonogramu, bo są zmiany w planach na sierpień! Idąc za postulatami graczy, w świąteczny wtorek 15 sierpnia zapraszamy na turniej seniorów w grze pojedynczej, ale tym razem - w kategorii powyżej 60 lat! Z kolei 27 sierpnia odbędzie się zapowiadany już wcześniej deblowy turniej losowany, połączony z urodzinami Pana Zbyszka, Sekretarza klubu, którego nikomu bliżej przedstawiać nie trzeba. A że urodziny w Polsce świętuje się hucznie, jak również z innych przyczyn organizacyjnych, planowane początkowo na 28 sierpnia zajęcia z cyklu "Olsztyn Aktywnie - Niedziela z rakietą" zostaną przeprowadzone wcześniej - już 6 sierpnia.

Dodano: 11 lipca 2023

Amelia i Mariusz najlepszym mikstem

W ostatnią sobotę odbył się na Skandzie drugi turniej mikstowy. Tym razem triumf przypadł rodzinnemu duetowi Amelii i Mariuszowi Daszewskim, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. O pozostałe miejsca w czołówce toczyła się zacięta walka, w której trzeba było sięgać aż do liczenia setów i gemów do wyłonienia kolejności. Drugie miejsce zajęli ostatecznie Agnieszka i Andrzej Bagiccy, przed Martą i Tomaszem Niedźwiedziami oraz Ewą Sznurkowską i Leszkiem Żbikowskim. Gratulujemy najlepszym!

Komu mało było gry na poszerzonym korcie, będzie miał okazję ponownie powalczyć w nadchodzący weekend. W sobotę 8 lipca o godzinie 10 rozpocznie się trzeci turniej z cyklu Grand Prix Skandy w grze podwójnej (open), natomiast w niedzielę 9 lipca o tej samej godzinie - jednocześnie dwa turnieje deblowe: w grze podwójnej pań oraz grze podwójnej seniorów powyżej 50 lat. Zapraszamy!

Dodano: 4 lipca 2023

Karol Lesiński zwycięzcą I Memoriału Marka Piotrowskiego

Ostatni weekend na Skandzie, chociaż walczono także i o punkty, miał trochę inny wymiar niż zazwyczaj. Dzięki zorganizowanemu przez Jakuba Piotrowskiego Memoriałowi ku pamięci Jego Taty, Marka Piotrowskiego, mogliśmy się spotkać i spędzić czas przy tenisie bez towarzyszących zwykle napięć - po prostu by cieszyć się chwilą, cieszyć się wzajemnym towarzystwem, a przede wszystkim wspomnieć wspaniałego Człowieka, który należał także do skandowskiej rodziny. Gościliśmy oczywiście także Mamę Kuby, panią Anię, oraz wiele zaprzyjaźnionych osób zaangażowanych w Fundację Spa for Cancer. Dziękujemy za obecność! Atmosferę najlepiej chyba opisał sam Kuba na Facebooku. I chociaż wymiar sportowy tego dnia nie był najważniejszy, nie możemy pominąć osoby zwycięzcy - triumfował zdecydowanie, bo bez straty seta, Karol Lesiński, pokonując w finale Pawła Dąbrowskiego. W meczu o trzecie miejsce Kuba Piotrowski pokonał Bartka Kowalewskiego. Stoczono szereg interesujących, chociaż krótkich - bo tie-breakowych - spotkań. Chyba po raz pierwszy na Skandzie mieli okazję zagrać młodzi tenisiści - Stanisław Pietkiewicz, Tomasz Czubek oraz bracia Rithwik i Rakhsam Jalali. Okazja do rewanżu - już za rok, w drugim Memoriale. Być może wśród uczestników tego turnieju w 2024 znajdą się także osoby, które z kolei w niedzielne przedpołudnie skorzystały z zajęć tenisowych prowadzonych przez panią Karolinę i pana Mirka w ramach "Niedzieli z rakietą" - programu z cyklu Olsztyn Aktywnie...

Z początkiem lipca wraca na Skandę ostre granie! W sobotę 1 lipca o godzinie 10 początek drugiego turnieju w grze mieszanej! Zapraszamy!

Dodano: 27 czerwca 2023

Niezapomniane turnieje seniorskie, przed nami Memoriał Marka Piotrowskiego

Zeszłotygodniowa zapowiedź podkreślała udział w turniejach Seniorów Olsztyna m.in. Mirka Bujnowskiego. Rzeczywistość przerosła jednak oczekiwania, bo ten znany i popularny zawodnik był o włos od sięgnięcia po pełną pulę - zarówno w klasyfikacji open, jak i wśród 50-latków. W sobotnim turnieju open Mirek Bujnowski wygrał bezapelacyjnie, wyprzedzając innego doświadczonego gracza - Leszka Żbikowskiego. Niedzielne zmagania w kategorii powyżej 50 lat przyniosły emocji jeszcze więcej, bo nie dość, że rozstawieni gracze odpadli już w pierwszych pojedynkach (Adam Gala i Lech Wąsowski rozegrali potem finał pocieszenia, w którym górą był Lech), to uwagę widzów skupił efektowny powrót na korty Skandy ...Tomasza Chacińskiego! Tomek pokonał wspomnianego Lecha Wąsowskiego, mistrza kilku ostatnich edycji, a następnie znakomitego Darka Turka. Dopiero w finale, przeniesionym zresztą z powodu deszczu na poniedziałek, opór postawił mu Mirek Bujnowski (w drugiej partii finału do tie-breaka zabrakło zaledwie pięciu gemów!), ale i tak tytuł wpadł na konto Tomasza, i to - bez straty seta! Wielkie gratulacje! Niewątpliwą ozdobą turnieju był również zacięty, trzysetowy pojedynek Mirka z Józkiem Matelem, już w pierwszej rundzie.

Sobota 24 czerwca będzie okazją do spotkania o specjalnym wymiarze. W czerwcu 2022 odszedł po kilkuletnich zmaganiach z chorobą nowotworową Marek Piotrowski, który nie był tenisistą, ale zapisał się we wdzięcznej pamięci olsztyńskiego środowiska tenisowego. Przede wszystkim był Tatą Kuby, którego zawsze w rozwoju sportowym wspomagał i którego wprowadzał na liczne korty, także korty Skandy. Spotkajmy się, by wspomnieć tego niezwykle ciepłego, rodzinnego Człowieka na I Memoriale Jego pamięci. Turniej rozpocznie się w sobotę o godzinie 10 i będzie mieć charakter charytatywny, towarzyski, najpewniej w tie-breakowej formule (gra pojedyncza), a dochód zarówno z zawodów, jak i towarzyszących imprez - kiermasza kulinarnego - wesprze Fundację Spa for Cancer. Uwaga! Z przyczyn organizacyjnych zapisy nietypowo, bo wyłącznie u Kuby Piotrowskiego przed turniejem (e-mail jakubpiotrowski49@gmail.com).

W niedzielę 25 czerwca od godziny 8 zapraszamy na cykliczne zajęcia "Niedziela z Rakietą". Pod okiem instruktorów i trenerów będzie możliwość postawienia symbolicznego "pierwszego kroku" w tenisie. Wimbledon tuż, tuż...

Dodano: 21 czerwca 2023

Kuba Piotrowski zwycięzcą turnieju ABEA.PL

Trzeci turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej, w którym tym razem - już po raz dwunasty! - walczono o nagrody firmy ABEA.PL Meble Biurowe, wygrał Kuba Piotrowski, po finałowym zwycięstwie nad Przemkiem Zielińskim. Na półfinałach turniej zakończyli Darek Kardaś i Łukasz Cieciórski. W pocieszeniu najlepszy okazał się Bartek Kowalewski, przed Kubą Chodkowskim. Pojedynek Kuby Piotrowskiego z Bartkiem Kowalewskim (7:6, 2:6, 10:8 dla Kuby) był prawdziwą ozdobą pierwszej rundy. Dzięki wygranej Kuba Piotrowski umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji Grand Prix.

W najbliższy weekend Skanda zaprasza na turnieje Seniorów Olsztyna. W sobotę 17 czerwca od godziny 10 rywalizować będą panie i panowie w kategorii wiekowej open, a w niedzielę 18 czerwca, także od 10 - zawodnicy powyżej 50 lat. Kibice ostrzą sobie zęby na emocje szczególnie w niedzielę, kiedy liczymy na występ m.in. Mirka Bujnowskiego (!), Lecha Wąsowskiego, Adama Gali, Darka Turka...

Dodano: 13 czerwca 2023

Deble, deble, deble...

Aż trzy turnieje gry podwójnej odbyły się w ostatni weekend na Skandzie. W rozgrywkach pań pierwsze miejsce przypadło Karolinie Lewandowskiej i Ewie Sznurkowskiej (Kętrzyn). W wielkim stylu do rywalizacji deblowej powrócili Jakub i Janusz Chodkowscy, triumfując w drugim turnieju Grand Prix Skandy w deblu, dzięki wygranym z takimi parami, jak m.in. Edward Studziński i Mariusz Zaręba, Karolina Lewandowska i Tomasz Niedźwiedź oraz Dariusz Turek i Wojciech Wietrzykowski! Odnotowano nawet rewanż za gry sprzed pół wieku w Chorzelach - tenis jest pełen niespodzianek... Najwięcej emocji towarzyszyło chyba jednak seniorom powyżej 50 lat. Jak za dawnych lat, w decydującej rozgrywce sam Wiesław Jaśkiewicz, przy dyskretnym wsparciu Mirka Bujnowskiego, nie dał szansy Wiesławowi Soluchowi i Mariuszowi Rutkowskiemu. Trzecie miejsce tym razem dla duetu Marek Dumka i Mariusz Obarek, czwarte - ponownie! - dla Darka Turka i Wojtka Wietrzykowskiego. Działo się!

W sobotę 10 czerwca o godzinie 10 Skanda zaprasza na trzeci już turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Tym razem walka toczyć się będzie w tradycyjnym, rozgrywanym już po raz dwunasty, turnieju o nagrody ABEA.PL Meble Biurowe. Do zobaczenia!

Dodano: 6 czerwca 2023

Wygrana Rafała Palińskiego

Drugi turniej cyklu Grand Prix Skandy w singlu padł łupem Rafała Palińskiego z Piaseczna. Późniejszy triumfator przeszedł rozgrywki bez straty seta, pokonując znane miejscowe rakiety - Przemka Zielińskiego, Darka Kardasia, a w finale Kubę Piotrowskiego. Turniej odbył się pod sponsorską opieką Joanny i Marcina Podlińskich, nie zabrakło zatem na starcie i samego Marcina, który jak zawsze ufundował kibicom kilka zaciętych spotkań - w ćwierćfinale w trzech setach pokonał Roberta Popławskiego z Gołdapi, a w półfinale przegrał z Kubą Piotrowskim (ponownie jedyny Jakub w turnieju!) 5:7, 6:7 (11-13). Błyszczał też efektowną grą Krzysztof Kapiszka, chociaż tym razem odpadł niespodziewanie we wczesnej fazie, z kolei Paweł Tetych zmusił do trzysetowej walki Dariusza Kardasia. Kolejny wartościowy ćwierćfinał zapisał na swoje konto Darek Turek. Emocji nie brakło też w pocieszeniu, które wygrał ostatecznie Przemek Zieliński po finale z Michałem Plichtowskim. Zmaganiom sportowym towarzyszyła atrakcyjna biesiada ufundowana przez sponsora, a komu emocji i sportu nie było dość, mógł wziąć udział w niedzielnych zajęciach Olsztyn Aktywnie - "Niedziela z rakietą". Adeptami tenisa zajmowali się ponownie trenerzy Karolina i Mirek, a pomiędzy wszystkimi uwijał się niestrudzenie pan Leon z aparatem fotograficznym.

Pierwszy weekend czerwca na kortach Skandy zdominują miłośnicy i miłośniczki gier podwójnych. W sobotę 3 czerwca o godzinie 10 rozpocznie się drugi turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze podwójnej. W niedzielę 4 czerwca, również od godziny 10, toczyć się będą jednocześnie zmagania deblowe pań (open) oraz zmagania deblowe seniorów (powyżej 50 lat).

Dodano: 30 maja 2023

Pierwsze miksty za nami

Niezwykłe emocje towarzyszyły uczestniczkom i uczestnikom pierwszych tegorocznych zmagań mikstowych na Skandzie. W skromnej, ale elitarnej obsadzie walczono wiele godzin, korzystając z ładnej majowej pogody. W decydujacej rozgrywce Karolina Lewandowska i Przemek Zieliński pokonali, po niezwykle zaciętej walce, Marzenkę Truskowską i Andrzeja Cegiełkę 6:3, 5:7, 10:7. Zwłaszcza tie-break przyniósł huśtawkę nastrojów. Najlepsze dwie pary odebrały talony nagrodowe na profesjonalną sesję fotograficzną u pana Sławomira Karczewskiego, prasę tenisową oraz oryginalne ceramiczne pamiątki sportowe

Tymczasem na Skandę powracają singliści. W sobotę 27 maja o godzinie 10 rusza drugi turniej cyklu Grand Prix Skandy w grze pojedynczej o nagrody JML Joanny i Marcina Podlińskich i jak zawsze zapowiadają się wielkie emocje. Z kolei w niedzielę 28 maja od godziny 8 druga odsłona "Niedzieli z rakietą" w ramach Olsztyn Aktywnie, czyli akcja, w której można bezpłatnie wykonać jakże ważny pierwszy tenisowy krok. Zapraszamy!

Dodano: 21 maja 2023

Weekend z wygraną Karoliny i dubletem Roberta

W weekend 13-14 maja, przy pięknej słonecznej pogodzie, walczyli na Skandzie Seniorzy Olsztyna, zdobywając punkty rankingowe, a najlepsi z nich - bony i upominki ufundowane przez Fundację Bioaktywni, salon Baff Beauty w Warszawie oraz darczyńcę prywatnego. W kategorii gry pojedynczej kobiet ponownie po zwycięstwo sięgnęła - i to bez straty seta - Karolina Lewandowska, przed Mają Nykiel i Karoliną Nowak-Piotrowską. Tuż za podium, ale zasługując na wyróżnienie za efektowną dobrą grę, znalazły się Małgorzata Socha i Joanna Nykiel. Zwycięzca gry pojedynczej mężczyzn open przyjechał aż z Gołdapi - okazał się nim bowiem Robert Popławski, który wyprzedził Michała Korwka i Łukasza Klimuka. Dwaj najlepsi postanowili sprawdzić się także następnego dnia w kategorii 50-latków i był to strzał w dziesiątkę! Obaj znowu stanęli na podium, z tą poprawką, że pierwszego Roberta i trzeciego Michała przedzielił tym razem sam pan Adam Gala! Czwarty był tym razem mistrz poprzedniego sezonu Leszek Wąsowski. W czasie tych zawodów odnotowano także debiut ...nowego grilla. Warto zajrzeć na efektowną fotorelację pana Leona.

W sobotę 20 maja o godzinie 10 zapraszamy na pierwsze w tym sezonie zmagania mikstowe na Skandzie. Będzie okazja powalczyć o oryginalne ceramiczne upominki sportowe!

Dodano: 16 maja 2023

Pierwszy turniej singlowego Grand Prix dla Kuby Piotrowskiego

Na zakończenie długiej majówki przy słonecznej, ale wietrznej pogodzie, zainaugurowano cykl Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Pierwszy turniej wygrał Jakub Piotrowski, po finałowym zwycięstwie nad Przemysławem Zielińskim 6:4, 6:1. Na trzecim miejscu tym razem wspólnie Darek Kardaś i Andrzej Cegiełka, a turniej pocieszenia padł łupem Michała Plichtowskiego, przed Wojtkiem Wietrzykowskim. Chyba jeszcze więcej emocji przeżywali uczestnicy niedzielnej akcji "Niedziela z rakietą", stawiając pierwsze tenisowe kroki pod czujnym okiem trenerów Karoliny i Mirka.

Najbliższy weekend na Skandzie oczywiście także pełen rywalizacji. W sobotę 13 maja o godzinie 10 początek turnieju seniorów Olsztyna w grze pojedynczej - w kategoriach open pań i panów. W niedzielę 14 maja o tej samej godzinie rywalizować będą gracze powyżej 50 lat. Zapraszamy!

Dodano: 9 maja 2023

I znów się zaczęło!

A więc sezon turniejowy 2023 na Skandzie ruszył! W pierwszym dniu maja rywalizowali debliści, inaugurując cykl Grand Prix w grze podwójnej. Pierwsze miejsce przypadło pani Karolinie Lewandowskiej i Przemkowi Zielińskiemu, którzy pokonali w decydującym, zaciętym spotkaniu Wojtka Wietrzykowskiego i Darka Turka. Podium uzupełnili Mariusz Nosowicz (imponujący debiut turniejowy) i Leon Kwiatkowski, sensacyjnie wyprzedzając Zbigniewa Banaszka i Leszka Żbikowskiego. Było dużo interesującej gry, ale był to dopiero przedsmak rywalizacji 3-majowej. W świąteczną środę po raz pierwszy rozegrano deblowy turniej pań, i znowu Karolina Lewandowska triumfowała, tym razem mając za partnerkę Elżbietę Perzyńską z Sierpca. W finale panie pokonały 6:2, 6:3 zawodniczki z Iławy - Monikę Narwojsz i Aleksandrę Szymańską. Trzecie miejsce, jakżeby inaczej - dla Marzenki Truskowskiej i Donaty Koliwer, przed Kariną Dumką i Wiolą Dubilas! Najwięcej emocji wzbudził chyba jednak pojedynek o piąte miejsce, w którym Alina Kolendo i Mariola Sokołowska pokonały po tie-breaku Edytę Wysokińską (Garwolin) i Agnieszkę Ramotowską (Lidzbark Warmiński). Upominki dla najlepszych zapewnili Fotograf Sławek Karczewski oraz kino studyjne Awangarda 2.

Gra podwójna panów powyżej 50 lat również pozostawiła niezapomniane wrażenia. W tych rozgrywkach upominki zapewniła Akademia Aktywności Prozdrowotnej oraz korty. Triumf przypadł świetnej parze gości - Mariuszowi Zarębie z Przasnysza i staremu skandowskiemu wyjadaczowi Edwardowi Studzińskiemu z Wielbarka; pokonali oni w finale Grześka Bukowskiego i Wiesława Jaśkiewicza (!) 6:2, 6:4. W niezwykle zaciętym spotkaniu o trzecie miejsce górą panowie Adam Gala i Grzegorz Senderowski, którzy pokonali samego Leszka Żbikowskiego i Mirka Bujnowskiego! Odnotujmy jeszcze heroiczny bój o piąte miejsce, bo widzowie meczu Wojtka Wietrzykowskiego i Darka Turka przeciwko Zbyszkowi Banaszkowi i Markowi Dumce aż chwytali się za głowy z wrażenia (wygrana przypadła tym pierwszym). Warto dodać, że wśród widzów znalazł się m.in. ...Marek Adamowski! Czy to sugestia dla bukmacherów, by dopisać to nazwisko do list faworytów sezonu? Tymczasem zapraszamy na relację fotograficzną pana Leona Kwiatkowskiego z obu turniejów.

Kolejna weryfikacja szans Marka i innych graczy już w sobotę 6 maja. O godzinie 10 rusza pierwszy turniej Grand Prix Skandy w grze pojedynczej. Przypomnijmy, że mistrzem tego cyklu w sezonie 2022 był Bartek Kowalewski. A 7 maja zapraszamy na Niedzielę z Rakietą w ramach akcji Olsztyn Aktywnie!

Dodano: 4 maja 2023

Turniejowa majówka

Niestety, pogoda - spore ochłodzenie, trochę opadów - nie sprzyja kortom. Nie możemy zagwarantować dobrych warunków w sobotę 29 kwietnia, w związku z czym planowany pierwszy turniej, czyli Wiosenna Ruletka, zostaje odwołany. Na tie-breaki zapraszamy tradycyjnie jesienią. Mamy nadzieję, że poprawa pogody pozwoli spotkać się nam na pierwszym turnieju Grand Prix w grze podwójnej już w świąteczny poniedziałek 1 maja o godzinie 10, a w środę 3 maja o 10 deblowe emocje przeżyją panie w inauguracyjnym turnieju nowego cyklu (Debel Pań) oraz panowie w wieku co najmniej 50 lat (Seniorski Debel). Więcej informacji bezpośrednio w klubie pod numerem telefonu 89 533 02 15.

Dodano: 28 kwietnia 2023

Przygotowania finiszują

Po pięknym kwietniowym weekendzie prace przygotowawcze do sezonu na Skandzie niemal już zakończone: pozostało jeszcze kilka symbolicznych sypnięć mączką i będzie można ruszać na korty. Na finiszu jest terminarz turniejowy - trwają ostatnie ustalenia ze sponsorami odnośnie do terminów - ale ze schematem turniejów można się już zapoznać. Będą nowości, w tym gra podwójna pań oraz zajęcia tenisowe w ramach programu Olsztyn Aktywnie ("Niedziela z rakietą" przy współpracy z Fundacją Przyszłościometr). W czerwcu spotkamy się na turnieju upamiętniającym zmarłego rok temu Marka Piotrowskiego, ojca Kuby. Uwaga na ważną zmianę: turnieje będą rozpoczynać się o godzinie 10, także w soboty. Cennik wynajmu kortów pozostaje bez zmian, ale nie udało się uniknąć wyższych opłat za turnieje, wzrosły także opłaty członkowskie. I jeszcze jeden ważny komunikat: dziękujemy panu Grzegorzowi Senderowskiemu za dwie niezwykle pracowite kadencje na stanowisku prezesa Skandy, jego następczynią została pani Karolina Lewandowska (skład nowego zarządu).

Dodano: 23 kwietnia 2023

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ogniska 21 marca 2023

Zarząd Ogniska TKKF Skanda na podstawie § 16 ust. 3-4 Statutu Ogniska zwołuje Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ogniska. Zebranie odbędzie się w dniu 21 marca 2023 o godzinie 17:30 (I termin) lub 18:00 (II termin) w siedzibie klubu (Olsztyn, ul. Wyszyńskiego 12 A). Proponowany porządek zebrania:

1. Otwarcie Walnego Zebrania, wybór przewodniczącego obrad i protokolanta.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie regulaminu obrad.

4. Wybór komisji mandatowej, komisji uchwał i wniosków oraz komisji skrutacyjnej.

5. Przedstawienie sprawozdania zarządu z działalności programowej oraz sprawozdania finansowego za lata 2019-2022.

6. Przedstawienie sprawozdania komisji mandatowej.

7. Przedstawienie sprawozdania komisji rewizyjnej i wniosek w sprawie absolutorium dla ustępującego zarządu.

8. Dyskusja nad sprawozdaniami.

9. Głosowanie nad uchwałami w sprawie przyjęcia sprawozdania zarządu z działalności programowej i sprawozdania finansowego.

10. Głosowanie nad uchwałą w sprawie przyjęcia sprawozdania komisji rewizyjnej.

11. Głosowanie uchwały w sprawie absolutorium dla ustępującego zarządu.

12. Wolne wnioski w sprawach programowych, działalności Ogniska, regulaminów i innych.

13. Przyjęcie uchwały w sprawie sposobu wyboru oraz liczby członków zarządu i komisji rewizyjnej na nową kadencję.

14. Zgłaszanie kandydatur do zarządu i komisji rewizyjnej.

15. Wybory władz statutowych.

16. Przedstawienie sprawozdania komisji skrutacyjnej z przeprowadzonych wyborów.

17. Ukonstytuowanie się nowych władz Ogniska.

18. Przedstawienie sprawozdania komisji uchwał i wniosków.

19. Dyskusja nad sprawozdaniem komisji uchwał i wniosków oraz głosowanie w przedstawionych sprawach.

20. Zakończenie obrad i zamknięcie Walnego Zebrania.

Udział w Walnym Zebraniu zgodnie z § 16 ust. 8-9 Statutu Ogniska biorą z głosem stanowiącym członkowie zwyczajni Ogniska, a z głosem doradczym przedstawiciele członków wspierających i osoby zaproszone przez Zarząd.

Dodano: 9 marca 2023

Czekamy na Nowy Rok 2023...

Niepostrzeżenie kolejny rok, kolejny tenisowy sezon, dobiegł końca. Spoglądamy zatem z nadzieją już na nadchodzący rok 2023: oby przyniósł nam wszystkim dużo zdrowia, dobrej tenisowej formy, wielu radości również poza kortami, a globalnie - pokój i spokój. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, gościom kortów, sponsorom, współpracownikom, rodzinom za wspólny rok 2022 i ...prosimy o bycie z nami także w kolejnym sezonie. Zapraszamy po nowe informacje na naszej stronie na wiosnę, a na korty - pewnie jak zwykle w drugiej połowie kwietnia. Do Siego Roku!

Dodano: 31 grudnia 2022


Archiwum aktualności z roku 2021
Archiwum aktualności z roku 2020
Archiwum aktualności z roku 2019

Archiwum aktualności z roku 2018
Archiwum aktualności z roku 2017
Archiwum aktualności z roku 2016
Archiwum aktualności z roku 2015
Archiwum aktualności z roku 2014
Archiwum aktualności z roku 2013
Archiwum aktualności z roku 2012
Archiwum aktualności z roku 2011
Archiwum aktualności z roku 2010

Archiwum aktualności z roku 2009

 

Cennik 2024
30 zł za godzinę - osoby niezrzeszone
20 zł za godzinę - członkowie klubu
Pełny cennik
 
Facebook

Ranking kroczący Grand Prix Skandy
2023/2024
(gra pojedyncza)
1.
Piotr Łaguna
176
2.
Przemysław Zieliński
168
3.
Łukasz Cieciórski

138

4.
Jakub Izdebski
136
5.
Krzysztof Kapiszka
96
6.
Bartosz Kowalewski
88
7.
Jakub Piotrowski
86
8.
Marcin Podliński
72
9.
Łukasz Klimuk
60
10. Mateusz Olszewski
45
Ranking Grand Prix Skandy
2024
(gra podwójna)
1.
Bartosz Kowalewski
88
2.
Łukasz Cieciórski
76
.
Przemysław Zieliński
76
4.
Dariusz Turek
60
.
Wojciech Wietrzykowski
60
6
Szymon Borowski
48
Rankingi TKKF Skanda
 
Tenis na Warmii i Mazurach
Skandę wspierają:
MPEC Olsztyn
DABRO Geodezja
Centrum Tenisa Ziemnego Mariusz Wróbel
ABEA Meble Biurowe
PHU Kasia
JML Joanna i Marcin Podlińscy
Pan Marcin
Hurtownia MADA
Fundacja Centrum Wsparcia Sportu Polska
Auto Salon Mazurek
Pertuś Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego

Aktualności | Turnieje | Cennik | Galeria | Skanda | Dojazd | Kontakt

TKKF Skanda
10-457 OLSZTYN - ul. Wyszyńskiego 12A
500 036 039 -
kortyskanda@gmail.com